Julkaistu: Torstai, 3.9.2009
Syksyllä 2009 yksityistunteja järjestetään kuten aikaisemmin harjoituksien yhteydessä. Pieniä muutoksia aiempaan kuitenkin on tulossa:
Valmentajien määrä on hieman aikaisempaa pienempi, sillä Anna Leppävuori on FIE:n valmentajakoulutuksessa syys-lokakuun ajan ja Paulus Tokola poissa aina vuoden 2010 maaliskuun alkuun saakka. Näinollen oppitunteja antavat vain valmennuspäällikkö Teemu Tokola sekä Teemu Korhonen ja Ruusa Degerman.
Oppituntien varauskäytäntö muuttuu myös hieman: harjoituksissa on saatavilla listoja, joihin voi merkitä nimensä ja siten varata oppitunteja ennakkoon. Paperivarauksena otettavia oppitunteja on pääosin Teemu Korhosella ja Ruusa Degermanilla, Teemu Tokolan antaessa lähinnä vakio-oppitunteja, pl. joka toisen viikon maanantai, jolloin minijuniorivuorolla on mineillä mahdollisuus varata häneltä oppitunteja. Vakio-oppitunteja Teemu Tokolalta haluavien tulee ottaa suoraan yhteyttä häneen.
(Teemu Tokola) -