Virolaiset tuplavoittoon MM-kalvalla

MM 2013 Eesti vehklemisliit

Julkaistu: Perjantai, 9.8.2013

Viron miekkailuliitto pääsi torstaina juhlimaan oikein kunnolla, kun Julia Beljajeva ja Nikolai Novosjolov ottivat kumpikin voitot kalvan henkilökohtaisissa MM-kilpailuissa Budapestissa.

Miesten kilpailun lopulliset tulokset:

1 NOVOSJOLOV Nikolai EST

2 LIMARDO GASCON Ruben VEN

3 KAUTER Fabian SUI

3 SUKHOV Pavel RUS

5 BOCZKO Gabor HUN

6 ZAWROTNIAK Radoslaw POL

7 ALEXANIN Dmitriy KAZ

8 SPAUTZ Falk GER

9 FIEDLER Joerg GER

10 VERWIJLEN Bas NED

11 PELLETIER Vincent CAN

12 GAROZZO Enrico ITA

13 REDLI Andras HUN

14 VUORINEN Niko FIN

15 SONG Jae Ho KOR

16 SOKOLOV Oleg UKR

17 HEINZER Max SUI

18 FERNANDEZ Silvio VEN

19 ROBEIRI Ulrich FRA

20 TREVEJO Ivan FRA

21 BLASZYCK Alexandre FRA

22 AVDEEV Anton RUS

23 TAGLIARIOL Matteo ITA

24 BAJGORIC Tigran CAN

25 KASE Robin SWE

26 PEREIRA Yulen ESP

27 BERAN Jiri CZE

28 ACKERMANN Norman GER

29 KIM Sang Min KOR

30 IMRE Geza HUN

31 ABAJO Jose Luis ESP

32 MINOBE Kazuyasu JPN

33 PIASECKI Bartosz NOR

34 NIKISHIN Bogdan UKR

35 ALIMZHANOV Elmir KAZ

36 JERENT Daniel FRA

37 PIZZO Paolo ITA

38 SZENYI Peter HUN

39 PRIINITS Sten EST

40 LIMARDO Francisco VEN

41 LEUNG Ka Ming HKG

42 TULEN Tristan NED

43 STEFFEN Benjamin SUI

44 KARUCHENKO Dmitriy UKR

45 MOTYKA Tomasz POL

46 LIU Qiang CHN

47 JEFREMENKO Mihails LAT

48 GOLOBIC Jan SLO

49 HEREY Anatoliy UKR

50 ROSLANDER Kasper FIN

51 SOKOLOVSKI Vitali BLR

52 MIKOLAJCZAK Krzysztof POL

53 INOSTROZA BUDINICH Paris A. CHI

54 JORGENSEN Patrick DEN

55 NIKOLIC Danilo SRB

56 LIM Wei Wen SIN

57 FREILICH Yuval Shalom ISR

58 AJZENSTADT Ido ISR

59 NICKEL Rolf CHI

60 GRYAZNOV Dmitriy KAZ

61 ELSAGHIR Ahmed EGY

62 SAKAMOTO Keisuke JPN

63 NYISZTOR Alexandru ROU

64 BLAIS-BELANGER Marc-Antoine CAN

65 SAIF Mohannad EGY

66 LUGONES RUGGERI Jesus Andres ARG

67 LAUNER Steffen GER

68 UYAMA Satoru JPN

69 TORKILDSEN Sturla NOR

70 CANAS Kelvin VEN

71 POP Adrian ROU

72 LAHTINEN Alexander FIN

73 CAPEK Martin CZE

74 BACKER Fredrik NOR

75 NA Jongkwan KOR

76 HERPE Ido ISR

77 SALM Juri EST

78 MOHSEN Mahmoud EGY

79 GRUNHAUSER Richard BRA

80 TSINIS Alexander USA

81 SEDAGHATY Hamed IRI

82 COQUECO Gustavo COL

83 KURBANOV Ruslan KAZ

84 BAUMGARTNER Ivan BRA

84 BIDOVEC Jan SLO

86 POKORNY Richard CZE

87 ROD Max POR

88 ROGER Zacharie Herve MAR

89 HIRANO Yoshiki JPN

90 VIDEIRA Joaquim POR

91 LEWIS James AUS

92 ROBL Troels Christian DEN

93 ADAMEK Michal POL

94 DOMINGUEZ Jose Felix ARG

95 CIPAR Stefan SVK

96 SEIDL Julian CZE

97 FERREIRA Nicolas BRA

98 FONG Kiu HKG

99 THOMPSON Soren USA

100 TOURCHINE Igor RUS

101 BESKIN Grigori ISR

102 RAMI Aissam MAR

103 VON DER OSTEN Frederik DEN

104 ROSELLO Pau ESP

105 ANOKHIN Vadim RUS

106 CANDEIAS Ricardo POR

107 SEEVE Teemu FIN

108 PRYOR Jason USA

109 STAUB Florian SUI

109 TCHALDIN Nikolay LTU

111 KWEON Young Jun KOR

112 CHERNYKH Alexander KGZ

113 ERTZEID Thomas NOR

114 WATSON Adam USA

115 DORATI AMEGLIO Arturo Isaac PAN

116 CORDEIRO Joao POR

117 QUINTERO ALVAREZ Ringo CUB

118 ALEKSANDROV Roman UZB

118 RODRIGUEZ SUAREZ Ryan Aaron MEX

120 NAUMKIN Evgeny KGZ

121 CONFALONIERI Diego ITA

122 DOBREV Deyan BUL

123 CAMPOS ZARATE Andres Felipe COL

124 EL HAOUARI Abdelkarim MAR

125 LEE Samson Mun Hou SIN

126 CASADO Elias ESP

127 BUHDEIMA Khaled LBA

128 CARRILLO Omar MEX

129 ALIYEV Kanan AZE

130 ARKOSI Bertalan ROU

131 TOSHKOV Peter BUL

132 COVANI Carlos Enrique ARG

133 REZAEI TADI Mohammad IRI

134 GUNPUT Satya MRI

135 ESMAEILI Mohammad IRI

136 KUDAYEV Ruslan UZB

137 BARRETO Martin URU

138 WANG Chi-Chu TPE

139 AMBALOF Georges GRE

140 MIKAELIAN Mikael GEO

141 TRUJILLO Erick MEX

142 SBARCIA Alin ROU

143 VAN CLEEMPUT Robrecht BEL

144 PETROV Roman KGZ

145 KRASIKOVAS Tomas LTU

146 BAYARSAIKHAN Batkhuu MGL

147 HASAN Fahed KUW

148 FEROT Francois Xavier BEL

149 KOMAN Robert SLO

149 PINEDA VILLANUEVA Roberto Jaffet ESA

151 STOEV Martin BUL

152 CHEN Yadong CHN

153 AUSTEN Ross AUS

154 CANING Klaus Albert DEN

155 HUDSON Jack GBR

156 SUAREZ Javier COL

157 BOJTE Yusuf TUR

158 MELARAGNO Guilherme BRA

159 KARKALIK Matej SVK

160 BISHOP William NZL

161 NAKIS Georges GRE

162 DOLLEY William AUS

163 MOUFLARD Roland MON

164 AGAYEV Ahmet TKM

165 STALMAKOV Javgenij LTU

166 NASIMOV Rustam TJK

167 KNYAZEV Igor UZB

168 KARADENIZ Okan TUR

169 MARINOV Kiril BUL

170 ALBELOUSHI Abdullah KUW

171 VORONIN Vyacheslav TKM

172 GUJINOVIC Luka CRO

173 JARVE Sven EST

173 SOUREK Dino CRO

175 LAI Clarence Ka Tsun HKG

176 LANDAVERE Alex PER

177 BOISVERT-SIMARD Hugues CAN

178 YOUSSOU MAMAR DIOP Idrissa NIG

179 DJUMABAY ULUU Danushman KGZ

180 XYNOS Nikolaos GRE

181 BARCHIESI Matteo AUS

182 BAKIS Gints LAT

182 DURDIEV Nurmurad TKM

184 QUINTAS Joaquin URU

185 OSPINA Mauricio ECU

186 TONG Chun Kit Jonathan HKG

187 MORAN Jose Luis PAN

187 LOVRIC Ivan CRO

189 NIKOLIC Luka SRB

190 KHAMITOV Gayrat UZB

191 MATIC Luka CRO

191 YUE Jinhua CHN

191 EDONGO ELOUNGOU Herve CMR

194 SOBOCAN Rok SLO

195 BATTUMUR Batsuuri MGL

196 FOO Daniel Qi Yang SIN

197 MILIC Milos SRB

198 GEJMOVSKY Alexander SVK

199 STEVENS Travis BER

200 DURDYEV Byashim TKM

201 KALNINS Normunds LAT

202 STRAKER Kurt Matthew BAR

203 RUSH Jonathan NAM

203 KARAKOLIS Kosmas GRE

205 TSOGGEREL Jigjidsuren MGL

206 GUARDERAS Juan Esteban ECU

206 ROSER Peter BER

Ja naisten kilpailun lopulliset tulokset:

1 BELJAJEVA Julia EST

2 SIVKOVA Anna RUS

3 HEIDEMANN Britta GER

3 SZASZ Emese HUN

5 BRANZA Ana Maria ROU

6 SHIN A Lam KOR

7 NAVARRIA Mara ITA

8 ZVEREVA Yana RUS

9 FIAMINGO Rossella ITA

10 EMBRICH Irina EST

11 HURLEY Courtney USA

12 REMBI Lauren FRA

13 KIRPU Erika EST

14 DI TELLA Isabel ARG

15 GUY Joanna CAN

16 KUUSK Kristina EST

17 BESBES Sarra TUN

18 XU Anqi CHN

19 GEROUDET Tiffany SUI

20 SOZANSKA Monika GER

21 POP Simona ROU

22 REVESZ Julia HUN

23 UDREA Maria ROU

24 ANDRYUSHINA Tatyana RUS

25 JACQUES ANDRE COQUIN Josephine FRA

26 CHOI Eunsook KOR

27 HOLMES Katharine USA

28 KNAPIK Renata POL

29 BARVESTAD Kinka SWE

30 HURLEY Kelley USA

31 POCHKALOVA Anfisa UKR

32 SUN Yiwen CHN

33 CHOI Injeong KOR

34 KOLOBOVA Violetta RUS

35 DUPLITZER Imke GER

36 DEL CARRETTO Bianca ITA

37 PIEKARSKA Magdalena POL

38 MARINUK Avital ISR

39 HOU Yingming CHN

40 ALIBEKOVA Assel KAZ

41 CHANG Chialing TPE

42 FAUTSCH Lis LUX

43 SBARCIA Raluca Cristina ROU

43 STROKA Malgorzata POL

45 LAWRENCE Maya USA

46 CHRISTMANN Beate GER

47 RUBLEVSKA Jelena LAT

48 BEZHURA Dzhoan Feybi UKR

49 LOZANO OLARTE Laskmi Natalia COL

50 SAMUELSSON Emma SWE

51 QUONDAMCARLO Francesca ITA

52 SHIMOOKAWA Ayaka JPN

53 KOCK Catharina FIN

54 PANTELYEYEVA Kseniya UKR

55 MARTINEZ Dayana VEN

56 KRYVYTSKA Olena UKR

57 CHOI Hyojoo KOR

58 YUNUSBAYEVA Jamilya KAZ

59 BRAVO ARANGUIZ Caterin CHI

60 RODIC Smiljka SRB

61 VAN ERVEN GARCIA Saskia Loretta COL

62 GARS Sanne SWE

63 LUO Xiaojuan CHN

64 BERGDAHL Johanna SWE

65 HALLS Joanna AUS

65 KRIEGER Angela SUI

67 KOCK Michaela FIN

68 LAWRENCE Corinna GBR

69 CHRISTOU Jeanne GRE

70 KOMAROV Alona ISR

71 GUILHON Cleia BRA

72 MARTINEZ Maria VEN

73 BUDAI Dorina HUN

74 CANDASSAMY Marie Florence FRA

75 SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina GRE

76 STAEHLI Laura SUI

77 ZIYAEVA Gulymira UZB

78 TERAN Alejandra MEX

79 ZAKHAROVA Yanina KAZ

80 DOUBOVA Dominika CZE

81 CARAN Romana SRB

82 TANNOUS Dominique LIB

83 RUDKOVSKA Alexis D. Anna CAN

84 BEREZA Malgorzata POL

85 BARANIKOVA Dagmar SVK

85 GUNAC Gokce TUR

85 YEUNG Chui Ling HKG

88 JEZA Eva SLO

89 BALAGANSKAYA Ulyana KAZ

90 COSTA Rayssa BRA

91 JIMENEZ LUNA Jesica PAN

92 OLEXOVA Martina CZE

93 CARFOOT Tamryn RSA

94 ANTAL Edina HUN

95 MAHDY Ayah EGY

96 LUMME Terhi FIN

97 MANSOURI Maya TUN

98 YEPES MOLINA Dirley Janineth CRC

99 OHASHI Rie JPN

100 CHU Ka Mong HKG

100 MORIOKA Miho JPN

102 MACFARLANE Sarah AUS

103 HSU Jo-Ting TPE

104 LONDON Ana ISR

105 LIM Victoria Ann Xiu Yan SIN

106 TAL Nickol ISR

107 ABDURAHMONOVA Albina UZB

108 MALLO Auriane FRA

109 DOUBOVA Daniela CZE

110 DANTAS Bianca BRA

111 BRUNNER Pauline SUI

112 BARRETT Juliana RSA

113 BENDIXEN Julie DEN

114 KLONARIDES Daniella RSA

115 SHER Diana AUS

116 AVENA Alexandra MEX

117 KLAFSTAD Pia NOR

118 DOGAN Reha TUR

119 LUGO Eliana VEN

119 JEVREMOVIC Alksandra SRB

121 CHIUCHICH Andrea Cristina ARG

122 TSENG Hsin Hui TPE

123 CHENG Yuk Han Bjork HKG

124 HALLS Evelyn AUS

125 HERMINIO Ines POR

126 SIMEAO Amanda BRA

127 PASHALIDOU Eleni GRE

128 SALMINEN Anna FIN

129 ASSI Lizzie VEN

129 MELBYE Ann Karin SIN

129 LACAS-WARRICK Vanessa CAN

132 CHEUNG Suet Yi HKG

133 TRPIN Nusa SLO

134 SIMEONOVA Desislava BUL

134 KHAKIMOVA Malika UZB

136 ILIC Danijela SRB

137 MARK-LARKIN Brittany CAN

137 DELGADO GUERRA Ana Irene PAN

139 NAKANO Saki JPN

140 BATKHUU Tsolmon MGL

141 PECHOVOVA Michala CZE

142 ERDENEBAATAR Orkhon MGL

143 ILIJASEV Roberta CRO

144 BAATARCHULUUN Gerelmaa MGL

145 ESPINOSA Talia MEX

146 HOETOFT Jannie DEN

147 LIM Cheryl SIN

148 ABDURAHMANOVA Gulynaz UZB

149 TOBIAS Simona SLO

150 ACHILOVA Jennet TKM

150 DONSLUND Maria Norgil DEN

152 KORES Gaja SLO

153 BAKAEVA Oxana TJK


(Teemu Tokola) - Uutista on katsottu 12167 kertaa 9.8.2013 jälkeen.

Kommentit

Kirjoita kommentti tähän uutiseen LÄHETTÄJÄN IP-OSOITE KIRJATAAN YLÖS JA KAIKISTA VÄÄRINKÄYTÖKSISTÄ TEHDÄÄN ILMOITUS
Kommentti julkaistaan tällä nimellä
Pahoittelemme hassua kysymystä - sillä yritetään estää mainosohjelmia kirjoittamasta palstalle.
Ytimekäs otsikko
Kirjoita viestisi tähän.

Haku

Hae sanoja uutisista

Muuta

Tuoreimmat uutiset

Santeri vahvana Saksassa
OMS aloitti SM-vuoden 2020 voitokkaasti
Oulun Miekkailuseura ehdolla vuoden 2019 urheiluseuraksi
Oulun Miekkailuseuran johtokunta järjestäytyi
Oulun Miekkailuseuralle uusi johtokunta
Syksyn kisakausi alkoi komeasti - Ilmarille voitto Berliinissä
Syyskauden huipentuma Oulussa itsenäisyysviikonloppuna
Kansainvälinen kisakausi päättyi hienosti Riigassa
Kevään 2019 harjoitusaikataulut
OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa

Suosituimmat uutiset

Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi
SM-mitalit seuroittain 2009
Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus
OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan
Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin
Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle
Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu
Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa
Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan

Viimeisimmät kommentit

Leirien aselajit?
Krajnyakille pronssia Riossa
Leirin aselajit?
Hyviä taisteluita!
Mitali Allezista
Onnittelut!
Maailman kärki kiinni
Ilmoittautuminen avattu
Hyvää kansaivälisyyttä
Elokuun ajan jatketaan kesäaik

Eniten kommentteja

Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa
Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää
Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa
Paulus nimettiin maajoukkueeseen
Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille
Oulun Miekkailuseura sai oman salin
Uutisia voi nyt kommentoida
Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys
Sisäiset kilpailut V/2008
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan

Tuoreimmat uutiset

Tuoreimmat uutiset

( 16.2.) Santeri vahvana Saksassa (katsottu 4337 kertaa)
( 10.2.) OMS aloitti SM-vuoden 2020 voitokkaasti (katsottu 4163 kertaa)
( 6.1.) Oulun Miekkailuseura ehdolla vuoden 2019 urheiluseuraksi (katsottu 4639 kertaa)
( 5.1.) Oulun Miekkailuseuran johtokunta järjestäytyi (katsottu 4737 kertaa)
(30.11.) Oulun Miekkailuseuralle uusi johtokunta (katsottu 4693 kertaa)
( 9.9.) Syksyn kisakausi alkoi komeasti - Ilmarille voitto Berliinissä (katsottu 4988 kertaa)
( 28.8.) Syyskauden huipentuma Oulussa itsenäisyysviikonloppuna (katsottu 5593 kertaa)
( 13.5.) Kansainvälinen kisakausi päättyi hienosti Riigassa (katsottu 5853 kertaa)
( 5.1.) Kevään 2019 harjoitusaikataulut (katsottu 6344 kertaa)
(10.12.) OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa (katsottu 6433 kertaa)
( 1.12.) OMS valmistautui SM-kisoihin Limingassa (katsottu 5906 kertaa)
(18.11.) Marianne Hiltunen OMS:n uusi puheenjohtaja (katsottu 6411 kertaa)
(10.11.) Oululaiset pärjänneet hyvin syksyn kv kisoissa (katsottu 6158 kertaa)
( 22.9.) Salilla kisailtiin sisäisissä (katsottu 7039 kertaa)
( 17.9.) OMS ja Suomi Italian paramiekkailutapahtumassa (katsottu 6857 kertaa)
( 1.9.) Lisenssikausi on alkanut! (katsottu 7476 kertaa)
( 12.8.) Syksyn miekkailukausi käynnistyy ma 13.8. (katsottu 7764 kertaa)
( 30.7.) Miekkailukausi käynnistyy kaudenaloitusleirillä (katsottu 7571 kertaa)
( 10.6.) Oulun Kesäkisat tarjosivat jälleen reippaasti miekkailua (katsottu 7328 kertaa)
( 27.5.) Floretin PM-kisoista kokemusta ja 4 mitalisijaa (katsottu 8242 kertaa)

Suosituimmat uutiset

Katsotuimmat uutiset

( 1.9.2010) Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi (katsottu 81881 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 (katsottu 35831 kertaa)
( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus (katsottu 31310 kertaa)
( 12.5.2010) OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan (katsottu 30685 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin (katsottu 28382 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle (katsottu 28173 kertaa)
( 25.2.2008) Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu (katsottu 28135 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa (katsottu 28084 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa (katsottu 27742 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan (katsottu 27410 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin (katsottu 26743 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit (katsottu 25379 kertaa)
( 12.4.2011) Noora Norman tiukasti mitaleilta Kalpamaratonissa (katsottu 25357 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea (katsottu 25348 kertaa)
( 4.10.2008) Polar 2008 - kalvan tulokset (katsottu 25154 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen (katsottu 24882 kertaa)
( 30.1.2015) Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa (katsottu 24242 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 (katsottu 24240 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset (katsottu 24234 kertaa)
( 24.8.2008) 3- ja 4-ottelun SM-kisojen tulokset (katsottu 24214 kertaa)

Eniten muualta linkitetyt uutiset

( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus - 163 linkkiä muualta (uutista katsottu 31310 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle - 139 linkkiä muualta (uutista katsottu 28173 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa - 125 linkkiä muualta (uutista katsottu 28084 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset - 103 linkkiä muualta (uutista katsottu 24234 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea - 99 linkkiä muualta (uutista katsottu 25348 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit - 98 linkkiä muualta (uutista katsottu 25379 kertaa)
(22.12.2006) Vuoden 2006 SM-mitalistit - 95 linkkiä muualta (uutista katsottu 22924 kertaa)
( 8.12.2007) Naisten kalvan joukkue-SM 2007 - 91 linkkiä muualta (uutista katsottu 23897 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 24240 kertaa)
( 7.10.2007) Polar-miekkailukilpailu 2007 tulokset - kalpa - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 23936 kertaa)
( 25.1.2008) Yliopiston urheilumitalit 2007 - 86 linkkiä muualta (uutista katsottu 23607 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 28382 kertaa)
( 16.3.2009) Ruusa voittoon Erkki Kerttula Memorialissa - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 23336 kertaa)
( 16.1.2010) Carolina Fusoni kovaan tulokseen Pisassa - 80 linkkiä muualta (uutista katsottu 23205 kertaa)
( 30.1.2007) Yliopisto palkitsi myös miekkailijoita - 78 linkkiä muualta (uutista katsottu 23990 kertaa)
( 23.3.2009) Sunnuntaina oli turkulaisten vuoro juhlia - 76 linkkiä muualta (uutista katsottu 22515 kertaa)
(29.10.2008) Espoo Masters -kilpailun tulokset - 69 linkkiä muualta (uutista katsottu 22670 kertaa)
( 24.8.2008) 3- ja 4-ottelun SM-kisojen tulokset - 56 linkkiä muualta (uutista katsottu 24214 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 24882 kertaa)
( 26.4.2009) Floretin junnu-SM-kilpailuista tulossa iso tapahtuma - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 22188 kertaa)

Kommentit

Viimeisimmät kommentit

( 7.12.2016) Leirien aselajit? (Vuoden 2017 miekkailuleirit) -Sari
( 15.9.2016) Krajnyakille pronssia Riossa (Riikka Kähkönen matkassa liiton leirillä Unkarissa) -Teemu Tokola
( 18.7.2016) Leirin aselajit? (Kaudenaloitusleirillä mahtava ulkomaalaisosanotto) -sari
( 12.6.2016) Hyviä taisteluita! (Kesäkisat alkoivat vauhdikkaasti) -sari
( 10.5.2016) Mitali Allezista (Aikuisryhmälle hyvää kokemusta Jyväskylästä) -sari
( 10.2.2016) Onnittelut! (Oululaiset Pariisissa) -Mikko
( 8.2.2016) Maailman kärki kiinni (Oululaiset Pariisissa) -Ukk
( 1.12.2015) Ilmoittautuminen avattu (Merikoski-maljan päätöskisat 5. - 6.12. ja 13.12.) -Ruusa Degerman
( 18.9.2015) Hyvää kansaivälisyyttä (OMS maailmalla tänäkin viikonloppuna) -TH
( 17.8.2015) Elokuun ajan jatketaan kesäaik (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 9.8.2015) Alkuperäisessä uutisessa virhe (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 6.6.2015) Åke, Opettajani! (Åke Aaltonen in Memoriam) -Eija Jalaba
( 13.5.2015) Onneksi olkoon Maria ja muutki (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Risto
( 12.5.2015) Onnittelut (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Mami
( 13.4.2015) Onnea (Javier Menéndez ja Carolina Sancho saivat poikavauvan) -RN
( 11.3.2015) Miekkailija-elokuvasta (Miekkailija-elokuvan liput varattavissa) -Sari
( 11.2.2015) Lajin nimi (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Eija R
( 2.2.2015) Biathle?! (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Saskia
( 1.2.2015) Hienoa (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Tomi
(16.12.2014) Joulun ajan harjoitusajat (Joulutervehdys miekkailuliitolta) -Ulla Kokkonen

Eniten kommentoidut uutiset

( 4.3.2010) Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa - 9 kommenttia (katsottu 21935 kertaa)
( 10.6.2009) Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää - 7 kommenttia (katsottu 21487 kertaa)
( 30.8.2009) Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa - 7 kommenttia (katsottu 23433 kertaa)
( 1.6.2010) Paulus nimettiin maajoukkueeseen - 6 kommenttia (katsottu 22609 kertaa)
( 17.5.2009) Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille - 5 kommenttia (katsottu 21687 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin - 5 kommenttia (katsottu 26743 kertaa)
(19.11.2008) Uutisia voi nyt kommentoida - 4 kommenttia (katsottu 21745 kertaa)
( 12.5.2009) Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys - 4 kommenttia (katsottu 22000 kertaa)
(27.11.2008) Sisäiset kilpailut V/2008 - 4 kommenttia (katsottu 21285 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan - 4 kommenttia (katsottu 27410 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa - 3 kommenttia (katsottu 27742 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 - 3 kommenttia (katsottu 35831 kertaa)
(20.11.2010) Sofian säilän SM-kisat loukkaantumisen myötä pettymykseen - 3 kommenttia (katsottu 21757 kertaa)
( 23.8.2009) OMS menestyi veteraanien SM-kisoissa - 3 kommenttia (katsottu 23085 kertaa)
( 30.1.2015) Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa - 3 kommenttia (katsottu 24242 kertaa)
( 3.2.2009) OMS:lle tasa-arvoisen liikuntakulttuurin tunnustuspalkinto - 2 kommenttia (katsottu 20596 kertaa)
( 19.2.2010) Pauluksen kv-kisakiertue jatkuu - 2 kommenttia (katsottu 20253 kertaa)
( 12.6.2011) Kesäkisat 2011 keräsi hyvän osanottajamäärän - 2 kommenttia (katsottu 20187 kertaa)
( 15.5.2012) Johtokunta tiedottaa 1 - 2 kommenttia (katsottu 19707 kertaa)
( 4.3.2014) Kevään loput sisäiset kilpailut - 2 kommenttia (katsottu 19227 kertaa)

Hakutoiminnot

Sanahaku

Etsi uutisteksteistä seuraavia sanoja:


Asiasanahaku

Asiasana (erottele useammat asiasanat puolipisteillä):


Asiasanat

Valitse asiasana seuraavasta listasta, niin näet kaikki kyseiseen asiasanaan liittyvät uutiset.
Alisher Usmanov
blogit
Helea Tokola
Kalle Laine
U23
veteraanit
1
10sport
2
2007
2013
2014
2015
5
5-ottelu
A
Achim Peters
aikataulu
Aino Järvinen
Akateeminen SM
Akateemiset SM-kilpailut
Aleksandra Dvoryanchikova
Aleksei Shabunin
Alexander Lahtinen
Alexandre Allione
Alisher Usmanov
alkeiskurssi
Alkeiskurssit
alkeisseminaari
Allez
Allez kalpamaraton
Allez-kalpamaraton
Amazing Oulu
András Koroknay-Pál
Andrea Baldini
Anna Lahtinen
Anna Leppävuori
Anna Salminen
Anna-Maria Raudaskoski
Anne Kenttä
Anni Herranen
Annina Laine
Antte Hietaharju
Antti Repo
apurahat
Ariana Olivia Peters
Arma Ulea
Arttu Pulkkinen
arvokisakriteerit
arvonta
aseenkorjaus
aselakimuutos
Ateena
B
Baku
Belgian mestaruus
Belgrad
biathlon
Birmingham International
blogit
Brightonin julistus
Bruno Gaby
C
Cadet Circuit
Carolina Fusoni
Carolina Sancho
Catania
Catharina Kock
CEP Marathon
Challenge Bernadotte
Challenge CEP
Challenge Monal
Claudia Bokel
Club Scherma Pisa Antonio Di Ciolo
Coupe de Heracles
Coupe de Stockholm
Coupe du Nord
Coupe Heracles
cup-finaali
cup-finaalit
D
Dennis Bade
divisioonajako
Dmitriy Li
E
Eduard Sergun
Eesti vehklemisliit
Eevi Bengs
EFC
EHMS
EKM
EKO-Aims
Elisa Heroja
elokuvat
Elokuvateatteri Star
EM
EM 2009
EM 2010
EM 2011
EM 2013
EM 2014
EM 2015
EM2004
EM2008
EM2009
Engarde
ennuste
Enrico di Ciolo
Erik Liesola
Erkki Kerttula Memorial
Ervin Szücs
Escrime Internationale
esittely
esittelyt
Espoo masters
Espoon Miekkailijat
Ester Bálint
etelänapa
Etelänapamanner
Euroopan miekkailu-unioni
Eurooppa-cup
European Games
Eurosport
Eva Hautala
F
Facebook
FIE
FIE-tuomaripätevyys
FIE-tuomarit
FIE: valmentajakoulutus
Fiia Liiti
finaali
fiore
floretin SM
floretti
floretti,kalpa
florettivastaava
Forum 24
Francesco Salvo
G
Gabor Totola
Gabriel Menéndez
Gautier Baudry
Gdansk Szkola Floretu
Gdanska Szkola Floretu
Glo Art Challenge
Gunnar Gräsbeck
Guy Windsor
H
haastattelu
HABDA
hallitus
harjoittelu
harjoitukset
harjoitusryhmät
harjoitustakit
harjoitusvuorot
harrastusten ilta
Heidenheim
Helea Tokola
Helena Somervalli
Helsingin Miekkailijat
HEMA
Herman Bonner
HFM
HFM 90v
HFM 90v.
hieronta
hiihtoloma
Hilla Hämäläinen
historiallinen miekkailu
historiikki
Hugo Menéndez
huippu-urheilu
huippu-urheilun muutosryhmä
HuMu
hyvinvointiviikko
I
ikäluokat
Ilari Saarinen
Ilkka Hartikainen
Ilkka Saarela
illanvietto
ilmailuviisiottelu
Ilmari Heiskari
Ilmavoimat
ilmoittautuminen
Ilona Syvälä
In Memoriam
Instagram
IRC
Irene Enright
Irma Lindeman
Ismo Hokkanen
Ivan Blagoev
Ivar Lönnberg
IWG
J
Jaakko Paavolainen
Jaakko Rauma
Jaana Pihkala
Jan Bade
Jani Kotikangas
Javier Menéndez
Javier Menéndez Fernández
johtokunta
Joonas Kotikangas
joukkue
joukkuekilpailu
joukkuekisa
joukkuemaailmancup
Jouko Pakarinen
joulutervehdys
Jouni Alanärä
Juha Lumijärvi
junioripalkinnot
juniorit
Jussi Korhonen
K
kadet
kadetit
kaksintaistelut
kalenteri
Kaleva
Kalle Laine
kalpa
Kalpa ja mieli
kalpa, SAF Pokalen
kalpa: Risto Degerman
kalpajuniorit
Kalpamaraton
kalpasparring
kalvan SM
kamppailulajit
kangasmerkki
Kari Kaaja
Karjalan Kalpa
karttapalvelu
Kasper Roslander
Katja Västi
Katri Savolainen
Katterin Miekka
kaudenaloitusleiri
kausikatsaus
KaVe
Kazan
Kenneth Quek
Kesäkisat
Kesäkisat 2009
Kesäkisat 2010
kesäleiri
kesäleirit
kesävuorot
keväliittokokous
kevätkokous
kevätliittokokous
kiertopalkinto
kilpailujärjestelmä
Kilpailukalenteri
kilpailukielto
kilpailumääräykset
kilpailut
kilpailutoimikunta
kiltamestaruus
Kimmo Pentikäinen
Kimmo Puranen
kirjat
Kirsi Yrjölä
kisaformaatti
kisakutsut
kisamatkat
kisat
kisatoimisto
Klaus Härö
KOK
Kokkola
Koko Oulu askeltaa
kolmiottelu
Kummacon
KuMS
Kuopion Miekkailijat
Kupittaa
Kupittaa Tournament
kurinpito
Kurt Lindeman
kutsu
kuvagalleria
käyttökatkos
L
lajimarkkinointi
Laura Salminen
Laura Teivainen
Lauri Hirvelä
Leanid Sadouskiy
lehti
leiri
leiri: floretti
leirit
Lena Tallroth-Kock
Leon Paul
Levi Open
Levi Open 2017
Liikukko nää?
Limingan Pisto
Liminka
lisenssi
logo
Longsword Open
Lontoo 2012
LPM
Lumilyhty
M
maailmancup
maajoukkue
maajoukkuekeskus
maksut
Marathon CEP
Maria Hirvelä
Marianne Hiltunen
Marja-Liisa Someroja
Martia Arts Center
masters
Mateo Menendéz
Mateo Menéndez Sancho
matot
Mats Wikström
Matti Huhtala
Matti Pulli
Matti Uotila
MC 2011
MC 2013
MC 2014
MC 2015
MC 2016
MC 2018
MC-pisteet
media
Merikosk
Merikoski -kisa
Merikoski-malja
Merikoski-malja, sisäiset kilpailut
Michaela Kock
miekat ja rikokset
Miekka Suomessa
Miekkailija
Miekkailija-elokuva
miekkailijoiden tuki
miekkailu liitto video
Miekkailu Suomessa
miekkailuesittely
miekkailukenkä
miekkailukisat
miekkailuleirit
Miekkailunäyttely
miekkailusali
Miekkailuseura Pisto
miekkakokoelma
miesten floretti
Miika Lahti
Mika Heiskari
Mika Roman
Mikkelin Miekkailijat
Mikko Honkasalo
minijuniorit
minijunnut
mitalistit
MM 2009
MM 2010
MM 2011
MM 2013
MM 2014
MM 2016
MM 2017
MM 2018
MM 2018;OMS;Santeri Ylitervo;Ilmari Heiskari;Ilkka Saarela;Eva Hautala
MM-kilpailut
MM2004
MM2007
MM2008
MM2009
MM2010
Moskova
N
naiset
neliottelu
Nelonen
Niilo Tokola
Nike
Niko Vuorinen
Niko Vuorinen: kalpa
Nikolai Novosjolov
Nils Sjöblom Memorial
Noora Norman
Noora Uusitalo
Nordic Historical Fencing League
Nuori Suomi
Nykyaikainen 5-ottelu
Nykyaikainen viisiottelu
O
ohjaajat
Oliver Mattson
Olli Järvelä
Olli Mahlamäki
olympiakamppailu
olympiakamppailutapahtuma
Olympiakomitea
Olympialaiset
oman seuran analyysi
OMS
OMS, harjoittelu
OMS-vauvat
OMS;Olli Järvelä;Cadet Circuit
OMS;Santeri Ylitervo;Aino Järvinen
OMS;valmentaja
OMS;verkkosivu
OMSas
oms_tagram
oparit
Opetusministeriö
opiskelijat
oppitunnit
oppituntikortit
Oppituntimaksut
Oskar Lönnberg
Oskari Taponen
Oskari Taponen.
osuma-alue
Oulu
Oulu Ouhoi
Oulu Pentathlon
Oulu-lehti
Oululehti
Oulun kesäkisat
Oulun mestaruus
Oulun Miekkailutarvike
Oulun päivät
Oulun Yliopisto
Outi Jaakkola
Outi Kenttä
Outi Supponen
OYY
P
Paha perhe
Pál Schmitt
palkinnot
PanOULU
paralympialaiset
Pariisi
Paul Moulin
Paula Soitiala
Paulus Tokola
Peking
Pekingin olympialaiset
Pekka Korhonen
perhemiekkailutapahtuma
peruutukset
Peter Grönholm
Petra Rousu
Petri Vammelvuo
pikkujoulu
pikkujoulut
Pisa
pistooliammunta
pitkämiekka
PM 2009
PM 2010
PM 2011
PM 2012
PM 2013
PM 2014
PM 2015
PM 2016
PM 2018
PM2004
PM2008
PM2011
PM2016
PM2019
Pohjoismaat
Pohjolan Työ
Polar
Polar 2009
Polar 2010
Pontus Huttunen
PoPLi
presidentti
Pro-olymp
puheenjohtaja
puheenjohtajan katsaus
puheenjohtajavaali
pyörätuolimiekkailu
R
Radio Suomi
ranking
Ranskan maajoukkue
rapiiri
Rasmus Mellanen
Rauhan Tervehdys
Reeta Alanko
Reijo Nurmi
Reilu Peli
Rene Roch
Riikka Kähkönen
Rio
Rio 2016
Rio de Janeiro
Risto Degerman
ritarihaarniska
RM
Rolf Wiik
Roope Takala
Rovaniemen Miekkailijat
RSS
Ruusa Degerman
S
SAF Pokalen
Sai Väyrynen
Saimaan Säilät
Sakari Raudaskoski
sali
salitalkoot
saliyö
Salvatore Sanzo
Sami Miettinen
Sammakkosali
Samuel Tokola
Santeri Ylitervo
Sara Kurttila
Sari Männikkö
satelliittimaailmancup
Seija Polkko
Selma Mustonen
seminaari
seniorit
Seppo Lauhio
seurakehitystyö
seuralehti
seuramenestys
seuran kokous
seuraneuvottelukunta
seuratuki
seuravaihdot
SH4
Sheffield
Siivouspäivä
siivoustalkoot
Simone Piccini
Simone Vanni
sinettikriteerit
Sinettiseura
sisäiset kilpailut
sisäiset kilpailut, Merikoski-malja
sisäiset kisat
SLU
SM 2008
SM 2009
SM 2010
SM 2011
SM 2012
SM 2013
SM 2013;András Koroknay-Pál;Michaela Kock
SM 2014
SM 2015
SM 2016
SM 2017
SM 2018
SM 2019
SM 2020
SM-kisat
SM2004
SM2006
SM2007
SM2008
SM2011
SM2013
SM2015
SM2016
SM5L
SM5L; EM 2015
SM5L;Terho Mustonen;Tanja Tammimies
SML
SMT
Sofia Blanco
Sofia Tauriainen
Solti Team
SOLTI Team leiri
Sonja Rajakangas
Sonja Rajakangas.
Sotilaiden MM-kisat
sotilasilmailuviisiottelu
sparraus
SportElite
sporttipassi
Stiven Naatus
strategia
STTR
Suomen Cup
Suomen mestari
Suomen mestarit
Suomen urheilugaala
SuomiMies
Suvi Lehtonen
syyskokous
syyskokous 2019
syysliittokokous
syysloma
Szombathely
säilä
Säiläklubi
säilän SM
Särestö
Särestö Open
Säännöt
Säännöt, STTR, FIE
T
T
t-paita
Tallinna Mõõk
talviloma
Taneli Pahkala
Tanja Tammimies
Tatu Huovilainen.
teatterimiekkailu
Teemu
Teemu Elonen
Teemu Korhonen
Teemu Lakkasuo
Teemu Seeve
Teemu Tokola
Terhi Lumme
Terho Mustonen
Tero Hakkarainen
Thomas Bach
TMÅF
toiminnanjohtaja
toiminta-avustus
Topias Tauriainen.
Toppilan sali
Torni-turnaus
Trekanten
Trekanten International
tuet
Tukholma
tuki
tuomarit
tuomaritoiminta
tuomarivelvoite
tuomarointi
Tuomitseminen
tuotteet
Turun Miekkailijat
Turun Sanomat
turvallisuus
turvallisuusohjesääntö
tytöt
Tähtiseura
Töölön kisahalli
U
U23
uinti
Ullmax
universiadit
universiadit 2009
Universiadit 2011
URA-säätiö
urheilija-apuraha
Urheilukanava
urheilumiekkailu
urheilumitali
uudistus
uutiset
uutiskirje
V
vaalit
Valdemar Laine
Valentina Vezzali
Valge Daam
valmennustoimikunta
valmentaja
valmentajahaku
valmentajakoulutus
valmentajat
Valo
Valter Mickwitz
vappu
varainhankinta
varkaus
varusteet
varustetilaukset
vasenkätisyys
Vehkleja
Veikko Tirri
verenluovutustempaus
verkkapuku
verkkarit
verkkokumppanuus
verkkosivu
verkkosivut
verkkotunnus
Verneri Vesterinen
veteraanimiekkailu
veteraanit
veteraanit, kalpa
video
videot
Viikkosavo
viisiottelu
Vilhelmiina Heiskari
Ville Elonheimo
Ville Ojell
Ville Rosenlund
Viro-Suomi-maaottelu
vironmestaruuskilpailut
visiirikypärä
VMS
voittajakommentit
VOK
Vulcanalia
vuoden miekkailija
vuoden seura
Vuoden urheilukirja
W
Weisser Bär
World Combat Games
Wuxi
X
X-On
Y
yhdistyminen
yksityistunnit
YLE
yleiskokous
yliopiston urheilumitali
Ylioppilaslehti
Ylioppilasmiekkailijat
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakilpailut
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakisat
YM
YM Juhlakisa
YM juhlakisat
YM:n juhlakisat
Young Lions
Oulun Miekkailuseura ry
johtokunta@oulunmiekkailuseura.fi
Alasintie 3-7
90400 OULU, Finland
puh 045-8997710
y-tunnus 1869494-4
Katto-organisaatiot
Yhteistyökumppanit
Tue Oulun Miekkailuseuraa!
Instagram