Catharina Kock parhaimpaan tulokseen tyttöjen kalvalla

juniorit kadetit Catharina Kock MM 2009 Annina Laine

Julkaistu: Lauantai, 11.4.2009


Perjantain juniorityttöjen kalvan MM-kilpailuissa Belfastissa suomalaiset eivät saavuttaneet aivan yhtä hyviä tuloksia kuin kalvalla aikaisemmin näissä kisoissa. Catharina Kock ja Annina Laine voittivat kuusista alkueräotteluistaan kolme, Michaela Kock kaksi. Michaela karsiutui 128:n kierroksella Sveitsin Lara Imhofia vastaan 15 - 11, mutta muut tytöt pääsivät suoraan 64:n kierrokselle. Siellä Annina Laine hävisi Kanadan Jannelle Mackoffille tiukasti 15 - 13. Catharina Kock puolestaan kohtasi Ruotsin Nina Westmanin, joka oli ennen MM-kisoja maailmanrankingin sijalla 12. Äärimmäisen jännittävän ottelun päätteeksi Catharina vei ottelun nimiinsä luvuin 15 - 14 ja eteni 32:n kierrokselle. Siellä vastaan tuli Ukrainan Anfisa Pochkalova, joka voitti suomalaisen lopulta kohtuullisen selvästi 15 - 11. Catharinan loppusijoitukseksi jäi siten MM-kilpailujen 30. sija.

Kilpailun voittoon miekkaili ranskalaisella kahvalla miekkaillut, vasta kadetti-ikäinen Kiinan Yujie Sun. Kiinalaisella on siis vielä kolme vuotta aikaa jatkaa hyviä tuloksia juniori-ikäisten kalvassa. Toiseksi tuli Puolan Ewa Nelip, ja puolalaisten hyviä tuloksia tuki myös Dominika Moslerin kolmas sija yhdessä Catharina Kockin tiputtaneen Ukrainen Anfisa Pochkalovan kanssa.

Ruotsalaistenkin päivä oli pettymystentäyteinen: vain Emma Väggö selvisi 32:n kierrokselle ja jäi sijalle 29. Nina Westman ja Johanna Bergdahl puolestaan tippuivat molemmat 64:n kierroksella. Virolaisille suurin pettymys oli Julia Beljajevan jääminen 64:n joukon ulkopuolelle. Julia Zuikovan kahdeksas ja Erika Kirpun kolmastoista sija kuitenkin hieman paikkasivat tilannetta, vaikka mitalit jäivätkin tällä kertaa saamatta. Lopputulokset olivat:

1. CHN SUN Yujie 1992
2. POL NELIP Ewa 1989
3. POL MOSLER Dominika 1989
3. UKR POCHKALOVA Anfisa 1990

5. RUS SEREGINA Evgenia 1990
6. KOR CHOI In Jeong 1990
7. KOR LEE Soon Hwa 1990
8. EST ZUIKOVA Julia 1989

9. ITA FIAMINGO Rossella 1991
10. RUS KOLOBOVA Violetta 1991
11. USA HURLEY Courtney 1990
12. BRA GUILHON Cleia 1989
13. EST KIRPU Erika 1992
14. DEN HOOGE Karin Louise 1990
15. UKR PANTELYEYEVA Kseniya 1994
16. USA SCANLAN Susannah 1990

17. POL DABROWA Katarzyna 1989
18. ITA RIZZI Giulia 1989
19. TUN BESBES Sarra 1989
20. CAN MACKOFF Jannelle 1992
21. SVK BARANIKOVA Dagmar 1989
22. GER JAHN (I) Cheryl 1991
23. NOR PIASECKA Caroline 1990
24. RUS ZVEREVA Yana 1989
25. CZE DOUBOVA Dominika 1990
26. FRA JEANNE Charlotte 1989
27. FRA CANDASSAMY Marie florence 1991
28. CRO TOPIC Toncica 1992
29. SWE VÄGGÖ Emma 1990

30. FIN KOCK Catharina 1991

31. POR SANTOS Ines 1989
32. HUN BEKEFI Edina 1991

33. CAN KOVACS Kinga 1990
34. CHN XU Anqi 1992
35. SUI STÄHLI Laura 1991
36. SWE WESTMAN Nina 1989
37. HUN BUDAI Dorina 1992
38. ISR FERDMAN Alina 1989
39. ISR SHECHTMAN Iris 1990
40. GER MULTERER Ricarda 1990
41. SWE BERGDAHL Johanna 1990
42. GER MILLER Renata 1989
42. LTU MATLAUSKAITE Paulina 1992
44. UKR VINYARSK\'A Tetyana 1989
45. GBR CHANG Caitlin 1993
46. GBR LAWRENCE Corinna 1990
47. AUT FEHRER Isabella 1991
48. ITA FERRARI Marta 1990
49. USA BASSA Francesca 1991
50. GBR LAWRENCE Hannah Elizabeth 1989
51. HKG YEUNG Hiu Kwan 1989
52. HKG CHEUNG Sik Lui 1989

53. FIN LAINE Annina 1992

54. KOR KIM Ji Seon 1989
55. CZE VACINOVA Gabriela 1989
56. HKG KONG Man Wai 1994
57. AUT ENGEL Christiana 1989
58. SUI IMHOF Lara 1991
59. CAN LAVOIE Gabrielle 1989
60. FRA GORAM Melissa 1990
61. ISR MARNIUK Avital 1992
62. HUN ANTAL Edina 1990
63. JPN FUKUDA Mikako 1989
64. POR COELHO Alexandra 1990

65. VEN PIOVESAN SILVA Patrizia 1994
66. JPN OHASHI Rie 1991
67. GRE GEORGIADOU Despina 1991
68. NED HOOGENDOORN Amber 1992
69. EST BELJAJEVA Julia 1992
70. POR HERMINIO Ines 1991

71. FIN KOCK Michaela 1992

72. LTU BLAZYTE Ausra 1991
72. KAZ EM Irina 1991
74. RSA KEMP Caroline 1993

éliminés dans tour #1
75. CHN WEN Huiting 1994
76. SUI KRIEGER Angela 1990
77. KAZ POLYVYANNAYA Alexandra 1989
78. LAT BARRATT Michelle 1992
79. LAT TRJASKO Anastasija 1991
80. NED BOONE Kelly 1992
81. AUS SHER Diana 1993
82. CZE MYSKOVA Petra 1991
83. CRO ILIJASEV Roberta 1991
84. AUT HOCHREITER Bettina 1991
85. DEN BUCHTER Kamilla 1990
86. JPN ICHIYANAGI Fumi 1989
86. EGY ABD EL AZIZ Sara 1992
88. NED BERENDS Carmen 1994
88. VEN AULAR Aleska 1990
90. BRA COSTA Rayssa 1991
91. KGZ SAFINA Milana 1995
92. ARG ENGLERT URRUTIA Melisa Lar 1991
93. SLO JEZA Eva 1991
94. SIN LIM Cheryl 1993
95. MAS HARON Dhania Erma 1991
96. VEN ANDARCIA Maria 1991
97. LAT GORCEVA Inga 1990
98. BRA FERRARESI Carolina 1989
99. RSA VICATOS Giselle 1989
100. RSA SCHRODER Rona 1989
101. PUR DIAZ RIVERA Elinette 1994
102. COL CASTRILLON Ana Maria 1991

Samaan aikaan käydyssä poikien florettisarjassa Italian Tommaso Lari vei mestaruuden ja Alessio Foconi täydensi maansa erinomaista tulosta kolmannella sijalla. Ison-Britannian Edward Jefferies oli toinen, ja toisen pronssimitalin vei Yhdysvaltoihin Gerek Meinhardt.

1. ITA ITA LARI Tommaso 1990
2. GBR GBR JEFFERIES Edward 1989
3. USA USA MEINHARDT Gerek 1990
3. ITA ITA FOCONI Alessio 1989
5. CHN CHN SHI Jialuo 1993
6. FRA FRA FAUSSER Paul 1989
7. GER GER BRAUN Marius 1989
8. KOR KOR LEE Seung Woong 1989
9. FRA FRA TONY HELISSEY Jean-Paul 1990
10. USA USA CHAMLEY-WATSON Miles 1989
11. MEX MEX GOMEZ Daniel 1990
12. ITA ITA AVOLA Giorgio 1989
13. HUN HUN GATAI Robert 1991
14. KOR KOR MOON Myeong Jun 1990
15. CAN CAN PRYMACK Anthony 1990
16. UKR UKR KOLTYGO Volodymyr 1989
17. POL POL SINORACKI Tomasz 1989
17. EGY EGY EL SAYED Alaa El Din 1990
19. POL POL OSMANSKI Pawel 1989
20. UKR UKR YUNES Klod 1989
21. GRE GRE NAKIS Theodoros 1992
22. BLR BLR LUKASHEVICH Aliaksandr 1991
23. JPN JPN AWAJI Suguru 1989
24. USA USA MASSIALAS Alexander 1994
25. FRA FRA SERRI Cedrik 1991
26. BLR BLR BYK Serguei 1990
27. CHN CHN CHEN Min 1992
28. JPN JPN MIYAKE Ryo 1990
29. SWE SWE HEDENSKOG Filip 1989
30. HKG HKG CHOI Nicholas Edward 1993
31. CHN CHN LI Chen 1992
32. MEX MEX ARIZAGA Raul 1989
33. DEN DEN JORGENSEN Philippe 1989
34. RUS RUS ZHEREBCHENKO Dmitry 1989
35. CAN CAN LALONDE TURBIDE Etiene 1989
36. ESP ESP SALAZAR Orlando 1992
37. GBR GBR MEPSTEAD Marcus 1990
38. NED NED STIJLAART Mats 1990
39. ROU ROU OSMAN Wassim 1990
40. MDA MDA PAGHIEV Boris 1989
41. GRE GRE KONTOCHRISTOPOULOS Nikolao 1992
42. CZE CZE CHOUPENITCH Alexandr 1994
43. LAT LAT GASILOVSKIS Davids 1990
44. UKR UKR HERTSYK Rostislav 1989
45. DEN DEN FEMÖ Christian 1990
46. BEL BEL LECOCQ Hans-Joachim 1991
47. CAN CAN DUDIAK Scott 1989
47. KAZ KAZ GRIGORYEV Eduard 1991
49. NED NED REMIJN Martin 1989
50. NED NED ENGELEN Gerben Pascal 1990
51. KOR KOR KIM Min Kyu 1990
52. DEN DEN JÖRGENSEN Patrick 1991
53. GRE GRE NISSIM Filippos 1991
54. SUI SUI CAMPICHE Samuel 1990
55. HUN HUN SZABADOS Kristof 1990
56. RUS RUS KOMISSAROV Dmitry 1990
57. JPN JPN TAKESHIMA Masaru 1989
58. SVK SVK JONIAK Jakub 1990
59. KUW KUW ALHUMAIDAN Abdullateef 1993
60. RUS RUS ARSLANOV Timur 1991
61. TUR TUR BABAOGLU Tevfik Burak 1993
62. POR POR NOITE Alvaro 1990
63. HUN HUN BIRO Peter 1989
64. SVK SVK KRALIK Andrej 1991
65. ESP ESP LLAVADOR Carlos 1992
66. GBR GBR MELIA Rhys 1990
67. AUT AUT WOZNIAK Viktor 1991
68. HKG HKG SHAM Kin Fai 1993
69. CZE CZE SGLUNDA Ondrej 1989
70. ROU ROU MOISA Ioan 1989
71. POL POL WLOSEK Maciej 1991
72. HKG HKG CHU Wing Hei 1989
73. POR POR RAMOS Pedro 1990
74. BEL BEL ANTHEUNIS Eli 1989
75. ISR ISR GROSS Roy 1989
76. AUT AUT WOHLGEMUTH Dominik 1990
77. SVK SVK CELLER Pavol 1989
78. SWE SWE WEINBERGER Oskar 1993
79. MEX MEX GOMEZ David 1992
79. BUL BUL DANCHEV Kaloyan 1992
81. EGY EGY ABD EL MAGED Mostafa 1993
82. NZL NZL BELL Chris 1989
83. POR POR MACEDO Pedro 1991
84. CZE CZE KREJCIK Jan 1991
eliminated in round1
85. BRA BRA SOUZA Maxime 1989
86. BOL BOL MALDONADO Diego 1992
87. PUR PUR VAZQUEZ CARDONA Angel 1991
88. SRB SRB KOVACEVIC Miljan 1990
89. BLR BLR RAMKOU Artsiom 1989
90. BUL BUL FIDANOV Kristian 1994
91. BRA BRA TOLDO Guilherme 1992
92. ARG ARG ABELLO NAVAS Ezequiel 1990
92. IND IND GUPTA Gaurav Kumar 1991
94. BRA BRA SOUZA Pierre 1990
95. VEN VEN MUNOZ Renier 1993
95. NZL NZL CHAN Hamish 1992
97. VEN VEN FORTE Charbel 1989
97. SIN SIN CHU Clayton Chun Jia 1993
99. COL COL PINTO Miguel D 1989
100. CRO CRO KOMSIC Ivan 1990
101. RSA RSA ERASMUS Michael 1989
101. PER PER VILLALOBOS Andres 1990
103. EGY EGY MAHMOUD MOSTAFA Anas 1990
104. SIN SIN TAN Yuan Zi 1990
105. ARG ARG IZURIETA Iker Fermin 1993
106. BUL BUL KAVALDJIEV Marian 1992
107. IRI IRI TOLOUEE Shervin 1990
108. RSA RSA PYM-SILJEUR Skye 1992
109. BRU BRU MD ZAINI Ahmad Shahrizan S 1989
110. PER PER LANDAVERE Alex 1991
110. SIN SIN TAY Keith Zhikai 1989
112. MAS MAS LEONG Jian Wei 1993
112. PAR PAR LACARRUBBA Juan Ignacio 1989
114. RSA RSA SCHRODER Emil 1991


(Teemu Tokola) - Uutista on katsottu 11232 kertaa 11.4.2009 jälkeen.

Kommentit

Kirjoita kommentti tähän uutiseen LÄHETTÄJÄN IP-OSOITE KIRJATAAN YLÖS JA KAIKISTA VÄÄRINKÄYTÖKSISTÄ TEHDÄÄN ILMOITUS
Kommentti julkaistaan tällä nimellä
Pahoittelemme hassua kysymystä - sillä yritetään estää mainosohjelmia kirjoittamasta palstalle.
Ytimekäs otsikko
Kirjoita viestisi tähän.

Haku

Hae sanoja uutisista

Muuta

Tuoreimmat uutiset

Syksyn kisakausi alkoi komeasti - Ilmarille voitto Berliinissä
Syyskauden huipentuma Oulussa itsenäisyysviikonloppuna
Kansainvälinen kisakausi päättyi hienosti Riigassa
Kevään 2019 harjoitusaikataulut
OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa
OMS valmistautui SM-kisoihin Limingassa
Marianne Hiltunen OMS:n uusi puheenjohtaja
Oululaiset pärjänneet hyvin syksyn kv kisoissa
Salilla kisailtiin sisäisissä
OMS ja Suomi Italian paramiekkailutapahtumassa

Suosituimmat uutiset

Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi
SM-mitalit seuroittain 2009
Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus
OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan
Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa
Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin
Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle
Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu
Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan

Viimeisimmät kommentit

Leirien aselajit?
Krajnyakille pronssia Riossa
Leirin aselajit?
Hyviä taisteluita!
Mitali Allezista
Onnittelut!
Maailman kärki kiinni
Ilmoittautuminen avattu
Hyvää kansaivälisyyttä
Elokuun ajan jatketaan kesäaik

Eniten kommentteja

Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa
Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää
Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa
Paulus nimettiin maajoukkueeseen
Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille
Oulun Miekkailuseura sai oman salin
Uutisia voi nyt kommentoida
Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys
Sisäiset kilpailut V/2008
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan

Tuoreimmat uutiset

Tuoreimmat uutiset

( 9.9.) Syksyn kisakausi alkoi komeasti - Ilmarille voitto Berliinissä (katsottu 324 kertaa)
( 28.8.) Syyskauden huipentuma Oulussa itsenäisyysviikonloppuna (katsottu 657 kertaa)
( 13.5.) Kansainvälinen kisakausi päättyi hienosti Riigassa (katsottu 989 kertaa)
( 5.1.) Kevään 2019 harjoitusaikataulut (katsottu 1488 kertaa)
(10.12.) OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa (katsottu 1499 kertaa)
( 1.12.) OMS valmistautui SM-kisoihin Limingassa (katsottu 1525 kertaa)
(18.11.) Marianne Hiltunen OMS:n uusi puheenjohtaja (katsottu 1711 kertaa)
(10.11.) Oululaiset pärjänneet hyvin syksyn kv kisoissa (katsottu 1468 kertaa)
( 22.9.) Salilla kisailtiin sisäisissä (katsottu 2206 kertaa)
( 17.9.) OMS ja Suomi Italian paramiekkailutapahtumassa (katsottu 2211 kertaa)
( 1.9.) Lisenssikausi on alkanut! (katsottu 2380 kertaa)
( 12.8.) Syksyn miekkailukausi käynnistyy ma 13.8. (katsottu 2706 kertaa)
( 30.7.) Miekkailukausi käynnistyy kaudenaloitusleirillä (katsottu 2716 kertaa)
( 10.6.) Oulun Kesäkisat tarjosivat jälleen reippaasti miekkailua (katsottu 3490 kertaa)
( 27.5.) Floretin PM-kisoista kokemusta ja 4 mitalisijaa (katsottu 3301 kertaa)
( 24.5.) Oulu seudulle uusi seura, Miekkailuseura Pisto (katsottu 3377 kertaa)
( 21.5.) Kaikki oululaiset mitaleilla superviikonlopussa (katsottu 3349 kertaa)
( 7.5.) Miekkailutoimintaa Oulussa kehitetään uudella hankkeella (katsottu 3521 kertaa)
( 6.5.) Oulun Miekkailuseuran sääntömääräinen kevätkokous (katsottu 3149 kertaa)
( 5.5.) Uuden salin kisakäyttöä testattiin sisäisissä (katsottu 3362 kertaa)

Suosituimmat uutiset

Katsotuimmat uutiset

( 1.9.2010) Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi (katsottu 76570 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 (katsottu 30845 kertaa)
( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus (katsottu 26200 kertaa)
( 12.5.2010) OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan (katsottu 25052 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa (katsottu 23692 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin (katsottu 23445 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle (katsottu 23087 kertaa)
( 25.2.2008) Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu (katsottu 22913 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa (katsottu 22420 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan (katsottu 22161 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin (katsottu 21939 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea (katsottu 21383 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit (katsottu 20912 kertaa)
( 12.4.2011) Noora Norman tiukasti mitaleilta Kalpamaratonissa (katsottu 20836 kertaa)
( 4.10.2008) Polar 2008 - kalvan tulokset (katsottu 20255 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen (katsottu 20157 kertaa)
( 8.12.2007) Naisten kalvan joukkue-SM 2007 (katsottu 19817 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset (katsottu 19515 kertaa)
( 7.10.2007) Polar-miekkailukilpailu 2007 tulokset - kalpa (katsottu 19410 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 (katsottu 19373 kertaa)

Eniten muualta linkitetyt uutiset

( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus - 163 linkkiä muualta (uutista katsottu 26200 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle - 139 linkkiä muualta (uutista katsottu 23087 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa - 125 linkkiä muualta (uutista katsottu 23692 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset - 103 linkkiä muualta (uutista katsottu 19515 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea - 99 linkkiä muualta (uutista katsottu 21383 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit - 98 linkkiä muualta (uutista katsottu 20912 kertaa)
(22.12.2006) Vuoden 2006 SM-mitalistit - 95 linkkiä muualta (uutista katsottu 18411 kertaa)
( 8.12.2007) Naisten kalvan joukkue-SM 2007 - 91 linkkiä muualta (uutista katsottu 19817 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 19373 kertaa)
( 7.10.2007) Polar-miekkailukilpailu 2007 tulokset - kalpa - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 19410 kertaa)
( 25.1.2008) Yliopiston urheilumitalit 2007 - 86 linkkiä muualta (uutista katsottu 18742 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 23445 kertaa)
( 16.3.2009) Ruusa voittoon Erkki Kerttula Memorialissa - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 18718 kertaa)
( 16.1.2010) Carolina Fusoni kovaan tulokseen Pisassa - 80 linkkiä muualta (uutista katsottu 18611 kertaa)
( 30.1.2007) Yliopisto palkitsi myös miekkailijoita - 78 linkkiä muualta (uutista katsottu 18899 kertaa)
( 23.3.2009) Sunnuntaina oli turkulaisten vuoro juhlia - 76 linkkiä muualta (uutista katsottu 17656 kertaa)
(29.10.2008) Espoo Masters -kilpailun tulokset - 69 linkkiä muualta (uutista katsottu 17890 kertaa)
( 24.8.2008) 3- ja 4-ottelun SM-kisojen tulokset - 56 linkkiä muualta (uutista katsottu 19173 kertaa)
( 26.4.2009) Floretin junnu-SM-kilpailuista tulossa iso tapahtuma - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 17950 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 20157 kertaa)

Kommentit

Viimeisimmät kommentit

( 7.12.2016) Leirien aselajit? (Vuoden 2017 miekkailuleirit) -Sari
( 15.9.2016) Krajnyakille pronssia Riossa (Riikka Kähkönen matkassa liiton leirillä Unkarissa) -Teemu Tokola
( 18.7.2016) Leirin aselajit? (Kaudenaloitusleirillä mahtava ulkomaalaisosanotto) -sari
( 12.6.2016) Hyviä taisteluita! (Kesäkisat alkoivat vauhdikkaasti) -sari
( 10.5.2016) Mitali Allezista (Aikuisryhmälle hyvää kokemusta Jyväskylästä) -sari
( 10.2.2016) Onnittelut! (Oululaiset Pariisissa) -Mikko
( 8.2.2016) Maailman kärki kiinni (Oululaiset Pariisissa) -Ukk
( 1.12.2015) Ilmoittautuminen avattu (Merikoski-maljan päätöskisat 5. - 6.12. ja 13.12.) -Ruusa Degerman
( 18.9.2015) Hyvää kansaivälisyyttä (OMS maailmalla tänäkin viikonloppuna) -TH
( 17.8.2015) Elokuun ajan jatketaan kesäaik (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 9.8.2015) Alkuperäisessä uutisessa virhe (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 6.6.2015) Åke, Opettajani! (Åke Aaltonen in Memoriam) -Eija Jalaba
( 13.5.2015) Onneksi olkoon Maria ja muutki (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Risto
( 12.5.2015) Onnittelut (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Mami
( 13.4.2015) Onnea (Javier Menéndez ja Carolina Sancho saivat poikavauvan) -RN
( 11.3.2015) Miekkailija-elokuvasta (Miekkailija-elokuvan liput varattavissa) -Sari
( 11.2.2015) Lajin nimi (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Eija R
( 2.2.2015) Biathle?! (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Saskia
( 1.2.2015) Hienoa (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Tomi
(16.12.2014) Joulun ajan harjoitusajat (Joulutervehdys miekkailuliitolta) -Ulla Kokkonen

Eniten kommentoidut uutiset

( 4.3.2010) Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa - 9 kommenttia (katsottu 17844 kertaa)
( 10.6.2009) Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää - 7 kommenttia (katsottu 16897 kertaa)
( 30.8.2009) Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa - 7 kommenttia (katsottu 18736 kertaa)
( 1.6.2010) Paulus nimettiin maajoukkueeseen - 6 kommenttia (katsottu 17517 kertaa)
( 17.5.2009) Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille - 5 kommenttia (katsottu 16964 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin - 5 kommenttia (katsottu 21939 kertaa)
(19.11.2008) Uutisia voi nyt kommentoida - 4 kommenttia (katsottu 16878 kertaa)
( 12.5.2009) Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys - 4 kommenttia (katsottu 17165 kertaa)
(27.11.2008) Sisäiset kilpailut V/2008 - 4 kommenttia (katsottu 16959 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan - 4 kommenttia (katsottu 22161 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa - 3 kommenttia (katsottu 22420 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 - 3 kommenttia (katsottu 30845 kertaa)
(20.11.2010) Sofian säilän SM-kisat loukkaantumisen myötä pettymykseen - 3 kommenttia (katsottu 16822 kertaa)
( 23.8.2009) OMS menestyi veteraanien SM-kisoissa - 3 kommenttia (katsottu 18211 kertaa)
( 30.1.2015) Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa - 3 kommenttia (katsottu 18908 kertaa)
( 3.2.2009) OMS:lle tasa-arvoisen liikuntakulttuurin tunnustuspalkinto - 2 kommenttia (katsottu 15890 kertaa)
( 19.2.2010) Pauluksen kv-kisakiertue jatkuu - 2 kommenttia (katsottu 15319 kertaa)
( 12.6.2011) Kesäkisat 2011 keräsi hyvän osanottajamäärän - 2 kommenttia (katsottu 15423 kertaa)
( 15.5.2012) Johtokunta tiedottaa 1 - 2 kommenttia (katsottu 14919 kertaa)
( 4.3.2014) Kevään loput sisäiset kilpailut - 2 kommenttia (katsottu 15368 kertaa)

Hakutoiminnot

Sanahaku

Etsi uutisteksteistä seuraavia sanoja:


Asiasanahaku

Asiasana (erottele useammat asiasanat puolipisteillä):


Asiasanat

Valitse asiasana seuraavasta listasta, niin näet kaikki kyseiseen asiasanaan liittyvät uutiset.
Alisher Usmanov
blogit
Helea Tokola
Kalle Laine
U23
veteraanit
1
10sport
2
2007
2013
2014
2015
5
5-ottelu
A
Achim Peters
aikataulu
Aino Järvinen
Akateeminen SM
Akateemiset SM-kilpailut
Aleksandra Dvoryanchikova
Aleksei Shabunin
Alexander Lahtinen
Alexandre Allione
Alisher Usmanov
alkeiskurssi
Alkeiskurssit
alkeisseminaari
Allez
Allez kalpamaraton
Allez-kalpamaraton
Amazing Oulu
András Koroknay-Pál
Andrea Baldini
Anna Lahtinen
Anna Leppävuori
Anna Salminen
Anna-Maria Raudaskoski
Anne Kenttä
Anni Herranen
Annina Laine
Antte Hietaharju
Antti Repo
apurahat
Ariana Olivia Peters
Arma Ulea
Arttu Pulkkinen
arvokisakriteerit
arvonta
aseenkorjaus
aselakimuutos
Ateena
B
Baku
Belgian mestaruus
Belgrad
biathlon
Birmingham International
blogit
Brightonin julistus
Bruno Gaby
C
Cadet Circuit
Carolina Fusoni
Carolina Sancho
Catania
Catharina Kock
CEP Marathon
Challenge Bernadotte
Challenge CEP
Challenge Monal
Claudia Bokel
Club Scherma Pisa Antonio Di Ciolo
Coupe de Heracles
Coupe de Stockholm
Coupe du Nord
Coupe Heracles
cup-finaali
cup-finaalit
D
Dennis Bade
divisioonajako
Dmitriy Li
E
Eduard Sergun
Eesti vehklemisliit
Eevi Bengs
EFC
EHMS
EKM
EKO-Aims
Elisa Heroja
elokuvat
Elokuvateatteri Star
EM
EM 2009
EM 2010
EM 2011
EM 2013
EM 2014
EM 2015
EM2004
EM2008
EM2009
Engarde
ennuste
Enrico di Ciolo
Erik Liesola
Erkki Kerttula Memorial
Ervin Szücs
Escrime Internationale
esittely
esittelyt
Espoo masters
Espoon Miekkailijat
Ester Bálint
etelänapa
Etelänapamanner
Euroopan miekkailu-unioni
Eurooppa-cup
European Games
Eurosport
Eva Hautala
F
Facebook
FIE
FIE-tuomaripätevyys
FIE-tuomarit
FIE: valmentajakoulutus
Fiia Liiti
finaali
fiore
floretin SM
floretti
floretti,kalpa
florettivastaava
Forum 24
Francesco Salvo
G
Gabor Totola
Gabriel Menéndez
Gautier Baudry
Gdansk Szkola Floretu
Gdanska Szkola Floretu
Glo Art Challenge
Gunnar Gräsbeck
Guy Windsor
H
haastattelu
HABDA
hallitus
harjoittelu
harjoitukset
harjoitusryhmät
harjoitustakit
harjoitusvuorot
harrastusten ilta
Heidenheim
Helea Tokola
Helena Somervalli
Helsingin Miekkailijat
HEMA
Herman Bonner
HFM
HFM 90v
HFM 90v.
hieronta
hiihtoloma
Hilla Hämäläinen
historiallinen miekkailu
historiikki
Hugo Menéndez
huippu-urheilu
huippu-urheilun muutosryhmä
HuMu
hyvinvointiviikko
I
ikäluokat
Ilari Saarinen
Ilkka Hartikainen
Ilkka Saarela
illanvietto
ilmailuviisiottelu
Ilmari Heiskari
Ilmavoimat
ilmoittautuminen
Ilona Syvälä
In Memoriam
Instagram
IRC
Irene Enright
Irma Lindeman
Ismo Hokkanen
Ivan Blagoev
Ivar Lönnberg
IWG
J
Jaakko Paavolainen
Jaakko Rauma
Jaana Pihkala
Jan Bade
Jani Kotikangas
Javier Menéndez
Javier Menéndez Fernández
johtokunta
Joonas Kotikangas
joukkue
joukkuekilpailu
joukkuekisa
joukkuemaailmancup
Jouko Pakarinen
joulutervehdys
Jouni Alanärä
Juha Lumijärvi
junioripalkinnot
juniorit
Jussi Korhonen
K
kadet
kadetit
kaksintaistelut
kalenteri
Kaleva
Kalle Laine
kalpa
Kalpa ja mieli
kalpa, SAF Pokalen
kalpa: Risto Degerman
kalpajuniorit
Kalpamaraton
kalpasparring
kalvan SM
kamppailulajit
kangasmerkki
Kari Kaaja
Karjalan Kalpa
karttapalvelu
Kasper Roslander
Katja Västi
Katri Savolainen
Katterin Miekka
kaudenaloitusleiri
kausikatsaus
KaVe
Kazan
Kenneth Quek
Kesäkisat
Kesäkisat 2009
Kesäkisat 2010
kesäleiri
kesäleirit
kesävuorot
keväliittokokous
kevätkokous
kevätliittokokous
kiertopalkinto
kilpailujärjestelmä
Kilpailukalenteri
kilpailukielto
kilpailumääräykset
kilpailut
kilpailutoimikunta
kiltamestaruus
Kimmo Pentikäinen
Kimmo Puranen
kirjat
Kirsi Yrjölä
kisaformaatti
kisakutsut
kisamatkat
kisat
kisatoimisto
Klaus Härö
KOK
Kokkola
Koko Oulu askeltaa
kolmiottelu
Kummacon
KuMS
Kuopion Miekkailijat
Kupittaa
Kupittaa Tournament
kurinpito
Kurt Lindeman
kutsu
kuvagalleria
käyttökatkos
L
lajimarkkinointi
Laura Salminen
Laura Teivainen
Lauri Hirvelä
Leanid Sadouskiy
lehti
leiri
leiri: floretti
leirit
Lena Tallroth-Kock
Leon Paul
Levi Open
Levi Open 2017
Liikukko nää?
Limingan Pisto
Liminka
lisenssi
logo
Longsword Open
Lontoo 2012
LPM
Lumilyhty
M
maailmancup
maajoukkue
maajoukkuekeskus
maksut
Marathon CEP
Maria Hirvelä
Marianne Hiltunen
Marja-Liisa Someroja
Martia Arts Center
masters
Mateo Menendéz
Mateo Menéndez Sancho
matot
Mats Wikström
Matti Huhtala
Matti Pulli
Matti Uotila
MC 2011
MC 2013
MC 2014
MC 2015
MC 2016
MC 2018
MC-pisteet
media
Merikosk
Merikoski -kisa
Merikoski-malja
Merikoski-malja, sisäiset kilpailut
Michaela Kock
miekat ja rikokset
Miekka Suomessa
Miekkailija
Miekkailija-elokuva
miekkailijoiden tuki
miekkailu liitto video
Miekkailu Suomessa
miekkailuesittely
miekkailukenkä
miekkailukisat
miekkailuleirit
Miekkailunäyttely
miekkailusali
Miekkailuseura Pisto
miekkakokoelma
miesten floretti
Miika Lahti
Mika Heiskari
Mika Roman
Mikkelin Miekkailijat
Mikko Honkasalo
minijuniorit
minijunnut
mitalistit
MM 2009
MM 2010
MM 2011
MM 2013
MM 2014
MM 2016
MM 2017
MM 2018
MM 2018;OMS;Santeri Ylitervo;Ilmari Heiskari;Ilkka Saarela;Eva Hautala
MM-kilpailut
MM2004
MM2007
MM2008
MM2009
MM2010
Moskova
N
naiset
neliottelu
Nelonen
Niilo Tokola
Nike
Niko Vuorinen
Niko Vuorinen: kalpa
Nikolai Novosjolov
Nils Sjöblom Memorial
Noora Norman
Noora Uusitalo
Nordic Historical Fencing League
Nuori Suomi
Nykyaikainen 5-ottelu
Nykyaikainen viisiottelu
O
ohjaajat
Oliver Mattson
Olli Järvelä
Olli Mahlamäki
olympiakamppailu
olympiakamppailutapahtuma
Olympiakomitea
Olympialaiset
oman seuran analyysi
OMS
OMS, harjoittelu
OMS-vauvat
OMS;Olli Järvelä;Cadet Circuit
OMS;valmentaja
OMS;verkkosivu
OMSas
oms_tagram
oparit
Opetusministeriö
opiskelijat
oppitunnit
oppituntikortit
Oppituntimaksut
Oskar Lönnberg
Oskari Taponen
Oskari Taponen.
osuma-alue
Oulu
Oulu Ouhoi
Oulu Pentathlon
Oulu-lehti
Oululehti
Oulun kesäkisat
Oulun mestaruus
Oulun Miekkailutarvike
Oulun päivät
Oulun Yliopisto
Outi Jaakkola
Outi Kenttä
Outi Supponen
OYY
P
Paha perhe
Pál Schmitt
palkinnot
PanOULU
paralympialaiset
Pariisi
Paul Moulin
Paula Soitiala
Paulus Tokola
Peking
Pekingin olympialaiset
Pekka Korhonen
perhemiekkailutapahtuma
peruutukset
Peter Grönholm
Petra Rousu
Petri Vammelvuo
pikkujoulu
pikkujoulut
Pisa
pistooliammunta
pitkämiekka
PM 2009
PM 2010
PM 2011
PM 2012
PM 2013
PM 2014
PM 2015
PM 2016
PM 2018
PM2004
PM2008
PM2011
PM2016
PM2019
Pohjoismaat
Pohjolan Työ
Polar
Polar 2009
Polar 2010
Pontus Huttunen
PoPLi
presidentti
Pro-olymp
puheenjohtaja
puheenjohtajan katsaus
puheenjohtajavaali
pyörätuolimiekkailu
R
Radio Suomi
ranking
Ranskan maajoukkue
rapiiri
Rasmus Mellanen
Rauhan Tervehdys
Reeta Alanko
Reijo Nurmi
Reilu Peli
Rene Roch
Riikka Kähkönen
Rio
Rio 2016
Rio de Janeiro
Risto Degerman
ritarihaarniska
RM
Rolf Wiik
Roope Takala
Rovaniemen Miekkailijat
RSS
Ruusa Degerman
S
SAF Pokalen
Sai Väyrynen
Saimaan Säilät
Sakari Raudaskoski
sali
salitalkoot
saliyö
Salvatore Sanzo
Sami Miettinen
Sammakkosali
Samuel Tokola
Santeri Ylitervo
Sara Kurttila
Sari Männikkö
satelliittimaailmancup
Seija Polkko
Selma Mustonen
seminaari
seniorit
Seppo Lauhio
seurakehitystyö
seuralehti
seuramenestys
seuran kokous
seuraneuvottelukunta
seuratuki
seuravaihdot
SH4
Sheffield
Siivouspäivä
siivoustalkoot
Simone Piccini
Simone Vanni
sinettikriteerit
Sinettiseura
sisäiset kilpailut
sisäiset kilpailut, Merikoski-malja
sisäiset kisat
SLU
SM 2008
SM 2009
SM 2010
SM 2011
SM 2012
SM 2013
SM 2013;András Koroknay-Pál;Michaela Kock
SM 2014
SM 2015
SM 2016
SM 2017
SM 2018
SM 2019
SM-kisat
SM2004
SM2006
SM2007
SM2008
SM2011
SM2013
SM2015
SM2016
SM5L
SM5L; EM 2015
SM5L;Terho Mustonen;Tanja Tammimies
SML
SMT
Sofia Blanco
Sofia Tauriainen
Solti Team
SOLTI Team leiri
Sonja Rajakangas
Sonja Rajakangas.
Sotilaiden MM-kisat
sotilasilmailuviisiottelu
sparraus
SportElite
sporttipassi
Stiven Naatus
strategia
STTR
Suomen Cup
Suomen mestari
Suomen mestarit
Suomen urheilugaala
SuomiMies
Suvi Lehtonen
syyskokous
syysliittokokous
syysloma
Szombathely
säilä
Säiläklubi
säilän SM
Särestö
Särestö Open
Säännöt
Säännöt, STTR, FIE
T
T
t-paita
Tallinna Mõõk
talviloma
Taneli Pahkala
Tanja Tammimies
Tatu Huovilainen.
teatterimiekkailu
Teemu
Teemu Elonen
Teemu Korhonen
Teemu Lakkasuo
Teemu Seeve
Teemu Tokola
Terhi Lumme
Terho Mustonen
Tero Hakkarainen
Thomas Bach
TMÅF
toiminnanjohtaja
toiminta-avustus
Topias Tauriainen.
Toppilan sali
Torni-turnaus
Trekanten
Trekanten International
tuet
Tukholma
tuki
tuomarit
tuomaritoiminta
tuomarivelvoite
tuomarointi
Tuomitseminen
tuotteet
Turun Miekkailijat
Turun Sanomat
turvallisuus
turvallisuusohjesääntö
tytöt
Tähtiseura
Töölön kisahalli
U
U23
uinti
Ullmax
universiadit
universiadit 2009
Universiadit 2011
URA-säätiö
urheilija-apuraha
Urheilukanava
urheilumiekkailu
urheilumitali
uudistus
uutiset
uutiskirje
V
vaalit
Valdemar Laine
Valentina Vezzali
Valge Daam
valmennustoimikunta
valmentaja
valmentajahaku
valmentajakoulutus
valmentajat
Valo
Valter Mickwitz
vappu
varainhankinta
varkaus
varusteet
varustetilaukset
vasenkätisyys
Vehkleja
Veikko Tirri
verenluovutustempaus
verkkapuku
verkkarit
verkkokumppanuus
verkkosivu
verkkosivut
verkkotunnus
Verneri Vesterinen
veteraanimiekkailu
veteraanit
veteraanit, kalpa
video
videot
Viikkosavo
viisiottelu
Vilhelmiina Heiskari
Ville Elonheimo
Ville Ojell
Ville Rosenlund
Viro-Suomi-maaottelu
vironmestaruuskilpailut
visiirikypärä
VMS
voittajakommentit
VOK
Vulcanalia
vuoden miekkailija
vuoden seura
Vuoden urheilukirja
W
Weisser Bär
World Combat Games
Wuxi
X
X-On
Y
yhdistyminen
yksityistunnit
YLE
yleiskokous
yliopiston urheilumitali
Ylioppilaslehti
Ylioppilasmiekkailijat
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakilpailut
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakisat
YM
YM Juhlakisa
YM juhlakisat
YM:n juhlakisat
Young Lions
Ystad International
Z
Zsofia Olah
Å
Åke Aaltonen
Oulun Miekkailuseura ry
johtokunta@oulunmiekkailuseura.fi
Alasintie 3-7
90400 OULU, Finland
puh 045-8997710
y-tunnus 1869494-4
Katto-organisaatiot
Yhteistyökumppanit
Tue Oulun Miekkailuseuraa!
Instagram