Julkaistu: Tiistai, 31.1.2006
Kilpailun lopulliset tulokset on nyt julkaistu Miekkailuliiton keskustelupalstalla. Parhaimman mitalisaaliin keräsi selkeästi Tsekki kahdella kulta- ja yhdellä hopeamitalilla, mutta OMS kiilasi toiseksi ohi Helsingin Miekkailijoiden, kiitos kirkkaampien mitalien. Pronssisijoissa HFM oli vahvoilla kolmella mitalilla, mutta niitä jakaantui tasaisemmin muihinkin seuroihin.
Sijoitus | Seura | K | H | P |
---|
1. | Tsekki | 2 | 1 | - |
2. | Oulun Miekkailuseura | 1 | 2 | - |
3. | Helsingin Miekkailijat | 1 | 1 | 3 |
4. | Miekka-Miehet | - | - | 1 |
4. | Rovaniemen Miekkailijat | - | - | 1 |
4. | Saimaan Säilä | - | - | 1 |
4. | Tapanilan Erä | - | - | 1 |
4. | Ylioppilasmiekkailijat | - | - | 1 |
9. | Iso-Britannia (Isle of Man) | - | - | - |
9. | Espoon Miekkailijat | - | - | - |
9. | Helsingin Nykyaikaiset 5-ottelijat | - | - | - |
9. | Kuopion Miekkailijat | - | - | - |
9. | Turun Miekkailijat | - | - | - |
9. | Yhdysvallat (A.T.A.C) | - | - | - |
Alla liiton palstalta kopioidut täydelliset tulokset Särestö Open -miekkailukilpailusta:
SÄRESTÖ OPEN 28-29.1.2006
Järjestäjä Helsingin Miekkailijat ry ja Caprice ky
FLORETTI MIEHET/FOIL MEN
Overall ranking
Ranking Name First name Country Club
1 TOKOLA Teemu FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
2 TOKOLA Paulus FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
3 SARPOLA Timo FIN TAPANILAN ERÄ
3 SEPPÄNEN Ilkka FIN SAIMAAN SÄILÄT
5 TAKALA Roope FIN YLIOPPILASMIEKKAILIJAT
6 LINDBERG Kim FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
7 KONDRATYEV Vasily FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
8 AHO Petri FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
9 LAINE Janne FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
10 PUUTIO Jussi FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
11 VÄLIMAA Jukka FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
12 SAARINEN Ilari FIN SAIMAAN SÄILÄT
13 PARIKKA Esko FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
14 PEKONEN Elias FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
15 DE SILVA Henry GB ISLE OF MAN
16 KINNUNEN Kalle FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
17 ASIKAINEN Jaakko FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
18 PEKKALA Viljami FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
19 PEKKALA Aarne FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
20 PARVIAINEN Juha FIN KUOPION MIEKKAILIJAT
21 KUUSIRATI Jyrki FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
22 RAUTIO Antti FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
LADIES FOIL / NAISTEN FLORETTI
Overall ranking
Ranking Name First name Country Club
1 TALLROTH-KOCK Lena FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
2 SITOMANIEMI Tanja FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
3 RAJAMÄKI Maarit FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
3 VÄYRYNEN Sai FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
5 VÄSTI Katja FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
6 RAUDASKOSKI Anna-Maria FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
7 HERRANEN Anni FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
8 PAAVOLA Maija FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
9 ALANKO Reeta FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
10 ÄIKÄS Tiina FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
11 LUNDGREN Sirpa FIN TURUN MIEKKAILIJAT
12 VALKEAVAARA Riikka FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
13 ALA-SIURU Elisa FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
14 HOIKKALA Liina FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
15 LEPPÄVUORI Anna FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
16 DEGERMAN Ruusa FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
17 MUSTONEN Mia FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
EPEE MEN/MIESTEN KALPA
Overall ranking
Ranking Name First name Country Club
1 SPATENKA Petr CZE CZECH
2 STRAKA Tomas CZE CZECH
3 ASPIVAARA Janne FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
3 LAUHIO Seppo FIN MIEKKA MIEHET
5 TOKOLA Paulus FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
6 SARPOLA Timo FIN TAPANILAN ERÄ
7 HOYER Martin CZE CZECH
8 RAATIKAINEN Erik FIN SAIMAAN SÄILÄ
9 HOKKANEN Ismo FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
10 VIHERSALO Markku FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
11 TOKOLA Teemu FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
12 Ã…BERG Martin FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
13 ELONEN Teemu FIN HGIN 5-OTTELIJAT
14 NYKYRI Matti FIN HGIN 5-OTTELIJAT
15 KAMPMAN Ville FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
16 RAUTALA Taneli FIN ESPOON MIEKKAILIJAT
17 SEPPÄNEN Ilkka FIN SAIMAAN SÄILÄ
18 AHO Petri FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
19 PETERS Achim FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
20 SAARINEN Ilari FIN SAIMAAN SÄILÄ
21 VÄLIMAA Jukka FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
22 PEKONEN Elias FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
23 MÄKINEN Tapani FIN TURUN MIEKKAILIJAT
24 PUUTIO Jussi FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
25 RAUTIO Antti FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
26 PARVIAINEN Juha FIN KUOPION MIEKKAILIJAT
27 NURMI Reijo FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
28 DE SILVA Henry GBR ISLE OF MAN
29 PEKKALA Aarne FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
30 ASIKAINEN Jaakko FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
31 KUUSIRATI Jyrki FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
EPEE LADIES / NAISTEN KALPA
Overall ranking
Ranking Name First name Country Club
1 KREMENOVA Olga CZE CHECK
2 TALLROTH-KOCK Lena FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
3 CLARKE Majella FIN YLIOPPILASMIEKKAILIJAT
3 RANTANEN Terhi FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
5 SOMEROJA Marja-Liisa FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
6 RAUDASKOSKI Anna-Maria FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
7 HAIMI Maija FIN HELSINGIN MIEKKAILIJAT
8 LUMME Terhi FIN MIEKKA MIEHET
9 RÖSSLER Birte FIN TAPANILAN ERÄ
10 SITOMANIEMI Tanja FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
11 LUNDGREN Sirpa FIN TURUN MIEKKAILIJAT
12 WHISNANT Lela USA A.T.A.C.
13 ÄIKÄS Tiina FIN OULUN MIEKKAILUSEURA
14 VÄYRYNEN Sai FIN ROVANIEMEN MIEKKAILIJAT
Lähde: Miekkailuliiton keskustelupalsta
(Teemu Tokola) - Uutista on katsottu 11174 kertaa 7.12.2007 jälkeen.
Kommentit
Tilastointi uutisten katsontakertojen määrästä on aloitettu 7.12.2007, eli tämän uutisen katsojamäärät ovat todennäköisesti virheellisiä.