Carolina Fusoni kovaan tulokseen Pisassa

Cadet Circuit Carolina Fusoni

Julkaistu: Lauantai, 16.1.2010


Miekka-Miesten Carolina Fusoni miekkaili erinomaisen hyvään tulokseen perjantaina Pisan Cadet Circuitin kalpakilpailussa. Hän voitti alkuerissä kaikki ottelunsa ja pääsi suoraan 128:n kierrokselle. Harmillisesti siellä tuli vastaan toinen kilpailussa ollut suomalainen, Helsingin Miekkailijoiden Kaisa Penttinen, joka oli kolmen alkuerävoiton jälkeen selvinnyt tiukalla 15 - 14-voitolla Sveitsin Bianchi Cleliasta jatkoon. Carolina vei ottelun selvästi 15 - 4 ja voitti vielä seuraavallakin kierroksella Italian Alice Clericin 15 - 12, mutta 32:n kierroksella Venäjän Violetta Khrapina tiputti suomalaisen. Tuloksena oli kuitenkin loistava 20. sija 234 miekkailijan kilpailussa. Kaisa Penttinen päätyi sijalle 112.

Pisan Cadet Circuit -kilpailu jatkuu tänään muun muassa tyttöjen floretilla, jossa on mukana kolme oululaista, Helea Tokola, Petra Rousu ja Elisa Heroja, joista kaksi viimeksi mainittua ovat ensimmäisissä ulkomaankisoissaan.

LOPPUTULOKSET:

1 SANTUCCIO Alberta CLUB SCHERMA ACIREALE ITA
2 BRUNNER Pauline SE LA CHAUX-DE-FONDS SUI
3 KOMAROV Alona MACCABI MAALOT ISR
3 KOSZTYU Andrea VASAS HUN
5 MONARCA Agnese CLUB SCHERMA FOLIGNO ITA
6 CACIAGLI Francesca SCHERMA PISA DI CIOLO ITA
7 FOIETTA Nicole CLUB SCHERMA EMPOLI ITA
8 KALIEVA Ekaterina NATIONAL TEAM RUS

9 KUDRYASHOVA Alexandra NATIONAL TEAM RUS
10 BOSSHARD Scout FS ZÃOERICH SUI
10 ROMANYUK Viktoria MACCABI MAALOT ISR
12 RUDOLF Szonja VASAS HUN
13 KHRAPINA Violetta NATIONAL TEAM RUS
14 STRELNIKOV Daria MACCABI MAALOT ISR
15 SIGNORELLI Giulia CLUB SCHERMA ACIREALE ITA
16 FORTE Giorgia CLUB SCHERMA FORMIA ITA

17 BAKHAREVA Yulia NATIONAL TEAM RUS
18 GUDKOVA Tatiana NATIONAL TEAM RUS
19 TESSERIN Luisa POMPILIO GENOVA ITA

20 FUSONI Carolina MM FIN

21 POMETTI Giorgia CLUB SCHERMA ACIREALE ITA
22 SANTANDREA Federica CESARE POMPILIO ITA
23 FERNANDEZ CALLEJA Sara CLUB ESGRIMA EUROPEO ESP
24 DUFF Jana ZÃOERCHER FECHT CLUB SUI
25 DVININA Valeria NATIONAL TEAM RUS
26 KRAVARICSEK Monika CSATA DSE HUN
27 LUONI Margherita ASSOCIAZIONE SCHERMA PRO VERCEL ITA
28 MARZANI Roberta BERGAMASCA SCHERMA ITA
29 SIGNANI Isabella CIRCOLO RAVENNATE DELLA SPADA ITA
30 MELENTEV Paulina MACCABI MAALOT ISR
31 MESSINA Camilla ASSOCIAZIONE SCHERMA PRO VERCEL ITA
32 BERTAGNA Sara SOCIETA\' SCHERMISTICA SARZANESE ITA

33 DE ALTI Sara CESARE POMPILIO ITA
34 SZABO Laura BHSE HUN
35 KERN Clara SE GENÈVE SUI
36 POCCIA Costanza CLUB SCHERMA FORMIA ITA
37 SALATINO Martina CLUB SCHERMA ACIREALE ITA
38 RAPOLLA Chiara C.S. VOMERO - NAPOLI ITA
39 TORESI Eleonora FIAMME ORO ITA
40 BEATRICE Felli ASD PRO PATRIA ITA
41 BOHUS Reka BKLVE HUN
41 LEGRADI Dora BKLVE HUN
43 SEGNINI BOCCHIA DI SAN LOR BERGAMASCA SCHERMA DOM
44 RUTTKAY Lili VASAS HUN
44 STERPETTI Lunarita CLUB SCHERMA ROMA ITA
46 PISANTI Clelia SCHERMA PISA DI CIOLO ITA
47 LAZAR Anna BHSE HUN
47 POSOVOSZKI Timea VASAS HUN
49 CLEMENTE Alice ACCADEMIA SCHERMA MARCHESA TO ITA
50 SKOROPUPOVA Diana NATIONAL TEAM RUS
51 MATTEI GENTILI Sara C.D.S. MANGIAROTTI ITA
52 ISOLABELLA Valeria FIAMME ORO ITA
53 FORNO Francesca CESARE POMPILIO ITA
54 ASCANI Martina CIRCOLO RAVENNATE DELLA SPADA ITA
55 GIANNELLI Rita SCHERMA PISA DI CIOLO ITA
56 TSVETKOVA Daria NATIONAL TEAM RUS
57 PILLOTTI Mafalda CIRCOLO SCHERMA PISTOIA ITA
57 SIKLOSI Eniko BALATON HUN
59 LEVIN Irina HAPOEL ASHKELON ISR
60 CLERICI Alice ACCADEMIA SCHERMA MARCHESA TO ITA
61 CSILLIK Orsolya SZOLNOK SI HUN
62 FIALDINI Francesca S.S. MALASPINA MASSA ITA
63 FALQUI Eugenia CLUB SCHERMA ROMA ITA
64 BIAGIOLI Camilla CIRCOLO SCHERMA PISTOIA ITA

65 AUXILIA Sofia CLUB SCHERMA CASALE ASD ITA
66 LUNACSEK Eszter OMS-TATA HUN
67 SUGNAUX Marion SE FRIBOURG SUI
68 VARNAY Vivien SZOLNOK HUN
69 VAROL Busra TELEKOM SPOR KLUBU TUR
70 ALBINI Laura BERGAMASCA SCHERMA ITA
71 GONDA Borbala BVSC HUN
72 AGHILAR Alessia CHIAVARI SCHERMA ITA
73 BAROLI Lorenza ASD PRO PATRIA ET LIBERTATE ITA
74 NORBERG Agnes LFK SWE
75 ANNITTO Carola CIRCOLO DELLA SPADA LIGURIA ITA
76 LOPEZ VICENTE Michelle SALA ESGRIMA BURGOS ESP
77 DONSLUND Maria Norgill HELLERUP FæGTEKLUB DEN
78 MATE Kinga VASAS HUN
79 IVANOVA Elena VITOSHA BUL
80 IAPPELLI Francesca FIAMME ORO ITA
81 POLI Caterina SINTOFARM SCHERMA KOALA ITA
82 JUHASZ Helga FLESS HUN
82 RUSSO Francesca CIRCOLO SCHERMA FIRENZE RAGGETT ITA
84 FELKER Adrienn BALATON HUN
85 BERTAZZI Vittoria A.P.D. PIETRO MICCA BIELLA ITA
86 BERNAVA Camilla CLUB SCHERMA ROMA ITA
87 DE BONI Paola CIRCOLO DELLA SPADA VICENZA ITA
87 LANDI Maria Laura SCHERMA PISA DI CIOLO ITA
89 KANEVSKY Rachel MACCABI MAALOT ISR
90 GRILLONE Elisabetta C.S. UMBRO ITA
91 MIURA Natsumi CADET EPEE TEAM JPN
92 RIZMANY Csenge BVSC HUN
93 COPPE Benedetta LAME TREVIGIANE M° ETTORE GESL ITA
94 TASSO Isabel SE GENÈVE SUI
95 WAKONIG Katharina UWK AUT
96 KUN Anna OMS-TATA HUN
97 TUZUN Lotus TED S.K. TUR
98 TAL Nickole MACCABI MAALOT ISR
99 MARTINELLI Alice CLUB SCHERMA VALDERA ASD ITA
100 TSUCHIYA Nao CADET EPEE TEAM JPN
101 DE BONIS Sara ACCADEMIA SCHERMA MARCHESA TO ITA
102 ZIMMERLI Audrey SE VEVEY-MONTREUX SUI
103 GALEAZZI Flavia FIAMME ORO ITA
104 AYRES Beatrice A.P.D. PIETRO MICCA BIELLA ITA
104 BUZZI Laura CLUB SCHERMA CASALE ITA
104 SZABO Edina SZOLNOK HUN
107 MATYAS Lili PEAC HUN
108 COSTA Lavinia CLUB SCHERMA RAPALLO ITA
109 SARGENTINI Tiphaine BESANCON U.C FRA
110 SAUCEDO Rocio CLUB RECREATIVO DE ALCOBENDAS ESP
111 FIZZOTTI Federica PRO NOVARA SCHERMA ITA
112 KOCH Viktoria-Luise LUGANO SCHERMA SUI

112 PENTTINEN Kaisa HFM FIN

114 MONTECUCCO Rachele C.S. UMBRO ITA
115 NESTI Roberta CLUB SCHERMISTICO PARTENOPEO ITA
116 BOVOLENTA Eleonora CLUB SCHERMA PORDENONE ITA
116 FAIVRE Annik FS ZÃOERICH SUI
118 CENTENERA Macarena VALLADOLID CLUB ESGRIMA ESP
119 MAGGI Ginevra C.S. GENOVASCHERMA ITA
120 CAVALLARO Claudia CLUB SCHERMA LOYOLA ITA
121 ISCHER Amandine SE VEVEY-MONTREUX SUI
122 FORTUNATO Giovanna CLUB SCHERMA ROMA ITA
123 BLUM Alexandra FG BASEL SUI
124 FAVERO Vittoria CIRCOLO DELLA SCHERMA MANGIARO ITA
125 MIGLIORE Carola CIRCOLO DELLA SPADA MANGIAROTTI ITA
126 FAZEKAS Annamaria BKLVE HUN
127 LUCIFORA Agnese A.S.D. DIAMANTE SCHERMA ITA
128 GARCIA RODRIGUEZ Ines CLUB ESGRIMA EUROPEO ESP
129 CSOMOS Flora VASAS HUN
130 STAHLI Martina FG BASEL SUI
131 ASTRAND Emilie SE VEVEY-MONTREUX SUI
132 PUCHACHER Laura KAC AUT
133 TRAMONTANO Valentina CLUB SCHERMA KOALA ITA
134 GIORDANO Gaia ASSOCIAZIONE SCHERMA PRO VERCEL ITA
135 URAM Timea SZOLNOK SI HUN
136 BAIA Carlotta PENTAMODENA ITA
137 IMAI Moe CADET EPEE TEAM JPN
138 FRIGNOLI Federica SINTOFARM SCHERMA KOALA ITA
139 GEDDO Benedetta ASSOCIAZIONE SCHERMA PRO VERCEL ITA
140 MOLNAR Petra OMS-TATA HUN
141 BONFANTI Carlotta LAME TREVIGIANE M° ETTORE GESL ITA
142 BERENDS Carmen DEVENTER NED
143 MONDINI Rosita BERGAMASCA SCHERMA ITA
144 BIANCHI Clelia SE SION SUI
145 PFLEGER Florentina FUL AUT
146 SCHMEDLER Katharina KAC AUT
147 MARZIANO Maria Isabel SINTOFARM SCHERMA KOALA ITA
148 KUSAKA Yuka CADET EPEE TEAM JPN
149 BARBERIO Ginevra ASS.POLISPORTIVA PARTENOPE A.S.D. ITA
150 BOVEY Audrey CE SARINE SUI
151 CAPRARI Rachele ASD FRASCATI SCHERMA ITA
151 SPEDICATO Alessia CLUB SCHERMA EMPOLI ITA
153 CERVETTO Camilla A. D. S. CIRCOLO SCHERMA SAVONA ITA
153 PEAA Berta CLUB CASTELLANA SALA DE ARMAS ESP
155 SOLDATI Valentina C.U.S. SIENA A.S.D. - SEZIONE SCHERM ITA
156 NEROZZI Alice CIRCOLO SCHERMA PISTOIA ITA
157 DE JONG Cheryl SCARAMOUCHE NED
157 VECCHI Giada CLUB SCHERMA KOALA ITA
159 BERTACCHINI Alessandra CLUB SCHERMA KOALA ITA
160 BARDANZELLU Corinna SS LAZIO SCHERMA ARICCIA ITA
160 CARLETTI Eleonora PENTAMODENA ITA
162 BERTI Alessia ACCADEMIA SCHERMA MARCHESA TO ITA
162 PAPA Giulia CLUB SCHERMA FORMIA ITA
162 SZAKONYI Reka BHSE HUN
165 PELLEGRINI Maria Grazia CIRCOLO NAUTICO POSILLIPO ITA
166 SANTAGIULIANA Cristina CIRCOLO DELLA SPADA VICENZA ITA
167 CASARIN Giulia AUTOBAVARIA SCHERMA TREVISO ITA
167 GIANNOTTI Margherita CLUB SCHERMA ROMA ITA
169 CICERCHIA Flaminia CLUB SCHERMA ROMA ITA
169 KISSOPOULOS Elena ASS.SCHERMISTICA O.PULITI - LUCCA ITA
171 GABASOVA Eva TJ SLáVIA UK BRATISLAVA SVK
171 KLINE Sara FUL AUT
173 TAMBURI Veronica CLUB SCHERMA JESI ITA
174 DI MAURO Gabriella CLUB SCHERMISTICO PARTENOPEO ITA
175 CAVALLO Francesca Romana A. D. S. CIRCOLO SCHERMA SAVONA ITA
175 MITTINO Laura PRO NOVARA SCHERMA ITA
177 CONFORTI Camilla CLUB SCHERMA ROMA ITA
178 GURISTAN Merve KAMER GENCLIK SK TUR
179 DE DOMENICO Sara SS LAZIO SCHERMA ARICCIA ITA
180 SERENA Leone CLUB SCHERMA LOYOLA ITA
181 KOKKINIDOU Stavroula HELLENIC FENCING FEDERATION GRE
182 MAGRILOV Iris MACCABI JERUSALEM ISR
183 BRESTYANSZKY Flora BHSE HUN
184 MUSONE Alessandra CLUB SCHERMA LOYOLA ITA
185 DOVERI Lavinia Rita G.S. VALLE LOMELLINA SEZ. SCHERMA ITA
186 FRANZESE Elena C.S.GENOVASCHERMA ITA
187 CHIOLERIO Cecilia CIRCOLO SCHERMA PINEROLO ITA
188 AURELI Beatrice A.S.D. DIAMANTE SCHERMA ITA
189 ROMAGNOLI Sofia CLUB SCHERMA ITA
190 ALESSANDRO Giulia PENTAMODENA ITA
191 DE FILIPPO Chiara ACCADEMIA SCHERMA MARCHESA TO ITA
192 DI MATTEO Anna Maria CLUB SCHERMA ROMA ITA
192 FICARA Livia ASS.POLISPORTIVA PARTENOPE A.S.D. ITA
194 NELLI Arianna CLUB SCHERMA VALDERA ASD ITA
195 CARBONI Anna C.U.S. SIENA A.S.D. - SEZIONE SCHERM ITA
195 MCSORLEY Eimile FOYLE IRL
197 GUIDOUH Leila SINTOFARM SCHERMA KOALA ITA
198 FIATA Elena CLUB SCHERMA FOLIGNO ITA
198 TAPINASSI Domitilla CIRCOLO SCHERMA FIRENZE RAGGETT ITA
200 BOVEY Maude CE SARINE SUI
201 ATHANASIOU Georgia HELLENIC FENCING FEDERATION GRE
201 MILICIC Andjela MK POBEDNIK SRB
201 PEREZ CAMARA Flavia SALA ESGRIMA BURGOS ESP
201 TANFERNA Eleonora CIRCOLO SCHERMA LA SPEZIA ITA
205 PERFETTI Maddalena LUGANO SCHERMA SUI
206 ANTONINI Giulia ASD ACCADEMIA DELLA SCHERMA FE ITA
207 CAMPICHE Eleonore CA LAUSANNE SUI
207 GALLINELLI Asia CLUB SCHERMA FOLIGNO ITA
209 ZENNARO Eugenia Chiara CIRCOLO SCHERMA MESTRE ITA
210 MCCAFFERTY Lucia FOYLE IRL
211 DI MILLE Isabella C.D.S.MANGIAROTTI ITA
212 ALBINI Chiara BERGAMASCA SCHERMA ITA
213 VALENTE Marzia CIRCOLO DELLA SPADA VICENZA ITA
214 KURZ Jessica KAC AUT
215 ARNAO Lorena Maria C.S. ARETINO ITA
216 BORDONI Camilla C.S.GENOVASCHERMA ITA
216 CERRETANI Maddalena C.U.S. SIENA A.S.D. - SEZIONE SCHERM ITA
218 MAGRINI Chiara CIRCOLO RAVENNATE DELLA SPADA ITA
218 SILVI Karin SINTOFARM SCHERMA KOALA ITA
220 IVANOVA Madlen VITOSHA BUL
221 ANNA MARIA Piccicacchi CLUB SCHERMA LOYOLA ITA
221 GIUSTI Chiara CLUB SCHERMA VALDERA ASD ITA
223 BAZZINI Arianna SOCIETA\' DEL GIARDINO -MILANO ITA
223 JACKSON Anna FOYLE IRL
225 BARONE Eleonora SINTOFARM SCHERMA KOALA ITA
226 BARGAGNA Elena CIRCOLO SCHERMA FIDES ITA
227 ANASTASIO Driade MUSUMECI GRECO ITA
227 SYKA Christina HELLENIC FENCING FEDERATION GRE
229 LENCI Nathalia SS LAZIO SCHERMA ARICCIA ITA
229 VOLLMEIER Giorgia LUGANO SCHERMA SUI
231 NAPPI Federica CLUB SCHERMA LOYOLA ITA
232 GAETA Valeria A.P.D. EUROPA ITA
233 FERRARA Aurã©lie SE VEVEY-MONTREUX SUI
234 ROSSETTO Martina CIRCOLO DELLA SPADA VICENZA ITA


(Teemu Tokola) - Uutista on katsottu 15979 kertaa 16.1.2010 jälkeen.

Kommentit

Kirjoita kommentti tähän uutiseen LÄHETTÄJÄN IP-OSOITE KIRJATAAN YLÖS JA KAIKISTA VÄÄRINKÄYTÖKSISTÄ TEHDÄÄN ILMOITUS
Kommentti julkaistaan tällä nimellä
Pahoittelemme hassua kysymystä - sillä yritetään estää mainosohjelmia kirjoittamasta palstalle.
Ytimekäs otsikko
Kirjoita viestisi tähän.

Haku

Hae sanoja uutisista

Muuta

Tuoreimmat uutiset

OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa
OMS valmistautui SM-kisoihin Limingassa
Marianne Hiltunen OMS:n uusi puheenjohtaja
Oululaiset pärjänneet hyvin syksyn kv kisoissa
Salilla kisailtiin sisäisissä
OMS ja Suomi Italian paramiekkailutapahtumassa
Lisenssikausi on alkanut!
Syksyn miekkailukausi käynnistyy ma 13.8.
Miekkailukausi käynnistyy kaudenaloitusleirillä
Oulun Kesäkisat tarjosivat jälleen reippaasti miekkailua

Suosituimmat uutiset

Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi
SM-mitalit seuroittain 2009
Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus
OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan
Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle
Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa
Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin
Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu
Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa
Oulun Miekkailuseura sai oman salin

Viimeisimmät kommentit

Leirien aselajit?
Krajnyakille pronssia Riossa
Leirin aselajit?
Hyviä taisteluita!
Mitali Allezista
Onnittelut!
Maailman kärki kiinni
Ilmoittautuminen avattu
Hyvää kansaivälisyyttä
Elokuun ajan jatketaan kesäaik

Eniten kommentteja

Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa
Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa
Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää
Paulus nimettiin maajoukkueeseen
Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille
Oulun Miekkailuseura sai oman salin
Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys
Sisäiset kilpailut V/2008
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan
Uutisia voi nyt kommentoida

Tuoreimmat uutiset

Tuoreimmat uutiset

(10.12.) OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa (katsottu 5 kertaa)
( 1.12.) OMS valmistautui SM-kisoihin Limingassa (katsottu 88 kertaa)
(18.11.) Marianne Hiltunen OMS:n uusi puheenjohtaja (katsottu 167 kertaa)
(10.11.) Oululaiset pärjänneet hyvin syksyn kv kisoissa (katsottu 137 kertaa)
( 22.9.) Salilla kisailtiin sisäisissä (katsottu 459 kertaa)
( 17.9.) OMS ja Suomi Italian paramiekkailutapahtumassa (katsottu 549 kertaa)
( 1.9.) Lisenssikausi on alkanut! (katsottu 600 kertaa)
( 12.8.) Syksyn miekkailukausi käynnistyy ma 13.8. (katsottu 851 kertaa)
( 30.7.) Miekkailukausi käynnistyy kaudenaloitusleirillä (katsottu 883 kertaa)
( 10.6.) Oulun Kesäkisat tarjosivat jälleen reippaasti miekkailua (katsottu 1487 kertaa)
( 27.5.) Floretin PM-kisoista kokemusta ja 4 mitalisijaa (katsottu 1318 kertaa)
( 24.5.) Oulu seudulle uusi seura, Miekkailuseura Pisto (katsottu 1319 kertaa)
( 21.5.) Kaikki oululaiset mitaleilla superviikonlopussa (katsottu 1292 kertaa)
( 7.5.) Miekkailutoimintaa Oulussa kehitetään uudella hankkeella (katsottu 1411 kertaa)
( 6.5.) Oulun Miekkailuseuran sääntömääräinen kevätkokous (katsottu 1205 kertaa)
( 5.5.) Uuden salin kisakäyttöä testattiin sisäisissä (katsottu 1378 kertaa)
( 3.5.) OMS on jatkossa Tähtiseura (katsottu 1396 kertaa)
( 27.4.) Leiri ja minialkeiskursseja helatorstaina - tervetuloa! (katsottu 1457 kertaa)
( 22.4.) OMS vahvana Helsingissä (katsottu 1457 kertaa)
( 20.4.) Lasten elokuvailta ja saliyö 4.5. (katsottu 1512 kertaa)

Suosituimmat uutiset

Katsotuimmat uutiset

( 1.9.2010) Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi (katsottu 73925 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 (katsottu 27991 kertaa)
( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus (katsottu 23096 kertaa)
( 12.5.2010) OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan (katsottu 20846 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle (katsottu 20292 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa (katsottu 20235 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin (katsottu 20062 kertaa)
( 25.2.2008) Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu (katsottu 19737 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa (katsottu 19548 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin (katsottu 19231 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan (katsottu 19164 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit (katsottu 18150 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea (katsottu 18014 kertaa)
( 12.4.2011) Noora Norman tiukasti mitaleilta Kalpamaratonissa (katsottu 17986 kertaa)
( 4.10.2008) Polar 2008 - kalvan tulokset (katsottu 17471 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen (katsottu 17269 kertaa)
( 8.12.2007) Naisten kalvan joukkue-SM 2007 (katsottu 17096 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset (katsottu 16684 kertaa)
( 7.10.2007) Polar-miekkailukilpailu 2007 tulokset - kalpa (katsottu 16598 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 (katsottu 16427 kertaa)

Eniten muualta linkitetyt uutiset

( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus - 163 linkkiä muualta (uutista katsottu 23096 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle - 139 linkkiä muualta (uutista katsottu 20292 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa - 125 linkkiä muualta (uutista katsottu 20235 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset - 103 linkkiä muualta (uutista katsottu 16684 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea - 99 linkkiä muualta (uutista katsottu 18014 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit - 98 linkkiä muualta (uutista katsottu 18150 kertaa)
(22.12.2006) Vuoden 2006 SM-mitalistit - 95 linkkiä muualta (uutista katsottu 15659 kertaa)
( 8.12.2007) Naisten kalvan joukkue-SM 2007 - 91 linkkiä muualta (uutista katsottu 17096 kertaa)
( 7.10.2007) Polar-miekkailukilpailu 2007 tulokset - kalpa - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 16598 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 16427 kertaa)
( 25.1.2008) Yliopiston urheilumitalit 2007 - 86 linkkiä muualta (uutista katsottu 16022 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 20062 kertaa)
( 16.3.2009) Ruusa voittoon Erkki Kerttula Memorialissa - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 15742 kertaa)
( 16.1.2010) Carolina Fusoni kovaan tulokseen Pisassa - 80 linkkiä muualta (uutista katsottu 15980 kertaa)
( 30.1.2007) Yliopisto palkitsi myös miekkailijoita - 78 linkkiä muualta (uutista katsottu 15978 kertaa)
( 23.3.2009) Sunnuntaina oli turkulaisten vuoro juhlia - 76 linkkiä muualta (uutista katsottu 15004 kertaa)
(29.10.2008) Espoo Masters -kilpailun tulokset - 69 linkkiä muualta (uutista katsottu 15247 kertaa)
( 24.8.2008) 3- ja 4-ottelun SM-kisojen tulokset - 56 linkkiä muualta (uutista katsottu 16285 kertaa)
( 26.4.2009) Floretin junnu-SM-kilpailuista tulossa iso tapahtuma - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 15373 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 17269 kertaa)

Kommentit

Viimeisimmät kommentit

( 7.12.2016) Leirien aselajit? (Vuoden 2017 miekkailuleirit) -Sari
( 15.9.2016) Krajnyakille pronssia Riossa (Riikka Kähkönen matkassa liiton leirillä Unkarissa) -Teemu Tokola
( 18.7.2016) Leirin aselajit? (Kaudenaloitusleirillä mahtava ulkomaalaisosanotto) -sari
( 12.6.2016) Hyviä taisteluita! (Kesäkisat alkoivat vauhdikkaasti) -sari
( 10.5.2016) Mitali Allezista (Aikuisryhmälle hyvää kokemusta Jyväskylästä) -sari
( 10.2.2016) Onnittelut! (Oululaiset Pariisissa) -Mikko
( 8.2.2016) Maailman kärki kiinni (Oululaiset Pariisissa) -Ukk
( 1.12.2015) Ilmoittautuminen avattu (Merikoski-maljan päätöskisat 5. - 6.12. ja 13.12.) -Ruusa Degerman
( 18.9.2015) Hyvää kansaivälisyyttä (OMS maailmalla tänäkin viikonloppuna) -TH
( 17.8.2015) Elokuun ajan jatketaan kesäaik (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 9.8.2015) Alkuperäisessä uutisessa virhe (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 6.6.2015) Åke, Opettajani! (Åke Aaltonen in Memoriam) -Eija Jalaba
( 13.5.2015) Onneksi olkoon Maria ja muutki (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Risto
( 12.5.2015) Onnittelut (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Mami
( 13.4.2015) Onnea (Javier Menéndez ja Carolina Sancho saivat poikavauvan) -RN
( 11.3.2015) Miekkailija-elokuvasta (Miekkailija-elokuvan liput varattavissa) -Sari
( 11.2.2015) Lajin nimi (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Eija R
( 2.2.2015) Biathle?! (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Saskia
( 1.2.2015) Hienoa (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Tomi
(16.12.2014) Joulun ajan harjoitusajat (Joulutervehdys miekkailuliitolta) -Ulla Kokkonen

Eniten kommentoidut uutiset

( 4.3.2010) Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa - 9 kommenttia (katsottu 15109 kertaa)
( 30.8.2009) Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa - 7 kommenttia (katsottu 15918 kertaa)
( 10.6.2009) Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää - 7 kommenttia (katsottu 14380 kertaa)
( 1.6.2010) Paulus nimettiin maajoukkueeseen - 6 kommenttia (katsottu 14680 kertaa)
( 17.5.2009) Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille - 5 kommenttia (katsottu 14410 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin - 5 kommenttia (katsottu 19231 kertaa)
( 12.5.2009) Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys - 4 kommenttia (katsottu 14419 kertaa)
(27.11.2008) Sisäiset kilpailut V/2008 - 4 kommenttia (katsottu 14353 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan - 4 kommenttia (katsottu 19164 kertaa)
(19.11.2008) Uutisia voi nyt kommentoida - 4 kommenttia (katsottu 14273 kertaa)
(20.11.2010) Sofian säilän SM-kisat loukkaantumisen myötä pettymykseen - 3 kommenttia (katsottu 14098 kertaa)
( 30.1.2015) Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa - 3 kommenttia (katsottu 15789 kertaa)
( 23.8.2009) OMS menestyi veteraanien SM-kisoissa - 3 kommenttia (katsottu 15500 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa - 3 kommenttia (katsottu 19548 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 - 3 kommenttia (katsottu 27991 kertaa)
(16.11.2009) OMS uusi miesten floretin joukkuesuomenmestaruuden - 2 kommenttia (katsottu 12150 kertaa)
(30.10.2011) Teemu Tokola floretin Suomen mestariksi - 2 kommenttia (katsottu 12608 kertaa)
( 9.8.2015) Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia - 2 kommenttia (katsottu 8702 kertaa)
( 13.3.2009) Liiton rankingjärjestelmä uusiksi? - 2 kommenttia (katsottu 14716 kertaa)
( 31.3.2008) Riita balettitulkinnasta johti kaksintaisteluun v. 1958 - 2 kommenttia (katsottu 13415 kertaa)

Hakutoiminnot

Sanahaku

Etsi uutisteksteistä seuraavia sanoja:


Asiasanahaku

Asiasana (erottele useammat asiasanat puolipisteillä):


Asiasanat

Valitse asiasana seuraavasta listasta, niin näet kaikki kyseiseen asiasanaan liittyvät uutiset.
Alisher Usmanov
blogit
Helea Tokola
Kalle Laine
U23
veteraanit
1
10sport
2
2007
2013
2014
2015
5
5-ottelu
A
Achim Peters
aikataulu
Aino Järvinen
Akateeminen SM
Akateemiset SM-kilpailut
Aleksandra Dvoryanchikova
Aleksei Shabunin
Alexander Lahtinen
Alexandre Allione
Alisher Usmanov
alkeiskurssi
Alkeiskurssit
alkeisseminaari
Allez
Allez kalpamaraton
Allez-kalpamaraton
Amazing Oulu
András Koroknay-Pál
Andrea Baldini
Anna Lahtinen
Anna Leppävuori
Anna Salminen
Anna-Maria Raudaskoski
Anne Kenttä
Anni Herranen
Annina Laine
Antte Hietaharju
Antti Repo
apurahat
Ariana Olivia Peters
Arma Ulea
Arttu Pulkkinen
arvokisakriteerit
arvonta
aseenkorjaus
aselakimuutos
Ateena
B
Baku
Belgian mestaruus
Belgrad
biathlon
Birmingham International
blogit
Brightonin julistus
Bruno Gaby
C
Cadet Circuit
Carolina Fusoni
Carolina Sancho
Catania
Catharina Kock
CEP Marathon
Challenge Bernadotte
Challenge CEP
Challenge Monal
Claudia Bokel
Club Scherma Pisa Antonio Di Ciolo
Coupe de Heracles
Coupe de Stockholm
Coupe du Nord
Coupe Heracles
cup-finaali
cup-finaalit
D
Dennis Bade
divisioonajako
Dmitriy Li
E
Eduard Sergun
Eesti vehklemisliit
Eevi Bengs
EFC
EHMS
EKM
EKO-Aims
Elisa Heroja
elokuvat
Elokuvateatteri Star
EM
EM 2009
EM 2010
EM 2011
EM 2013
EM 2014
EM 2015
EM2004
EM2008
EM2009
Engarde
ennuste
Enrico di Ciolo
Erik Liesola
Erkki Kerttula Memorial
Ervin Szücs
Escrime Internationale
esittely
esittelyt
Espoo masters
Espoon Miekkailijat
Ester Bálint
etelänapa
Etelänapamanner
Euroopan miekkailu-unioni
Eurooppa-cup
European Games
Eurosport
Eva Hautala
F
Facebook
FIE
FIE-tuomaripätevyys
FIE-tuomarit
FIE: valmentajakoulutus
Fiia Liiti
finaali
fiore
floretin SM
floretti
floretti,kalpa
florettivastaava
Forum 24
Francesco Salvo
G
Gabor Totola
Gabriel Menéndez
Gautier Baudry
Gdansk Szkola Floretu
Gdanska Szkola Floretu
Glo Art Challenge
Gunnar Gräsbeck
Guy Windsor
H
haastattelu
HABDA
hallitus
harjoittelu
harjoitukset
harjoitusryhmät
harjoitustakit
harjoitusvuorot
harrastusten ilta
Heidenheim
Helea Tokola
Helena Somervalli
Helsingin Miekkailijat
HEMA
Herman Bonner
HFM
HFM 90v
HFM 90v.
hieronta
hiihtoloma
Hilla Hämäläinen
historiallinen miekkailu
historiikki
Hugo Menéndez
huippu-urheilu
huippu-urheilun muutosryhmä
HuMu
hyvinvointiviikko
I
ikäluokat
Ilari Saarinen
Ilkka Hartikainen
Ilkka Saarela
illanvietto
ilmailuviisiottelu
Ilmari Heiskari
Ilmavoimat
ilmoittautuminen
Ilona Syvälä
In Memoriam
Instagram
IRC
Irene Enright
Irma Lindeman
Ismo Hokkanen
Ivan Blagoev
Ivar Lönnberg
IWG
J
Jaakko Paavolainen
Jaakko Rauma
Jaana Pihkala
Jan Bade
Jani Kotikangas
Javier Menéndez
Javier Menéndez Fernández
johtokunta
Joonas Kotikangas
joukkue
joukkuekilpailu
joukkuekisa
joukkuemaailmancup
Jouko Pakarinen
joulutervehdys
Jouni Alanärä
Juha Lumijärvi
junioripalkinnot
juniorit
Jussi Korhonen
K
kadet
kadetit
kaksintaistelut
kalenteri
Kaleva
Kalle Laine
kalpa
Kalpa ja mieli
kalpa, SAF Pokalen
kalpa: Risto Degerman
kalpajuniorit
Kalpamaraton
kalpasparring
kalvan SM
kamppailulajit
kangasmerkki
Kari Kaaja
Karjalan Kalpa
karttapalvelu
Kasper Roslander
Katja Västi
Katri Savolainen
Katterin Miekka
kaudenaloitusleiri
kausikatsaus
KaVe
Kazan
Kenneth Quek
Kesäkisat
Kesäkisat 2009
Kesäkisat 2010
kesäleiri
kesäleirit
kesävuorot
keväliittokokous
kevätkokous
kevätliittokokous
kiertopalkinto
kilpailujärjestelmä
Kilpailukalenteri
kilpailukielto
kilpailumääräykset
kilpailut
kilpailutoimikunta
kiltamestaruus
Kimmo Pentikäinen
Kimmo Puranen
kirjat
Kirsi Yrjölä
kisaformaatti
kisakutsut
kisamatkat
kisat
kisatoimisto
Klaus Härö
KOK
Kokkola
Koko Oulu askeltaa
kolmiottelu
Kummacon
KuMS
Kuopion Miekkailijat
Kupittaa
Kupittaa Tournament
kurinpito
Kurt Lindeman
kutsu
kuvagalleria
käyttökatkos
L
lajimarkkinointi
Laura Salminen
Laura Teivainen
Lauri Hirvelä
Leanid Sadouskiy
lehti
leiri
leiri: floretti
leirit
Lena Tallroth-Kock
Leon Paul
Levi Open
Levi Open 2017
Liikukko nää?
Limingan Pisto
Liminka
lisenssi
logo
Longsword Open
Lontoo 2012
LPM
Lumilyhty
M
maailmancup
maajoukkue
maajoukkuekeskus
maksut
Marathon CEP
Maria Hirvelä
Marianne Hiltunen
Marja-Liisa Someroja
Martia Arts Center
masters
Mateo Menendéz
Mateo Menéndez Sancho
matot
Mats Wikström
Matti Huhtala
Matti Pulli
Matti Uotila
MC 2011
MC 2013
MC 2014
MC 2015
MC 2016
MC 2018
MC-pisteet
media
Merikosk
Merikoski -kisa
Merikoski-malja
Merikoski-malja, sisäiset kilpailut
Michaela Kock
miekat ja rikokset
Miekka Suomessa
Miekkailija
Miekkailija-elokuva
miekkailijoiden tuki
miekkailu liitto video
Miekkailu Suomessa
miekkailuesittely
miekkailukenkä
miekkailukisat
miekkailuleirit
Miekkailunäyttely
miekkailusali
Miekkailuseura Pisto
miekkakokoelma
miesten floretti
Miika Lahti
Mika Heiskari
Mika Roman
Mikkelin Miekkailijat
Mikko Honkasalo
minijuniorit
minijunnut
mitalistit
MM 2009
MM 2010
MM 2011
MM 2013
MM 2014
MM 2016
MM 2017
MM 2018
MM 2018;OMS;Santeri Ylitervo;Ilmari Heiskari;Ilkka Saarela;Eva Hautala
MM-kilpailut
MM2004
MM2007
MM2008
MM2009
MM2010
Moskova
N
naiset
neliottelu
Nelonen
Niilo Tokola
Nike
Niko Vuorinen
Niko Vuorinen: kalpa
Nikolai Novosjolov
Nils Sjöblom Memorial
Noora Norman
Noora Uusitalo
Nordic Historical Fencing League
Nuori Suomi
Nykyaikainen 5-ottelu
Nykyaikainen viisiottelu
O
ohjaajat
Oliver Mattson
Olli Järvelä
Olli Mahlamäki
olympiakamppailu
olympiakamppailutapahtuma
Olympiakomitea
Olympialaiset
oman seuran analyysi
OMS
OMS, harjoittelu
OMS-vauvat
OMS;Olli Järvelä;Cadet Circuit
OMS;valmentaja
OMS;verkkosivu
OMSas
oms_tagram
oparit
Opetusministeriö
opiskelijat
oppitunnit
oppituntikortit
Oppituntimaksut
Oskar Lönnberg
Oskari Taponen
Oskari Taponen.
osuma-alue
Oulu
Oulu Ouhoi
Oulu Pentathlon
Oulu-lehti
Oululehti
Oulun kesäkisat
Oulun mestaruus
Oulun Miekkailutarvike
Oulun päivät
Oulun Yliopisto
Outi Jaakkola
Outi Kenttä
Outi Supponen
OYY
P
Paha perhe
Pál Schmitt
palkinnot
PanOULU
paralympialaiset
Pariisi
Paul Moulin
Paula Soitiala
Paulus Tokola
Peking
Pekingin olympialaiset
Pekka Korhonen
perhemiekkailutapahtuma
peruutukset
Peter Grönholm
Petra Rousu
Petri Vammelvuo
pikkujoulu
pikkujoulut
Pisa
pistooliammunta
pitkämiekka
PM 2009
PM 2010
PM 2011
PM 2012
PM 2013
PM 2014
PM 2015
PM 2016
PM 2018
PM2004
PM2008
PM2011
PM2016
Pohjoismaat
Pohjolan Työ
Polar
Polar 2009
Polar 2010
Pontus Huttunen
PoPLi
presidentti
Pro-olymp
puheenjohtaja
puheenjohtajan katsaus
puheenjohtajavaali
pyörätuolimiekkailu
R
Radio Suomi
ranking
Ranskan maajoukkue
rapiiri
Rasmus Mellanen
Rauhan Tervehdys
Reeta Alanko
Reijo Nurmi
Reilu Peli
Rene Roch
Riikka Kähkönen
Rio
Rio 2016
Rio de Janeiro
Risto Degerman
ritarihaarniska
RM
Rolf Wiik
Roope Takala
Rovaniemen Miekkailijat
RSS
Ruusa Degerman
S
SAF Pokalen
Sai Väyrynen
Saimaan Säilät
Sakari Raudaskoski
sali
salitalkoot
saliyö
Salvatore Sanzo
Sami Miettinen
Sammakkosali
Samuel Tokola
Santeri Ylitervo
Sara Kurttila
Sari Männikkö
satelliittimaailmancup
Seija Polkko
Selma Mustonen
seminaari
seniorit
Seppo Lauhio
seurakehitystyö
seuralehti
seuramenestys
seuran kokous
seuraneuvottelukunta
seuratuki
seuravaihdot
SH4
Sheffield
Siivouspäivä
siivoustalkoot
Simone Piccini
Simone Vanni
sinettikriteerit
Sinettiseura
sisäiset kilpailut
sisäiset kilpailut, Merikoski-malja
sisäiset kisat
SLU
SM 2008
SM 2009
SM 2010
SM 2011
SM 2012
SM 2013
SM 2013;András Koroknay-Pál;Michaela Kock
SM 2014
SM 2015
SM 2016
SM 2017
SM 2018
SM-kisat
SM2004
SM2006
SM2007
SM2008
SM2011
SM2013
SM2015
SM2016
SM5L
SM5L; EM 2015
SM5L;Terho Mustonen;Tanja Tammimies
SML
SMT
Sofia Blanco
Sofia Tauriainen
Solti Team
SOLTI Team leiri
Sonja Rajakangas
Sonja Rajakangas.
Sotilaiden MM-kisat
sotilasilmailuviisiottelu
sparraus
SportElite
sporttipassi
Stiven Naatus
strategia
STTR
Suomen Cup
Suomen mestari
Suomen mestarit
Suomen urheilugaala
SuomiMies
Suvi Lehtonen
syyskokous
syysliittokokous
syysloma
Szombathely
säilä
Säiläklubi
säilän SM
Särestö
Särestö Open
Säännöt
Säännöt, STTR, FIE
T
T
t-paita
Tallinna Mõõk
talviloma
Taneli Pahkala
Tanja Tammimies
Tatu Huovilainen.
teatterimiekkailu
Teemu
Teemu Elonen
Teemu Korhonen
Teemu Lakkasuo
Teemu Seeve
Teemu Tokola
Terhi Lumme
Terho Mustonen
Tero Hakkarainen
Thomas Bach
TMÅF
toiminnanjohtaja
toiminta-avustus
Topias Tauriainen.
Toppilan sali
Torni-turnaus
Trekanten
Trekanten International
tuet
Tukholma
tuki
tuomarit
tuomaritoiminta
tuomarivelvoite
tuomarointi
Tuomitseminen
tuotteet
Turun Miekkailijat
Turun Sanomat
turvallisuus
turvallisuusohjesääntö
tytöt
Tähtiseura
Töölön kisahalli
U
U23
uinti
Ullmax
universiadit
universiadit 2009
Universiadit 2011
URA-säätiö
urheilija-apuraha
Urheilukanava
urheilumiekkailu
urheilumitali
uudistus
uutiset
uutiskirje
V
vaalit
Valdemar Laine
Valentina Vezzali
Valge Daam
valmennustoimikunta
valmentaja
valmentajahaku
valmentajakoulutus
valmentajat
Valo
Valter Mickwitz
vappu
varainhankinta
varkaus
varusteet
varustetilaukset
vasenkätisyys
Vehkleja
Veikko Tirri
verenluovutustempaus
verkkapuku
verkkarit
verkkokumppanuus
verkkosivu
verkkosivut
verkkotunnus
Verneri Vesterinen
veteraanimiekkailu
veteraanit
veteraanit, kalpa
video
videot
Viikkosavo
viisiottelu
Vilhelmiina Heiskari
Ville Elonheimo
Ville Ojell
Ville Rosenlund
Viro-Suomi-maaottelu
vironmestaruuskilpailut
visiirikypärä
VMS
voittajakommentit
VOK
Vulcanalia
vuoden miekkailija
vuoden seura
Vuoden urheilukirja
W
Weisser Bär
World Combat Games
Wuxi
X
X-On
Y
yhdistyminen
yksityistunnit
YLE
yleiskokous
yliopiston urheilumitali
Ylioppilaslehti
Ylioppilasmiekkailijat
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakilpailut
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakisat
YM
YM Juhlakisa
YM juhlakisat
YM:n juhlakisat
Young Lions
Ystad International
Oulun Miekkailuseura ry
johtokunta@oulunmiekkailuseura.fi
Alasintie 3-7
90400 OULU, Finland
puh 045-8997710
y-tunnus 1869494-4
Katto-organisaatiot
Yhteistyökumppanit
Tue Oulun Miekkailuseuraa!
Instagram