Challenge CEP -tulokset

OMS Challenge CEP Maria Hirvelä Fiia Liiti Valdemar Laine

Julkaistu: Sunnuntai, 24.2.2013

Oulun Miekkailuseuran Maria Hirvelä, Fiia Liiti ja Valdemar Laine ottelivat hienot tulokset lauantaina Challenge CEP - Marathon Fleuret -kilpailussa Pariisissa. Valdemarille ja Fiialle kyseessä olivat samalla myös ensimmäiset kisat ulkomailla.

Alle 15-vuotiaiden tyttöjen florettikilpailu Pariisissa starttasi 230 miekkailijan ja melkoisen härdellin voimin: yhteensä viidessä eri salissa järjestetty kilpailu alkoi siinä toivossa, että kaikki ovat katsoneet omat eränsä ja löytävät oman eränsä alueelle ilman erityisempää ohjausta. Oululaisetkin saatiin pienen jännityksen saattelemana omille alueilleen ja aloittamaan otteleminen.

Maria Hirvelä miekkaili hienosti ja voitti ensimmäisessä alkuerässään kolme viidestä ottelusta ja eteni kirkkaasti jatkoon. Fiia puolestaan taisteli hyvin, mutta hävisi kaikki ottelunsa ensimmäisessä erässä. Koska vain 20 kilpailijaa karsittiin, hän onnistui kuitenkin pääsemään toiselle kierrokselle hyvän indeksinsä turvin.

Toisella eräkierroksella Maria voitti kaksi neljästä ottelustaan, Fiia puolestaan hävisi kaikki neljä otteluaan. Maria selvisi helposti jatkoon, Fiia puolestaan karsiutui, eikä selvinnyt uloslyönteihin asti, jääden lopputulosten sijalle 204/230. Uloslyöntiotteluissa Mariaa vastaan asettui Venäjän Yulia Malahova, jonka aggressiivinen tyyli ei kuitenkaan sopinut Marialle. "Vastustaja pyrki vartalokontaktiin heti hyökkäyksensä jälkeen, eikä Maria onnistunut tätä ratkaisemaan, eikä tuomarikaan puuttunut rikkseeseen", kommentoi ottelua seurannut valmentaja Teemu Tokola. Luvuin 2 - 10 päättynyt ottelu jätti Marian lopulta sijalle 132/230.

Sijoitukset lauantaina karsiutuneiden osalta:

106 BALDI Paula FRA

107 MAYA Kats ISR

108 VER POORTEN Rose FRA

109 CHIANG Elizabeth USA

110 MIMIETTE Lauryane FRA

111 LION Louiselotte FRA

112 MALAHOVA Yulia RUS

113 ZEHNER Evelyn GER

114 MARIE JOSSEPHE Alliya FRA

115 CAILLEAU Audrey FRA

116 BEGAT Juliette FRA

117 BATTALLIARD Rachele ITA

118 WATSON Alicia FRA

119 NEMCOVA Stepanka CZE

120 CAUTE Suzy FRA

121 LEPETIT Juliette FRA

122 PANDE Avni GBR

123 JOSSO Ludivine FRA

124 AURIGHI Vittoria ITA

125 COPE Aimee GBR

126 FOURNIGUET Josephine FRA

127 LE BRETON Clemence FRA

128 LUNA Alessandra SUI

129 SANTUZZO Maria ITA

130 EFRATY Dror ISR

131 DON Laura BEL

132 HIRVELÄ Maria FIN

133 OLIVEIRA Carolina POR

134 ELLIS Bethany GBR

135 SEVENE Charlotte FRA

136 PISTOIA Mariana BRA

137 CAFFIER Mélanie FRA

138 NIJSEN Britt BEL

139 GRANET-TEGLER Charlotte FRA

140 PRAILE Manon BEL

141 LONGO Camilla ITA

142 ACURERO Anabella VEN

143 JOIGNANT ROMANATO Clotilde FRA

144 AVRUKH Yana RUS

145 HOCH Adriana GER

146 HARDIE Heloise GBR

147 BAYON DE NOYER Sibille FRA

148 MANRIQUE Barbara VEN

149 MARGETICH Iris AUT

150 PAQUEMAR-PIERRE-LEANDRE Elise FRA

151 USLULAR Beril TUR

152 CIMMINO Beatrice ITA

153 CRASTES Amandine FRA

154 ANTONOVA Alexandra RUS

155 BOISGRIX Kanelle FRA

156 OJEDA Marina ESP

157 CHERUBINI Rebecca ITA

158 FRAOUI Sabrine GER

159 BOTSULA Lys FRA

160 SURUCU Ayperi TUR

161 PIANET Salome FRA

162 DOLMAZON Faustine FRA

163 ASSIES Eva NED

164 GOUILLAUD Lila FRA

165 PEREZ OGANDO Xiana ESP

165 VANNEREAU Charlotte FRA

167 PRILUTSKY Sarah USA

168 BROWN Niamh GBR

169 MAZIC Anais-Manon AUT

170 PATEL Serena GBR

171 VAN 'T KLOOSTER Nadia NED

172 WEBB Georgia GBR

173 HONG Phoenixia FRA

174 HENON Aurore FRA

174 KOOIMAN Anne-Claire NED

176 COMAS SABADELL Anna ESP

177 CITADELLE Anne Helene FRA

178 LUGON Thais FRA

179 STUDER Vanessa SUI

180 DAWSON Willow NED

181 BIZETTE Emma FRA

182 DUMON Maeva FRA

183 REY Sara FRA

184 DELATTRE Cecilia FRA

185 MORVAN Faustine FRA

186 SOKOLOVA Varvara RUS

187 BRENDLE Lucile FRA

188 CHABROL Emma FRA

189 GAUFRETEAU Angeline FRA

190 DECORTIS Fabienne NED

191 LE CAM Chloe FRA

192 BRUGHERA Chiara FRA

193 SAKELLARIOU Melissa FRA

194 CELIS Miranda VEN

194 DUSCHEZ Marie FRA

194 GARNIER-BARSANTI Clara FRA

197 REOLON Eva ITA

198 ZAPPALORTO Vittoria ITA

199 COURTIER Chloe FRA

199 JUBINVILLE Emma FRA

199 MEULENAAR Veerle NED

199 OR ZOHAR Pyenik ISR

203 VERAN Ariane FRA

204 JOSSO Shirley FRA

204 LIITI Fiia-Ilona FIN

206 MULLER Lois FRA

206 ROSBERGER Haylen USA

208 GONZATO Flore FRA

209 DEPEE Johanne FRA

209 GROLLMISCH Charlotte GER

211 AUDREN Lea FRA

212 VOROBYEVA Yana RUS

213 POITOUX Naida FRA

213 GUYAT Elorie FRA

213 RONDON Maria VEN

216 PLAZA Mariam VEN

216 BEARDMORE Emily GBR

216 CIAN Ludivine FRA

216 HAVLICKOVA Anna CZE

220 PRUD'HAM Emma FRA

221 MUALEM Gal ISR

221 ESTEVES Monica POR

223 KORABLINA Alexandra RUS

224 ANGELETTI Maria Vittoria ITA

225 STEELE Eden GBR

226 VITELLI Andrea ITA

227 BERTI Chiara ITA

228 GROLLMISCH Felicitas GER

229 JOUAUX Julie GER

229 MARCOTTI Serena FRA

Poikien kilpailu alkoi klo 7.30 startanneeseen tyttöjen kilpailuun nähden huomattavasti inhimillisempään aikaan, kello 14.30. Valdemar Laine sai erässään vastaan erittäin kovatasoisen poikajoukon. Kun 379 miekkailijan kilpailussa 69 miekkailijaa karsitaan ensimmäisen erän jälkeen, oli toiselle kierrokselle pääsy haastavaa. Jatkoon pääsy olisi edellyttänyt ainakin yhtä voittoa ja silloinkin hyvää indeksiä, ja Valdemar jäi hyvästä yrityksestä huolimatta ilman voittoja kv-kisadebyytissään. Tuloksena oli sija 352./379.

Poikien tulokset lauantaina karsiutuneiden osalta:

106 PINSON Simon FRA

107 RICCOBON Fabiano ITA

108 NAYRAC Adrien FRA

109 ATIA Ohad ISR

110 SEVENE Hubert FRA

111 BARTZOV Itay ISR

112 BIDEUX Clement FRA

113 LANUSSE Yann FRA

114 LERUS ROULEZ Melwin FRA

115 GIACON Daniel NED

116 PAIRE Adrien FRA

117 BERGDAHL Tjalve SWE

118 PAINE Hugo GBR

119 BRAYER Luc FRA

120 MILLET Audran FRA

121 MARY Corentin FRA

122 DOUE Guillaume FRA

123 MALARD Luca FRA

124 LOVERA Gaetan FRA

125 RIFFAUD Hugues FRA

126 TEACA Bogdan FRA

127 GRIMM Timur GER

128 LEMAIRE JOYEUX Victor FRA

129 TURKMENIAN Loic FRA

130 LECONTE Raphael FRA

131 KUBIAK Filip POL

132 MOHLI Achille FRA

133 ABRAHAMS Matthew GBR

134 KAJBJER Albin SWE

135 ROBERT Maxence FRA

136 JAN Leopold FRA

137 KIM Michael USA

138 VIOLA Enzo FRA

139 DE ALMEIDA Dominic GBR

140 VONTHRON Adrien FRA

141 FOURNIER Lucas FRA

142 ESMENDIA Xavier ESP

143 SERVELLO Augusto Antonio ARG

144 AOUIZERATE Mikael FRA

145 ANGLIONIN Alexandre FRA

146 MILLER Jakub POL

147 KLEIN Luis GER

148 ANGELETTI Gabriele ITA

149 MOHLI Nino FRA

150 ALBERT Erik NED

151 LANUSSE Henri FRA

152 FINCH Samuel FRA

153 LAURO Guilhem FRA

153 NICE Lukas FRA

155 OHREM Laurin GER

156 SAMULSKI Jan POL

157 TSAFRIR Boaz ISR

158 BONIOL Martin FRA

159 MARTIN Paul FRA

160 MANZATO Martino ITA

161 AGOSTINHO Leonardo POR

162 BATES Ben GBR

162 SAUKANS Olafs LAT

164 COUPAL Maxim CAN

165 ELUSUE Geoffrey FRA

165 STEWART Jacob GBR

167 FOUGERAT-PRINCE Lucas FRA

168 DANIEL Amaury FRA

169 ARCHIMBAUD Baptiste FRA

169 MATTE Yoan FRA

171 HEBEY Maximilien FRA

172 DESCHOUX Pierre-Emmanuel FRA

173 MATTIELLO Giacomo ITA

174 SO Cheuk Tung Alvin HKG

175 VOILET Sylvain FRA

176 ALLARD Benjamin FRA

177 DE VRIES Ruben NED

178 GOTTSCHALK Julian JPN

179 CHTIOUI Michal POL

180 THOUIN Celeste FRA

181 ROUSSEL Galaad FRA

182 PEREZ Oz ISR

183 MICHAUT Loic FRA

184 FOURNIGUET Leopold FRA

185 BRUNNER Remi FRA

186 VALVERDE Stanislas FRA

187 FRERES Hugo BEL

188 LEFEBVRE Loick FRA

189 RAMES Sébastien FRA

190 ANDRIAMAMPIANINA Jules FRA

191 MORIN Hadrien FRA

192 JEINER Benjamin W. DEN

193 BESSY Matthieu FRA

194 VERIGIN Vladimir RUS

195 BRETEAU IANNUZZI Ignacio ESP

196 PERE Enzo FRA

197 VALEUR Maxim DEN

198 LOESCHE Toni GER

199 ANDREASSON Filip SWE

200 DELHOTAL Alexis FRA

201 FENS Julian NED

201 MAGGINI Lorenzo ITA

203 BEUKERS Franck NED

204 BEL Romain FRA

204 COTTIN Antoine FRA

204 MARIGNANI Giacomo ITA

207 COOK Noah GBR

208 COLLINET Louis FRA

209 SANSEN Thibault FRA

210 JURKIEWICZ Jan POL

211 GRZELEZAK Sacha FRA

212 KLEIN Anton GER

212 PRAUS Markus GER

214 GOUSSARD Arthur FRA

215 FOUCAUD Guillaume FRA

216 MICHON Teddy FRA

216 TERESTCHENKO Ivan FRA

218 D'ORNANO Matthieu FRA

219 FORST Marvin GER

220 DELOGE Hugo FRA

221 GARCIA Gabriel ESP

222 QUERTON Victor FRA

223 BELBERGUE CHICO Luis ESP

224 REBILLARD Loic FRA

225 FAUCONNIER Basile BEL

226 BIGO Alexis FRA

226 MALLET Quentin FRA

228 CAMPAGNA Massimiliano ITA

229 HANOUN Julien FRA

230 DARDE Lucas FRA

231 BACHELARD BAKAL Alexander GBR

232 SPLIT Olivier NED

233 BEYNE Lilian FRA

234 DESSOUDIER Donovan FRA

235 PAGE James GBR

236 BARBAROSSA Giovanni ITA

236 CATANIA Riccardo ITA

238 WEEKS Harry GBR

239 LAHENS Nathan FRA

240 GALY Maxime FRA

241 MARIN Teo FRA

242 QUAGLIOTTO Filippo ITA

243 TAUZIN Ludovic FRA

244 D'ARGENTRE Bruno FRA

245 DIEUDONNE Pierre FRA

246 FARDELL Felix GBR

247 VAN GILST Roy NED

248 PAYEBIEN Pierre FRA

249 NADIR-BOUDINA Yacine FRA

250 LAY Owen FRA

251 BALLAND Theo FRA

252 WAKIM Philippe FRA

253 KVERNES Johannes SWE

254 CARBONE Sonny FRA

255 VONK Barend NED

256 LORENZON Tommaso ITA

257 MARQUES PACHECO Antoine FRA

258 YUN-FARMBROUGH Will GBR

259 ATKIN Sam GBR

260 LEMOINE Gaspard FRA

261 MORETTI Marco ITA

262 NASICA Jules FRA

263 PINEIRA Enzo FRA

264 VERGER Quentin FRA

265 MATTHEY Xavier FRA

266 CONOIR SEZNEC Pierre FRA

267 DEVARENNE FAVARDIN Nicolas FRA

268 BRUCKER Ghislain FRA

269 FOURNIER Victorien FRA

270 LANGLOIS Thomas FRA

271 GYLLENSPETZ MUNRO William SWE

272 SANTUCCI Ruben FRA

273 FILATOFF Kondrat FRA

274 PAILLET Charly FRA

275 VOYEUX Alfred GBR

276 GUIBERT Gabriel FRA

277 HIRSCH Raphael FRA

278 LAURIA Enrico Giovanni ITA

278 MARGOTIN Pierre FRA

280 JOFFREDO Pierre FRA

281 CHAN Si Hua Joshua HKG

282 CHAMPS Yoann FRA

283 KATIRCI Berkay TUR

283 TURAN Ali Han TUR

285 BOROWIAK Arwen GER

285 FILIPPI Daniel MAS

285 PISTONE-CONNAY Shan FRA

288 CRISMER Augustin BEL

289 BRIBOSIA Oscar BEL

290 DEMAINE Guillaume FRA

291 FOLEY Fergus IRL

292 VEDOVOTTO Jacopo ITA

293 PFEIFFER Leopold FRA

294 GALISSANT Pierre-Andre FRA

295 CATANIA David ITA

296 DOLGIKH Ivan RUS

297 ERYIGIT Ogulcan TUR

298 MABIKA Quentin FRA

299 AHLSTEDT Eimer SWE

300 ROUX Nicolas FRA

301 BERRIGAUD Mael FRA

301 HAK Vaclav CZE

303 REDIN Kristian RUS

304 MERENYI Marcell NED

305 DUPOUY Bastien FRA

306 NONHEBEL Quincy NED

307 MARZIN Matteo FRA

308 GASSER Antonio AUT

309 ALLEMAND Francois FRA

309 BELARBI Leo FRA

311 SPECKETER Henrik GER

312 MANDELLI Luca ITA

312 LAFFITE Thomas FRA

312 CHASSIN Matthieu FRA

312 KESSLER Bence HUN

316 MAROTTA Marco ITA

316 PRAILE Clement BEL

316 BOVT Nikita RUS

316 FONTVIEILLE Ange FRA

320 MENDEZ SANCHEZ Bruno ESP

320 GRASNEK Tobias AUT

322 DION Antoine FRA

323 ZOONS Axel NED

323 ESCAFFIT Erwan FRA

323 ERCAN Kerem GER

326 MARTIN Steven FRA

326 PIGETVIEUX Mateo FRA

328 REFFAIT Eliot FRA

329 HEAD Connor GBR

330 GYURICZA Nicolas FRA

331 GALLIANO Cyril FRA

332 DEMIERE Alex FRA

333 CHEUNG Che Kit Ryan HKG

334 DAUBE Victor FRA

334 PARATUSIC Asmir FRA

334 ESNOUX Augustin FRA

334 CHREN Simon CZE

338 SCOZZAI Samuele ITA

339 ROMACKER Magnus GER

340 RANEBJORK Adrian SWE

341 HAUSERER Morrits FRA

342 JANS-KOHNEKE Teun NED

343 GILLIERON Amadeo FRA

344 GODET Romain FRA

345 BERTHELOT Baptiste FRA

346 KORABLIN Anton RUS

347 YAU Tsz Chung Caspar HKG

348 AUDAIN Robert VEN

348 LOBA Kamil POL

348 LAM Chun Pok HKG

348 BUNEL Loic FRA

352 GIRAND Robin FRA

352 LAINE Valdemar FIN

352 MOREL Mattis FRA

355 VANDEBEEK Ares FRA

355 ANTOINE Matthieu FRA

355 STOCKMANN Paul NED

355 GEZEROGLU Tan TUR

355 GREEN Liam FRA

355 ALLEGRA Emanuele ITA

361 BIZZONI Andrea ITA

361 BEAUMES Lou FRA

363 BRICHETTI Alessandro ITA

363 PENA Carlos VEN

363 LEE Alex Tsz Fung HKG

363 GIRAND Thibault FRA

363 BROSSIER Louis FRA

368 LENK Hendrik Dion GER

369 AVENDANO Miguel VEN

370 MADANI Marwan FRA

371 ORAL Tunc TUR

372 CHAPON Clément FRA

373 ARGOTE Andres VEN

374 BABE Alois FRA

374 YU Matthew Sidney HKG

376 BOURGEAT LAMI Maxime FRA

376 STEZAKER Benjamin GBR

376 JACQUES Nathan NED

379 KUTLU Metehan TUR


(Teemu Tokola) - Uutista on katsottu 17173 kertaa 24.2.2013 jälkeen.

Kommentit

Kirjoita kommentti tähän uutiseen LÄHETTÄJÄN IP-OSOITE KIRJATAAN YLÖS JA KAIKISTA VÄÄRINKÄYTÖKSISTÄ TEHDÄÄN ILMOITUS
Kommentti julkaistaan tällä nimellä
Pahoittelemme hassua kysymystä - sillä yritetään estää mainosohjelmia kirjoittamasta palstalle.
Ytimekäs otsikko
Kirjoita viestisi tähän.

Haku

Hae sanoja uutisista

Muuta

Tuoreimmat uutiset

Santeri vahvana Saksassa
OMS aloitti SM-vuoden 2020 voitokkaasti
Oulun Miekkailuseura ehdolla vuoden 2019 urheiluseuraksi
Oulun Miekkailuseuran johtokunta järjestäytyi
Oulun Miekkailuseuralle uusi johtokunta
Syksyn kisakausi alkoi komeasti - Ilmarille voitto Berliinissä
Syyskauden huipentuma Oulussa itsenäisyysviikonloppuna
Kansainvälinen kisakausi päättyi hienosti Riigassa
Kevään 2019 harjoitusaikataulut
OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa

Suosituimmat uutiset

Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi
SM-mitalit seuroittain 2009
Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus
OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan
Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin
Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu
Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle
Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa
Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan

Viimeisimmät kommentit

Leirien aselajit?
Krajnyakille pronssia Riossa
Leirin aselajit?
Hyviä taisteluita!
Mitali Allezista
Onnittelut!
Maailman kärki kiinni
Ilmoittautuminen avattu
Hyvää kansaivälisyyttä
Elokuun ajan jatketaan kesäaik

Eniten kommentteja

Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa
Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää
Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa
Paulus nimettiin maajoukkueeseen
Oulun Miekkailuseura sai oman salin
Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille
Sisäiset kilpailut V/2008
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan
Uutisia voi nyt kommentoida
Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys

Tuoreimmat uutiset

Tuoreimmat uutiset

( 16.2.) Santeri vahvana Saksassa (katsottu 4823 kertaa)
( 10.2.) OMS aloitti SM-vuoden 2020 voitokkaasti (katsottu 4485 kertaa)
( 6.1.) Oulun Miekkailuseura ehdolla vuoden 2019 urheiluseuraksi (katsottu 5120 kertaa)
( 5.1.) Oulun Miekkailuseuran johtokunta järjestäytyi (katsottu 5090 kertaa)
(30.11.) Oulun Miekkailuseuralle uusi johtokunta (katsottu 5065 kertaa)
( 9.9.) Syksyn kisakausi alkoi komeasti - Ilmarille voitto Berliinissä (katsottu 5471 kertaa)
( 28.8.) Syyskauden huipentuma Oulussa itsenäisyysviikonloppuna (katsottu 5981 kertaa)
( 13.5.) Kansainvälinen kisakausi päättyi hienosti Riigassa (katsottu 6226 kertaa)
( 5.1.) Kevään 2019 harjoitusaikataulut (katsottu 6747 kertaa)
(10.12.) OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa (katsottu 7041 kertaa)
( 1.12.) OMS valmistautui SM-kisoihin Limingassa (katsottu 6509 kertaa)
(18.11.) Marianne Hiltunen OMS:n uusi puheenjohtaja (katsottu 6858 kertaa)
(10.11.) Oululaiset pärjänneet hyvin syksyn kv kisoissa (katsottu 6590 kertaa)
( 22.9.) Salilla kisailtiin sisäisissä (katsottu 7516 kertaa)
( 17.9.) OMS ja Suomi Italian paramiekkailutapahtumassa (katsottu 7437 kertaa)
( 1.9.) Lisenssikausi on alkanut! (katsottu 8069 kertaa)
( 12.8.) Syksyn miekkailukausi käynnistyy ma 13.8. (katsottu 8224 kertaa)
( 30.7.) Miekkailukausi käynnistyy kaudenaloitusleirillä (katsottu 8048 kertaa)
( 10.6.) Oulun Kesäkisat tarjosivat jälleen reippaasti miekkailua (katsottu 7857 kertaa)
( 27.5.) Floretin PM-kisoista kokemusta ja 4 mitalisijaa (katsottu 8819 kertaa)

Suosituimmat uutiset

Katsotuimmat uutiset

( 1.9.2010) Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi (katsottu 82675 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 (katsottu 36591 kertaa)
( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus (katsottu 32077 kertaa)
( 12.5.2010) OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan (katsottu 31500 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin (katsottu 29145 kertaa)
( 25.2.2008) Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu (katsottu 28926 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle (katsottu 28911 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa (katsottu 28895 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa (katsottu 28494 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan (katsottu 28160 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin (katsottu 27498 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea (katsottu 26049 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit (katsottu 26025 kertaa)
( 12.4.2011) Noora Norman tiukasti mitaleilta Kalpamaratonissa (katsottu 25993 kertaa)
( 4.10.2008) Polar 2008 - kalvan tulokset (katsottu 25880 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen (katsottu 25578 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 (katsottu 24935 kertaa)
( 24.8.2008) 3- ja 4-ottelun SM-kisojen tulokset (katsottu 24932 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset (katsottu 24870 kertaa)
( 30.1.2015) Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa (katsottu 24842 kertaa)

Eniten muualta linkitetyt uutiset

( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus - 163 linkkiä muualta (uutista katsottu 32077 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle - 139 linkkiä muualta (uutista katsottu 28911 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa - 125 linkkiä muualta (uutista katsottu 28895 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset - 103 linkkiä muualta (uutista katsottu 24870 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea - 99 linkkiä muualta (uutista katsottu 26049 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit - 98 linkkiä muualta (uutista katsottu 26025 kertaa)
(22.12.2006) Vuoden 2006 SM-mitalistit - 95 linkkiä muualta (uutista katsottu 23542 kertaa)
( 8.12.2007) Naisten kalvan joukkue-SM 2007 - 91 linkkiä muualta (uutista katsottu 24531 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 24935 kertaa)
( 7.10.2007) Polar-miekkailukilpailu 2007 tulokset - kalpa - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 24603 kertaa)
( 25.1.2008) Yliopiston urheilumitalit 2007 - 86 linkkiä muualta (uutista katsottu 24239 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 29145 kertaa)
( 16.3.2009) Ruusa voittoon Erkki Kerttula Memorialissa - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 24026 kertaa)
( 16.1.2010) Carolina Fusoni kovaan tulokseen Pisassa - 80 linkkiä muualta (uutista katsottu 23866 kertaa)
( 30.1.2007) Yliopisto palkitsi myös miekkailijoita - 78 linkkiä muualta (uutista katsottu 24662 kertaa)
( 23.3.2009) Sunnuntaina oli turkulaisten vuoro juhlia - 76 linkkiä muualta (uutista katsottu 23154 kertaa)
(29.10.2008) Espoo Masters -kilpailun tulokset - 69 linkkiä muualta (uutista katsottu 23337 kertaa)
( 24.8.2008) 3- ja 4-ottelun SM-kisojen tulokset - 56 linkkiä muualta (uutista katsottu 24932 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 25578 kertaa)
( 26.4.2009) Floretin junnu-SM-kilpailuista tulossa iso tapahtuma - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 22873 kertaa)

Kommentit

Viimeisimmät kommentit

( 7.12.2016) Leirien aselajit? (Vuoden 2017 miekkailuleirit) -Sari
( 15.9.2016) Krajnyakille pronssia Riossa (Riikka Kähkönen matkassa liiton leirillä Unkarissa) -Teemu Tokola
( 18.7.2016) Leirin aselajit? (Kaudenaloitusleirillä mahtava ulkomaalaisosanotto) -sari
( 12.6.2016) Hyviä taisteluita! (Kesäkisat alkoivat vauhdikkaasti) -sari
( 10.5.2016) Mitali Allezista (Aikuisryhmälle hyvää kokemusta Jyväskylästä) -sari
( 10.2.2016) Onnittelut! (Oululaiset Pariisissa) -Mikko
( 8.2.2016) Maailman kärki kiinni (Oululaiset Pariisissa) -Ukk
( 1.12.2015) Ilmoittautuminen avattu (Merikoski-maljan päätöskisat 5. - 6.12. ja 13.12.) -Ruusa Degerman
( 18.9.2015) Hyvää kansaivälisyyttä (OMS maailmalla tänäkin viikonloppuna) -TH
( 17.8.2015) Elokuun ajan jatketaan kesäaik (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 9.8.2015) Alkuperäisessä uutisessa virhe (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 6.6.2015) Åke, Opettajani! (Åke Aaltonen in Memoriam) -Eija Jalaba
( 13.5.2015) Onneksi olkoon Maria ja muutki (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Risto
( 12.5.2015) Onnittelut (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Mami
( 13.4.2015) Onnea (Javier Menéndez ja Carolina Sancho saivat poikavauvan) -RN
( 11.3.2015) Miekkailija-elokuvasta (Miekkailija-elokuvan liput varattavissa) -Sari
( 11.2.2015) Lajin nimi (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Eija R
( 2.2.2015) Biathle?! (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Saskia
( 1.2.2015) Hienoa (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Tomi
(16.12.2014) Joulun ajan harjoitusajat (Joulutervehdys miekkailuliitolta) -Ulla Kokkonen

Eniten kommentoidut uutiset

( 4.3.2010) Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa - 9 kommenttia (katsottu 22612 kertaa)
( 10.6.2009) Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää - 7 kommenttia (katsottu 22125 kertaa)
( 30.8.2009) Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa - 7 kommenttia (katsottu 24057 kertaa)
( 1.6.2010) Paulus nimettiin maajoukkueeseen - 6 kommenttia (katsottu 23240 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin - 5 kommenttia (katsottu 27498 kertaa)
( 17.5.2009) Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille - 5 kommenttia (katsottu 22335 kertaa)
(27.11.2008) Sisäiset kilpailut V/2008 - 4 kommenttia (katsottu 21931 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan - 4 kommenttia (katsottu 28160 kertaa)
(19.11.2008) Uutisia voi nyt kommentoida - 4 kommenttia (katsottu 22397 kertaa)
( 12.5.2009) Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys - 4 kommenttia (katsottu 22664 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa - 3 kommenttia (katsottu 28494 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 - 3 kommenttia (katsottu 36591 kertaa)
(20.11.2010) Sofian säilän SM-kisat loukkaantumisen myötä pettymykseen - 3 kommenttia (katsottu 22419 kertaa)
( 23.8.2009) OMS menestyi veteraanien SM-kisoissa - 3 kommenttia (katsottu 23722 kertaa)
( 30.1.2015) Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa - 3 kommenttia (katsottu 24842 kertaa)
( 25.8.2010) Paulus valittu MM-kilpailuihin - 2 kommenttia (katsottu 21253 kertaa)
( 5.11.2010) Ero 64:n joukkoon jäi pieneksi Pauluksen MM-otteluissa - 2 kommenttia (katsottu 20046 kertaa)
( 22.6.2014) Liiton florettileiri siirtyy Ouluun - 2 kommenttia (katsottu 19982 kertaa)
( 7.2.2016) Oululaiset Pariisissa - 2 kommenttia (katsottu 15292 kertaa)
( 3.2.2009) OMS:lle tasa-arvoisen liikuntakulttuurin tunnustuspalkinto - 2 kommenttia (katsottu 21273 kertaa)

Hakutoiminnot

Sanahaku

Etsi uutisteksteistä seuraavia sanoja:


Asiasanahaku

Asiasana (erottele useammat asiasanat puolipisteillä):


Asiasanat

Valitse asiasana seuraavasta listasta, niin näet kaikki kyseiseen asiasanaan liittyvät uutiset.
Alisher Usmanov
blogit
Helea Tokola
Kalle Laine
U23
veteraanit
1
10sport
2
2007
2013
2014
2015
5
5-ottelu
A
Achim Peters
aikataulu
Aino Järvinen
Akateeminen SM
Akateemiset SM-kilpailut
Aleksandra Dvoryanchikova
Aleksei Shabunin
Alexander Lahtinen
Alexandre Allione
Alisher Usmanov
alkeiskurssi
Alkeiskurssit
alkeisseminaari
Allez
Allez kalpamaraton
Allez-kalpamaraton
Amazing Oulu
András Koroknay-Pál
Andrea Baldini
Anna Lahtinen
Anna Leppävuori
Anna Salminen
Anna-Maria Raudaskoski
Anne Kenttä
Anni Herranen
Annina Laine
Antte Hietaharju
Antti Repo
apurahat
Ariana Olivia Peters
Arma Ulea
Arttu Pulkkinen
arvokisakriteerit
arvonta
aseenkorjaus
aselakimuutos
Ateena
B
Baku
Belgian mestaruus
Belgrad
biathlon
Birmingham International
blogit
Brightonin julistus
Bruno Gaby
C
Cadet Circuit
Carolina Fusoni
Carolina Sancho
Catania
Catharina Kock
CEP Marathon
Challenge Bernadotte
Challenge CEP
Challenge Monal
Claudia Bokel
Club Scherma Pisa Antonio Di Ciolo
Coupe de Heracles
Coupe de Stockholm
Coupe du Nord
Coupe Heracles
cup-finaali
cup-finaalit
D
Dennis Bade
divisioonajako
Dmitriy Li
E
Eduard Sergun
Eesti vehklemisliit
Eevi Bengs
EFC
EHMS
EKM
EKO-Aims
Elisa Heroja
elokuvat
Elokuvateatteri Star
EM
EM 2009
EM 2010
EM 2011
EM 2013
EM 2014
EM 2015
EM2004
EM2008
EM2009
Engarde
ennuste
Enrico di Ciolo
Erik Liesola
Erkki Kerttula Memorial
Ervin Szücs
Escrime Internationale
esittely
esittelyt
Espoo masters
Espoon Miekkailijat
Ester Bálint
etelänapa
Etelänapamanner
Euroopan miekkailu-unioni
Eurooppa-cup
European Games
Eurosport
Eva Hautala
F
Facebook
FIE
FIE-tuomaripätevyys
FIE-tuomarit
FIE: valmentajakoulutus
Fiia Liiti
finaali
fiore
floretin SM
floretti
floretti,kalpa
florettivastaava
Forum 24
Francesco Salvo
G
Gabor Totola
Gabriel Menéndez
Gautier Baudry
Gdansk Szkola Floretu
Gdanska Szkola Floretu
Glo Art Challenge
Gunnar Gräsbeck
Guy Windsor
H
haastattelu
HABDA
hallitus
harjoittelu
harjoitukset
harjoitusryhmät
harjoitustakit
harjoitusvuorot
harrastusten ilta
Heidenheim
Helea Tokola
Helena Somervalli
Helsingin Miekkailijat
HEMA
Herman Bonner
HFM
HFM 90v
HFM 90v.
hieronta
hiihtoloma
Hilla Hämäläinen
historiallinen miekkailu
historiikki
Hugo Menéndez
huippu-urheilu
huippu-urheilun muutosryhmä
HuMu
hyvinvointiviikko
I
ikäluokat
Ilari Saarinen
Ilkka Hartikainen
Ilkka Saarela
illanvietto
ilmailuviisiottelu
Ilmari Heiskari
Ilmavoimat
ilmoittautuminen
Ilona Syvälä
In Memoriam
Instagram
IRC
Irene Enright
Irma Lindeman
Ismo Hokkanen
Ivan Blagoev
Ivar Lönnberg
IWG
J
Jaakko Paavolainen
Jaakko Rauma
Jaana Pihkala
Jan Bade
Jani Kotikangas
Javier Menéndez
Javier Menéndez Fernández
johtokunta
Joonas Kotikangas
joukkue
joukkuekilpailu
joukkuekisa
joukkuemaailmancup
Jouko Pakarinen
joulutervehdys
Jouni Alanärä
Juha Lumijärvi
junioripalkinnot
juniorit
Jussi Korhonen
K
kadet
kadetit
kaksintaistelut
kalenteri
Kaleva
Kalle Laine
kalpa
Kalpa ja mieli
kalpa, SAF Pokalen
kalpa: Risto Degerman
kalpajuniorit
Kalpamaraton
kalpasparring
kalvan SM
kamppailulajit
kangasmerkki
Kari Kaaja
Karjalan Kalpa
karttapalvelu
Kasper Roslander
Katja Västi
Katri Savolainen
Katterin Miekka
kaudenaloitusleiri
kausikatsaus
KaVe
Kazan
Kenneth Quek
Kesäkisat
Kesäkisat 2009
Kesäkisat 2010
kesäleiri
kesäleirit
kesävuorot
keväliittokokous
kevätkokous
kevätliittokokous
kiertopalkinto
kilpailujärjestelmä
Kilpailukalenteri
kilpailukielto
kilpailumääräykset
kilpailut
kilpailutoimikunta
kiltamestaruus
Kimmo Pentikäinen
Kimmo Puranen
kirjat
Kirsi Yrjölä
kisaformaatti
kisakutsut
kisamatkat
kisat
kisatoimisto
Klaus Härö
KOK
Kokkola
Koko Oulu askeltaa
kolmiottelu
Kummacon
KuMS
Kuopion Miekkailijat
Kupittaa
Kupittaa Tournament
kurinpito
Kurt Lindeman
kutsu
kuvagalleria
käyttökatkos
L
lajimarkkinointi
Laura Salminen
Laura Teivainen
Lauri Hirvelä
Leanid Sadouskiy
lehti
leiri
leiri: floretti
leirit
Lena Tallroth-Kock
Leon Paul
Levi Open
Levi Open 2017
Liikukko nää?
Limingan Pisto
Liminka
lisenssi
logo
Longsword Open
Lontoo 2012
LPM
Lumilyhty
M
maailmancup
maajoukkue
maajoukkuekeskus
maksut
Marathon CEP
Maria Hirvelä
Marianne Hiltunen
Marja-Liisa Someroja
Martia Arts Center
masters
Mateo Menendéz
Mateo Menéndez Sancho
matot
Mats Wikström
Matti Huhtala
Matti Pulli
Matti Uotila
MC 2011
MC 2013
MC 2014
MC 2015
MC 2016
MC 2018
MC-pisteet
media
Merikosk
Merikoski -kisa
Merikoski-malja
Merikoski-malja, sisäiset kilpailut
Michaela Kock
miekat ja rikokset
Miekka Suomessa
Miekkailija
Miekkailija-elokuva
miekkailijoiden tuki
miekkailu liitto video
Miekkailu Suomessa
miekkailuesittely
miekkailukenkä
miekkailukisat
miekkailuleirit
Miekkailunäyttely
miekkailusali
Miekkailuseura Pisto
miekkakokoelma
miesten floretti
Miika Lahti
Mika Heiskari
Mika Roman
Mikkelin Miekkailijat
Mikko Honkasalo
minijuniorit
minijunnut
mitalistit
MM 2009
MM 2010
MM 2011
MM 2013
MM 2014
MM 2016
MM 2017
MM 2018
MM 2018;OMS;Santeri Ylitervo;Ilmari Heiskari;Ilkka Saarela;Eva Hautala
MM-kilpailut
MM2004
MM2007
MM2008
MM2009
MM2010
Moskova
N
naiset
neliottelu
Nelonen
Niilo Tokola
Nike
Niko Vuorinen
Niko Vuorinen: kalpa
Nikolai Novosjolov
Nils Sjöblom Memorial
Noora Norman
Noora Uusitalo
Nordic Historical Fencing League
Nuori Suomi
Nykyaikainen 5-ottelu
Nykyaikainen viisiottelu
O
ohjaajat
Oliver Mattson
Olli Järvelä
Olli Mahlamäki
olympiakamppailu
olympiakamppailutapahtuma
Olympiakomitea
Olympialaiset
oman seuran analyysi
OMS
OMS, harjoittelu
OMS-vauvat
OMS;Olli Järvelä;Cadet Circuit
OMS;Santeri Ylitervo;Aino Järvinen
OMS;valmentaja
OMS;verkkosivu
OMSas
oms_tagram
oparit
Opetusministeriö
opiskelijat
oppitunnit
oppituntikortit
Oppituntimaksut
Oskar Lönnberg
Oskari Taponen
Oskari Taponen.
osuma-alue
Oulu
Oulu Ouhoi
Oulu Pentathlon
Oulu-lehti
Oululehti
Oulun kesäkisat
Oulun mestaruus
Oulun Miekkailutarvike
Oulun päivät
Oulun Yliopisto
Outi Jaakkola
Outi Kenttä
Outi Supponen
OYY
P
Paha perhe
Pál Schmitt
palkinnot
PanOULU
paralympialaiset
Pariisi
Paul Moulin
Paula Soitiala
Paulus Tokola
Peking
Pekingin olympialaiset
Pekka Korhonen
perhemiekkailutapahtuma
peruutukset
Peter Grönholm
Petra Rousu
Petri Vammelvuo
pikkujoulu
pikkujoulut
Pisa
pistooliammunta
pitkämiekka
PM 2009
PM 2010
PM 2011
PM 2012
PM 2013
PM 2014
PM 2015
PM 2016
PM 2018
PM2004
PM2008
PM2011
PM2016
PM2019
Pohjoismaat
Pohjolan Työ
Polar
Polar 2009
Polar 2010
Pontus Huttunen
PoPLi
presidentti
Pro-olymp
puheenjohtaja
puheenjohtajan katsaus
puheenjohtajavaali
pyörätuolimiekkailu
R
Radio Suomi
ranking
Ranskan maajoukkue
rapiiri
Rasmus Mellanen
Rauhan Tervehdys
Reeta Alanko
Reijo Nurmi
Reilu Peli
Rene Roch
Riikka Kähkönen
Rio
Rio 2016
Rio de Janeiro
Risto Degerman
ritarihaarniska
RM
Rolf Wiik
Roope Takala
Rovaniemen Miekkailijat
RSS
Ruusa Degerman
S
SAF Pokalen
Sai Väyrynen
Saimaan Säilät
Sakari Raudaskoski
sali
salitalkoot
saliyö
Salvatore Sanzo
Sami Miettinen
Sammakkosali
Samuel Tokola
Santeri Ylitervo
Sara Kurttila
Sari Männikkö
satelliittimaailmancup
Seija Polkko
Selma Mustonen
seminaari
seniorit
Seppo Lauhio
seurakehitystyö
seuralehti
seuramenestys
seuran kokous
seuraneuvottelukunta
seuratuki
seuravaihdot
SH4
Sheffield
Siivouspäivä
siivoustalkoot
Simone Piccini
Simone Vanni
sinettikriteerit
Sinettiseura
sisäiset kilpailut
sisäiset kilpailut, Merikoski-malja
sisäiset kisat
SLU
SM 2008
SM 2009
SM 2010
SM 2011
SM 2012
SM 2013
SM 2013;András Koroknay-Pál;Michaela Kock
SM 2014
SM 2015
SM 2016
SM 2017
SM 2018
SM 2019
SM 2020
SM-kisat
SM2004
SM2006
SM2007
SM2008
SM2011
SM2013
SM2015
SM2016
SM5L
SM5L; EM 2015
SM5L;Terho Mustonen;Tanja Tammimies
SML
SMT
Sofia Blanco
Sofia Tauriainen
Solti Team
SOLTI Team leiri
Sonja Rajakangas
Sonja Rajakangas.
Sotilaiden MM-kisat
sotilasilmailuviisiottelu
sparraus
SportElite
sporttipassi
Stiven Naatus
strategia
STTR
Suomen Cup
Suomen mestari
Suomen mestarit
Suomen urheilugaala
SuomiMies
Suvi Lehtonen
syyskokous
syyskokous 2019
syysliittokokous
syysloma
Szombathely
säilä
Säiläklubi
säilän SM
Särestö
Särestö Open
Säännöt
Säännöt, STTR, FIE
T
T
t-paita
Tallinna Mõõk
talviloma
Taneli Pahkala
Tanja Tammimies
Tatu Huovilainen.
teatterimiekkailu
Teemu
Teemu Elonen
Teemu Korhonen
Teemu Lakkasuo
Teemu Seeve
Teemu Tokola
Terhi Lumme
Terho Mustonen
Tero Hakkarainen
Thomas Bach
TMÅF
toiminnanjohtaja
toiminta-avustus
Topias Tauriainen.
Toppilan sali
Torni-turnaus
Trekanten
Trekanten International
tuet
Tukholma
tuki
tuomarit
tuomaritoiminta
tuomarivelvoite
tuomarointi
Tuomitseminen
tuotteet
Turun Miekkailijat
Turun Sanomat
turvallisuus
turvallisuusohjesääntö
tytöt
Tähtiseura
Töölön kisahalli
U
U23
uinti
Ullmax
universiadit
universiadit 2009
Universiadit 2011
URA-säätiö
urheilija-apuraha
Urheilukanava
urheilumiekkailu
urheilumitali
uudistus
uutiset
uutiskirje
V
vaalit
Valdemar Laine
Valentina Vezzali
Valge Daam
valmennustoimikunta
valmentaja
valmentajahaku
valmentajakoulutus
valmentajat
Valo
Valter Mickwitz
vappu
varainhankinta
varkaus
varusteet
varustetilaukset
vasenkätisyys
Vehkleja
Veikko Tirri
verenluovutustempaus
verkkapuku
verkkarit
verkkokumppanuus
verkkosivu
verkkosivut
verkkotunnus
Verneri Vesterinen
veteraanimiekkailu
veteraanit
veteraanit, kalpa
video
videot
Viikkosavo
viisiottelu
Vilhelmiina Heiskari
Ville Elonheimo
Ville Ojell
Ville Rosenlund
Viro-Suomi-maaottelu
vironmestaruuskilpailut
visiirikypärä
VMS
voittajakommentit
VOK
Vulcanalia
vuoden miekkailija
vuoden seura
Vuoden urheilukirja
W
Weisser Bär
World Combat Games
Wuxi
X
X-On
Y
yhdistyminen
yksityistunnit
YLE
yleiskokous
yliopiston urheilumitali
Ylioppilaslehti
Ylioppilasmiekkailijat
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakilpailut
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakisat
YM
YM Juhlakisa
YM juhlakisat
YM:n juhlakisat
Young Lions
Oulun Miekkailuseura ry
johtokunta@oulunmiekkailuseura.fi
Alasintie 3-7
90400 OULU, Finland
puh 045-8997710
y-tunnus 1869494-4
Katto-organisaatiot
Yhteistyökumppanit
Tue Oulun Miekkailuseuraa!
Instagram