Mika Heiskari paras oululainen Kööpenhaminassa

OMS Trekanten International PM 2016

Julkaistu: Lauantai, 7.5.2016

Mika Heiskari otti voiton veteraanien sarjassa Kööpenhaminan PM-kilpailuissa lauantaina, mutta kisan osallistujamäärä ei riittänyt Pohjoismaiden mestaruuteen. Muut suomalaiset jäivät ilman mitaleitta, kun nuoret selvittivät tiensä parhaimmillaan puolivälieriin.

Samaan aikaan käynnissä olleet veteraanien EM-kilpailut tuntuivat verottavan osallistujia, joten Mika taisteli kisassa vain kahta tanskalaista vastaan. Suorana uloslyöntinä käydyssä kilpailussa toiseksi alkurankattu Mika löi ensin Tanskan Erik Pockin 10 - 7, ja voitti erittäin jännittävän finaaliottelun numeroin 10 - 9 toista tanskalaista, Flemming Olstrømiä vastaan. Jotta kisa lasketaan Pohjoismaiden mestaruuskilpailuksi, täytyy sarjaan osallistua vähintään kuusi osanottajaa.

1. FIN HEISKARI Mika OMS Oulu

2. DEN OLSTRØM Flemming SD VFK Varde 1969

3. DEN POCK Erik

Kadettipoikien kilpailussa Ilmari Heiskari otti 4 voittoa alkuerissä, Santeri Ylitervo 3 ja Joonas Kotikangas jäi tällä kertaa voitoitta ja karsiutui ensimmäisellä uloslyöntikierroksella. Ilmari ja Santeri etenivät puolestaan toiselle kierrokselle suoraan sijoitusten perusteella. Siellä Santeri taisteli 15 - 14-voitolla ranskalaisesta Jean Gabriel Barthelemystä paikan seuraavalle, 16. kierrokselle. Ilmari puolestaan selvisi vähemmällä Ruotsin Nils Nässlanderista 15 - 6-voittonsa myötä. Kuudentoista kierroksella molemmille tuli kuitenkin liian kova vastustaja vastaan: Ilmari hävisi Eimer Ahlstedtille Ruotsista 7 - 15 ja Sophus Landorph isäntäseurasta löi Santerin 15 - 6. Ilmari paras oululainen sijalla 11.

1. DEN LANG Jacob Brandt HS FKT Kobenhavn

2. DEN LANDORPH Sophus HS FKT Kobenhavn

3. SWE WESTESSON Malte VS GFK Göteborg

3. SWE DAHLIN Svante SY KFK Kalmar

5. DEN VALEUR Maxim HS HFK Hellerup

6. DEN WINTERBERG-POULSEN Jonas HS FKT Kobenhavn

7. SWE AHLSTEDT Eimer VS GFK Göteborg

8. SWE LOO Sebastian SY KFK Kalmar

9. DEN RYKIND-BLARKE Christoffer HS FKT Kobenhavn

10. SWE KIMFORS Simon VS GFK Göteborg

11. FIN HEISKARI Ilmari OMS Oulu

12. SWE HOVANYI Viktor ST EGF Solna

13. SWE PETRINI Felix ST ÄFK Stockholm

14. DEN ANDRESEN WEYHRETER Samuel HS FKT Kobenhavn

15. SWE ANDERSSON Simon

327334

ANDERSSON, Simon

SWE

ÄFK Stockholm

2002

5. - S:t Erikscupen äldre ungdom

27. - Masters U17

6. - Masters äldre ungdom

25. - SvFF-Svensk Ranking U17

ST ÄFK Stockholm

16. FIN YLITERVO Santeri OMS Oulu

17. FRA BARTHELEMY Jean Gabriel 02 COMPIEGNE CE

18. SWE GREN Fredrik ST ÄFK Stockholm

19. SWE CEDERGREN Axel VS GFK Göteborg

20. FRA ABIDI Neil 27 PARIS CEP

21. DEN WILMONT JEINER Ruben HS FKT Kobenhavn

22. FRA ABDELJALIL Wael 27 PARIS CEP

23. SWE NÄSSLANDER Nils SY ARA Helsingborg

24. DEN SCHEELKE POULSEN Silas HS FKT Kobenhavn

24. FRA DEPUIS Selim 27 PARIS CEP

26. SWE STRANDBERG Edvin SY KFK Kalmar

27. SWE KVERNES Johannes VS GFK Göteborg

28. SWE BERGGREN Carl SY ARA Helsingborg

29. DEN KORTZAU Anton A. HS FKT Kobenhavn

30. DEN BECH ASTRUP Emil SD VFK Varde 1969

31. SWE JÖNSSON Petter SY ARA Helsingborg

32. DEN GJALDBÆK Steffen HS FKT Kobenhavn

33. SWE VIBERUD John VS GFK Göteborg

34. SWE JOHANSSON Oliwer SY ARA Helsingborg

T35. SWE BERGGREN Paul SY ARA Helsingborg

36. DEN BYRIALSSON BJØRST Jens HS FSF Frederiksberg

37. DEN MADSEN Sebastian S. SD VFK Varde 1969

37. FIN KOTIKANGAS Joonas OMS Oulu

Alle 14-vuotiaiden tyttöjen kisassa Malla Juutinen otti kolme ja Vilhelmiina Heiskari kaksi voittoa alkuerissä. Harmillisesti tuloksena oli kuitenkin uloslyönneissä keskinäinen ottelu, jonka Vilhelmiina vei nimiinsä. Kahdeksan joukkoon selvinnyt Vilhelmiina ei aivan onnistunut PM-mitaleille saakka, vaan Tanskan Stine Olstrøm vei puolivälierän nimiinsä ja Vilhelmiina lopputuloksissa kahdeksas.

1. SWE SCHREIBER Miriam VS GFK Göteborg

2. DEN WINTERBERG-POULSEN Marie HS FKT Kobenhavn

3. SWE MATIC Anja VS GFK Göteborg

3. DEN OLSTRØM Stine SD VFK Varde 1969

5. GBR MOND Amanda Salle Paul FC

6. SWE HANSEN Andrea ST ÄFK Stockholm

7. SWE MOBERG Therese ST EGF Solna

8. FIN HEISKARI Vilhelmiina OMS Oulu

9. FIN JUUTINEN Malla OMS Oulu

10. SWE POPPEL Ankita ST EGF Solna

11. FRA LENFANT KOENIG Suzanne 27 PARIS CEP

12. DEN STILLER Zarina SJ Naestved FK

13. FRA ORVEN Morgane 27 PARIS CEP

14. SWE LARSSON Karin ST EGF Solna

15. SWE ATHLIN Felicia ST EGF Solna

16. SWE GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid VS GFK Göteborg

17. DEN CLEMMENSEN Sira Marie Røder HS FKT Kobenhavn

Juniorityttöjen sarjassa Eva Hautala onnistui hakemaan alkueristä yhden voiton ja sama tulos tuli uloslyöntiotteluista: Kazakstanin Sayana Saikhanova kaatui 15 - 11, mutta seuraavalla kierroksella toinen kazakki, Kuralay Seidakhmetova oli liian kova vastus ja tuloksena karsiutuminen 16 joukossa.

1. SWE LÖFMARK Linn SY FKC Karlskrona

2. SWE RUNDQUIST Harriet ST EGF Solna

3. DEN JØRGENSEN Laeticia HS HFK Hellerup

3. KAZ SEIDAKHMETOVA Kuralay

5. DEN GRUM-SCHWENSEN Sol HS HFK Hellerup

6. RUS BORISENKO Anastasia National team

7. KAZ AITZHANOVA Tangsholpan

8. KAZ KARIMOVA Karolina

9. SWE GILLJAM Patricia VS GFK Göteborg

10. DEN BRONDUM Alexandra HS FKT Kobenhavn

11. SWE JÖNSSON Line SY ARA Helsingborg

12. SWE ENGELKE Isabelle ST EGF Solna

13. DEN LARSEN SCHREMMER Sarah HS FKT Kobenhavn

14. DEN PATHARE Laura Margrethe

312349

PATHARE, Laura Margrethe

DEN

VFK Varde 1969

1998

272. - FIE-Classement

2. - DFF-Danske Ranglister Seniorer

12. - DFF-Danske Ranglister Seniorer

5. - DFF-Dansk udtagelse U20

4. - DFF-Dansk udtagelse for Seniorer

SD VFK Varde 1969

15. FIN HAUTALA Eva OMS Oulu

16. SWE MUSTAFAEVA Dillshodahon SY MFFG Malmö

17. DEN DAMGAARD Josephine Barfod HS FKT Kobenhavn

18. KAZ SAIKHANOVA Sayana

19. SWE JÄDERLING Miranda ST EGF Solna

20. DEN VADSTRUP Sophia Haack NJ Aalborg FK

21. SWE ERIKSSON Mimi-Lee ST EGF Solna

22. SWE BURMAN Cornelia ST EGF Solna

23. SWE ÖZELBIR Jadem ST EGF Solna

Muista suomalaisista miesten satelliittimaailmancupin kilpailussa Helsingin Miekkailijoiden Samuli Tarvainen karsiutui alkuerien jälkeen.

1. DEN TSORONIS Alexander HS FKT Kobenhavn

2. AUT SCHLOSSER Roland SZ AFC Salzburg

3. AUS NAGLE Christopher

3. AUT PRANZ Rene SZ AFC Salzburg

5. GBR HALSTED Laurence HFK Hellerup

6. ITA BERTOLAZZI Alessandro MANGIAROTTI MILANO

7. SWE RIZELL Josef VS GFK Göteborg

8. IRL NAGLE Conor

9. DEN BERG Thomas Lerche HS FKT Kobenhavn

10. DEN DAHLIN Kolja HS FKT Kobenhavn

11. DEN JORGENSEN Philippe HS HFK Hellerup

12. FRA VOILET Sylvain

13. DEN DANCKWARDT Mathias HS FKT Kobenhavn

14. VEN BRICENO Janderson

15. SWE HEDENSKOG Filip ST EGF Solna

16. TUR MINUTO Martino TUR

17. CAN LIM Alex

18. AUT WOHLGEMUTH Dominik SZ AFC Salzburg

19. NED BORST Sebastiaan s.v. O.K.K.

20. IRL ALEXANDER David

21. FRA MOHLI Nino

22. GBR OSTACCHINI Glen

23. GER PFANN Florens NR OFC Bonn

24. GBR CORLETT Thomas Salle Kiss FC

25. GBR SADIQ Hussain Academy

26. VEN FERNANDEZ Yerbinson

27. SWE KAJBJER Petter SY KFK Kalmar

28. VEN SANCHEZ Derwin

29. DEN ANDERSEN Emil Ulrik HS FKT Kobenhavn

30. SWE MINDELOF Vincent ST EGF Solna

31. SWE AHLQVIST Carl Oskar SY MFFG Malmö

32. DEN SORENSEN Julius HS HFK Hellerup

33. DOM SAMORA GERONIMO Jose Gabriel

34. SWE POPPEL Martin ST EGF Solna

35. DEN LAURIDSEN Christoffer SD VFK Varde 1969

36. SWE ZINGMARK William VS GFK Göteborg

37. SWE EWERS Alexander

38. GBR GROSVENOR Owen

39. SWE PERSSON Sebastian SY ARA Helsingborg

40. SWE ENARSSON Simon SY LjFK Ljungby

41. GBR MOLLARD Christopher

42. GBR MORRIS Richard

43. NED HAGEN Timon SC Amsterdam

44. DEN HANSEN Mikkel Fuglsang

45. FRA DOUE Guillaume

46. GBR BILLING Matthew

47. GBR ABIDOGUN Kola

48. NED POST Patrick s.v. Pegasus Escrime

49. GBR SHARMAN Conor

50. GBR GILLMAN John

51. PER RISCO Martin

52. KAZ DAURENBEKOV Alibek

53. ALG LAKEHAL AYAT Anil

54. FIN TARVAINEN Samuli HFM Helsinki

55. BEL HUYBRECHT Gijs SC Parcival

55. DEN PORS Christian MJ FKT Viborg

57. SWE PAPADOPOULOS Jordanis SY ARA Helsingborg

58. SWE ERICSON Christian

. FRA BARTHELEMY Jean-Gabriel


(Teemu Tokola) - Uutista on katsottu 10396 kertaa 7.5.2016 jälkeen.

Kommentit

Kirjoita kommentti tähän uutiseen LÄHETTÄJÄN IP-OSOITE KIRJATAAN YLÖS JA KAIKISTA VÄÄRINKÄYTÖKSISTÄ TEHDÄÄN ILMOITUS
Kommentti julkaistaan tällä nimellä
Pahoittelemme hassua kysymystä - sillä yritetään estää mainosohjelmia kirjoittamasta palstalle.
Ytimekäs otsikko
Kirjoita viestisi tähän.

Haku

Hae sanoja uutisista

Muuta

Tuoreimmat uutiset

Santeri vahvana Saksassa
OMS aloitti SM-vuoden 2020 voitokkaasti
Oulun Miekkailuseura ehdolla vuoden 2019 urheiluseuraksi
Oulun Miekkailuseuran johtokunta järjestäytyi
Oulun Miekkailuseuralle uusi johtokunta
Syksyn kisakausi alkoi komeasti - Ilmarille voitto Berliinissä
Syyskauden huipentuma Oulussa itsenäisyysviikonloppuna
Kansainvälinen kisakausi päättyi hienosti Riigassa
Kevään 2019 harjoitusaikataulut
OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa

Suosituimmat uutiset

Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi
SM-mitalit seuroittain 2009
Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus
OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan
Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin
Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu
Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle
Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa
Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan

Viimeisimmät kommentit

Leirien aselajit?
Krajnyakille pronssia Riossa
Leirin aselajit?
Hyviä taisteluita!
Mitali Allezista
Onnittelut!
Maailman kärki kiinni
Ilmoittautuminen avattu
Hyvää kansaivälisyyttä
Elokuun ajan jatketaan kesäaik

Eniten kommentteja

Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa
Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää
Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa
Paulus nimettiin maajoukkueeseen
Oulun Miekkailuseura sai oman salin
Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille
Sisäiset kilpailut V/2008
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan
Uutisia voi nyt kommentoida
Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys

Tuoreimmat uutiset

Tuoreimmat uutiset

( 16.2.) Santeri vahvana Saksassa (katsottu 4853 kertaa)
( 10.2.) OMS aloitti SM-vuoden 2020 voitokkaasti (katsottu 4506 kertaa)
( 6.1.) Oulun Miekkailuseura ehdolla vuoden 2019 urheiluseuraksi (katsottu 5147 kertaa)
( 5.1.) Oulun Miekkailuseuran johtokunta järjestäytyi (katsottu 5107 kertaa)
(30.11.) Oulun Miekkailuseuralle uusi johtokunta (katsottu 5080 kertaa)
( 9.9.) Syksyn kisakausi alkoi komeasti - Ilmarille voitto Berliinissä (katsottu 5505 kertaa)
( 28.8.) Syyskauden huipentuma Oulussa itsenäisyysviikonloppuna (katsottu 6004 kertaa)
( 13.5.) Kansainvälinen kisakausi päättyi hienosti Riigassa (katsottu 6243 kertaa)
( 5.1.) Kevään 2019 harjoitusaikataulut (katsottu 6774 kertaa)
(10.12.) OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa (katsottu 7069 kertaa)
( 1.12.) OMS valmistautui SM-kisoihin Limingassa (katsottu 6543 kertaa)
(18.11.) Marianne Hiltunen OMS:n uusi puheenjohtaja (katsottu 6870 kertaa)
(10.11.) Oululaiset pärjänneet hyvin syksyn kv kisoissa (katsottu 6605 kertaa)
( 22.9.) Salilla kisailtiin sisäisissä (katsottu 7536 kertaa)
( 17.9.) OMS ja Suomi Italian paramiekkailutapahtumassa (katsottu 7465 kertaa)
( 1.9.) Lisenssikausi on alkanut! (katsottu 8106 kertaa)
( 12.8.) Syksyn miekkailukausi käynnistyy ma 13.8. (katsottu 8239 kertaa)
( 30.7.) Miekkailukausi käynnistyy kaudenaloitusleirillä (katsottu 8069 kertaa)
( 10.6.) Oulun Kesäkisat tarjosivat jälleen reippaasti miekkailua (katsottu 7885 kertaa)
( 27.5.) Floretin PM-kisoista kokemusta ja 4 mitalisijaa (katsottu 8855 kertaa)

Suosituimmat uutiset

Katsotuimmat uutiset

( 1.9.2010) Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi (katsottu 82721 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 (katsottu 36633 kertaa)
( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus (katsottu 32122 kertaa)
( 12.5.2010) OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan (katsottu 31539 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin (katsottu 29195 kertaa)
( 25.2.2008) Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu (katsottu 28969 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle (katsottu 28953 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa (katsottu 28939 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa (katsottu 28535 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan (katsottu 28200 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin (katsottu 27541 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea (katsottu 26086 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit (katsottu 26062 kertaa)
( 12.4.2011) Noora Norman tiukasti mitaleilta Kalpamaratonissa (katsottu 26037 kertaa)
( 4.10.2008) Polar 2008 - kalvan tulokset (katsottu 25922 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen (katsottu 25625 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 (katsottu 24974 kertaa)
( 24.8.2008) 3- ja 4-ottelun SM-kisojen tulokset (katsottu 24971 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset (katsottu 24903 kertaa)
( 30.1.2015) Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa (katsottu 24871 kertaa)

Eniten muualta linkitetyt uutiset

( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus - 163 linkkiä muualta (uutista katsottu 32122 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle - 139 linkkiä muualta (uutista katsottu 28953 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa - 125 linkkiä muualta (uutista katsottu 28939 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset - 103 linkkiä muualta (uutista katsottu 24903 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea - 99 linkkiä muualta (uutista katsottu 26086 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit - 98 linkkiä muualta (uutista katsottu 26062 kertaa)
(22.12.2006) Vuoden 2006 SM-mitalistit - 95 linkkiä muualta (uutista katsottu 23590 kertaa)
( 8.12.2007) Naisten kalvan joukkue-SM 2007 - 91 linkkiä muualta (uutista katsottu 24570 kertaa)
( 7.10.2007) Polar-miekkailukilpailu 2007 tulokset - kalpa - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 24649 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 24974 kertaa)
( 25.1.2008) Yliopiston urheilumitalit 2007 - 86 linkkiä muualta (uutista katsottu 24268 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 29195 kertaa)
( 16.3.2009) Ruusa voittoon Erkki Kerttula Memorialissa - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 24076 kertaa)
( 16.1.2010) Carolina Fusoni kovaan tulokseen Pisassa - 80 linkkiä muualta (uutista katsottu 23908 kertaa)
( 30.1.2007) Yliopisto palkitsi myös miekkailijoita - 78 linkkiä muualta (uutista katsottu 24716 kertaa)
( 23.3.2009) Sunnuntaina oli turkulaisten vuoro juhlia - 76 linkkiä muualta (uutista katsottu 23191 kertaa)
(29.10.2008) Espoo Masters -kilpailun tulokset - 69 linkkiä muualta (uutista katsottu 23374 kertaa)
( 24.8.2008) 3- ja 4-ottelun SM-kisojen tulokset - 56 linkkiä muualta (uutista katsottu 24971 kertaa)
( 26.4.2009) Floretin junnu-SM-kilpailuista tulossa iso tapahtuma - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 22918 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 25625 kertaa)

Kommentit

Viimeisimmät kommentit

( 7.12.2016) Leirien aselajit? (Vuoden 2017 miekkailuleirit) -Sari
( 15.9.2016) Krajnyakille pronssia Riossa (Riikka Kähkönen matkassa liiton leirillä Unkarissa) -Teemu Tokola
( 18.7.2016) Leirin aselajit? (Kaudenaloitusleirillä mahtava ulkomaalaisosanotto) -sari
( 12.6.2016) Hyviä taisteluita! (Kesäkisat alkoivat vauhdikkaasti) -sari
( 10.5.2016) Mitali Allezista (Aikuisryhmälle hyvää kokemusta Jyväskylästä) -sari
( 10.2.2016) Onnittelut! (Oululaiset Pariisissa) -Mikko
( 8.2.2016) Maailman kärki kiinni (Oululaiset Pariisissa) -Ukk
( 1.12.2015) Ilmoittautuminen avattu (Merikoski-maljan päätöskisat 5. - 6.12. ja 13.12.) -Ruusa Degerman
( 18.9.2015) Hyvää kansaivälisyyttä (OMS maailmalla tänäkin viikonloppuna) -TH
( 17.8.2015) Elokuun ajan jatketaan kesäaik (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 9.8.2015) Alkuperäisessä uutisessa virhe (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 6.6.2015) Åke, Opettajani! (Åke Aaltonen in Memoriam) -Eija Jalaba
( 13.5.2015) Onneksi olkoon Maria ja muutki (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Risto
( 12.5.2015) Onnittelut (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Mami
( 13.4.2015) Onnea (Javier Menéndez ja Carolina Sancho saivat poikavauvan) -RN
( 11.3.2015) Miekkailija-elokuvasta (Miekkailija-elokuvan liput varattavissa) -Sari
( 11.2.2015) Lajin nimi (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Eija R
( 2.2.2015) Biathle?! (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Saskia
( 1.2.2015) Hienoa (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Tomi
(16.12.2014) Joulun ajan harjoitusajat (Joulutervehdys miekkailuliitolta) -Ulla Kokkonen

Eniten kommentoidut uutiset

( 4.3.2010) Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa - 9 kommenttia (katsottu 22650 kertaa)
( 10.6.2009) Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää - 7 kommenttia (katsottu 22157 kertaa)
( 30.8.2009) Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa - 7 kommenttia (katsottu 24095 kertaa)
( 1.6.2010) Paulus nimettiin maajoukkueeseen - 6 kommenttia (katsottu 23275 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin - 5 kommenttia (katsottu 27541 kertaa)
( 17.5.2009) Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille - 5 kommenttia (katsottu 22380 kertaa)
(27.11.2008) Sisäiset kilpailut V/2008 - 4 kommenttia (katsottu 21966 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan - 4 kommenttia (katsottu 28200 kertaa)
(19.11.2008) Uutisia voi nyt kommentoida - 4 kommenttia (katsottu 22439 kertaa)
( 12.5.2009) Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys - 4 kommenttia (katsottu 22695 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa - 3 kommenttia (katsottu 28535 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 - 3 kommenttia (katsottu 36633 kertaa)
(20.11.2010) Sofian säilän SM-kisat loukkaantumisen myötä pettymykseen - 3 kommenttia (katsottu 22462 kertaa)
( 23.8.2009) OMS menestyi veteraanien SM-kisoissa - 3 kommenttia (katsottu 23759 kertaa)
( 30.1.2015) Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa - 3 kommenttia (katsottu 24871 kertaa)
( 25.8.2010) Paulus valittu MM-kilpailuihin - 2 kommenttia (katsottu 21287 kertaa)
( 5.11.2010) Ero 64:n joukkoon jäi pieneksi Pauluksen MM-otteluissa - 2 kommenttia (katsottu 20057 kertaa)
( 22.6.2014) Liiton florettileiri siirtyy Ouluun - 2 kommenttia (katsottu 19998 kertaa)
( 7.2.2016) Oululaiset Pariisissa - 2 kommenttia (katsottu 15308 kertaa)
( 3.2.2009) OMS:lle tasa-arvoisen liikuntakulttuurin tunnustuspalkinto - 2 kommenttia (katsottu 21310 kertaa)

Hakutoiminnot

Sanahaku

Etsi uutisteksteistä seuraavia sanoja:


Asiasanahaku

Asiasana (erottele useammat asiasanat puolipisteillä):


Asiasanat

Valitse asiasana seuraavasta listasta, niin näet kaikki kyseiseen asiasanaan liittyvät uutiset.
Alisher Usmanov
blogit
Helea Tokola
Kalle Laine
U23
veteraanit
1
10sport
2
2007
2013
2014
2015
5
5-ottelu
A
Achim Peters
aikataulu
Aino Järvinen
Akateeminen SM
Akateemiset SM-kilpailut
Aleksandra Dvoryanchikova
Aleksei Shabunin
Alexander Lahtinen
Alexandre Allione
Alisher Usmanov
alkeiskurssi
Alkeiskurssit
alkeisseminaari
Allez
Allez kalpamaraton
Allez-kalpamaraton
Amazing Oulu
András Koroknay-Pál
Andrea Baldini
Anna Lahtinen
Anna Leppävuori
Anna Salminen
Anna-Maria Raudaskoski
Anne Kenttä
Anni Herranen
Annina Laine
Antte Hietaharju
Antti Repo
apurahat
Ariana Olivia Peters
Arma Ulea
Arttu Pulkkinen
arvokisakriteerit
arvonta
aseenkorjaus
aselakimuutos
Ateena
B
Baku
Belgian mestaruus
Belgrad
biathlon
Birmingham International
blogit
Brightonin julistus
Bruno Gaby
C
Cadet Circuit
Carolina Fusoni
Carolina Sancho
Catania
Catharina Kock
CEP Marathon
Challenge Bernadotte
Challenge CEP
Challenge Monal
Claudia Bokel
Club Scherma Pisa Antonio Di Ciolo
Coupe de Heracles
Coupe de Stockholm
Coupe du Nord
Coupe Heracles
cup-finaali
cup-finaalit
D
Dennis Bade
divisioonajako
Dmitriy Li
E
Eduard Sergun
Eesti vehklemisliit
Eevi Bengs
EFC
EHMS
EKM
EKO-Aims
Elisa Heroja
elokuvat
Elokuvateatteri Star
EM
EM 2009
EM 2010
EM 2011
EM 2013
EM 2014
EM 2015
EM2004
EM2008
EM2009
Engarde
ennuste
Enrico di Ciolo
Erik Liesola
Erkki Kerttula Memorial
Ervin Szücs
Escrime Internationale
esittely
esittelyt
Espoo masters
Espoon Miekkailijat
Ester Bálint
etelänapa
Etelänapamanner
Euroopan miekkailu-unioni
Eurooppa-cup
European Games
Eurosport
Eva Hautala
F
Facebook
FIE
FIE-tuomaripätevyys
FIE-tuomarit
FIE: valmentajakoulutus
Fiia Liiti
finaali
fiore
floretin SM
floretti
floretti,kalpa
florettivastaava
Forum 24
Francesco Salvo
G
Gabor Totola
Gabriel Menéndez
Gautier Baudry
Gdansk Szkola Floretu
Gdanska Szkola Floretu
Glo Art Challenge
Gunnar Gräsbeck
Guy Windsor
H
haastattelu
HABDA
hallitus
harjoittelu
harjoitukset
harjoitusryhmät
harjoitustakit
harjoitusvuorot
harrastusten ilta
Heidenheim
Helea Tokola
Helena Somervalli
Helsingin Miekkailijat
HEMA
Herman Bonner
HFM
HFM 90v
HFM 90v.
hieronta
hiihtoloma
Hilla Hämäläinen
historiallinen miekkailu
historiikki
Hugo Menéndez
huippu-urheilu
huippu-urheilun muutosryhmä
HuMu
hyvinvointiviikko
I
ikäluokat
Ilari Saarinen
Ilkka Hartikainen
Ilkka Saarela
illanvietto
ilmailuviisiottelu
Ilmari Heiskari
Ilmavoimat
ilmoittautuminen
Ilona Syvälä
In Memoriam
Instagram
IRC
Irene Enright
Irma Lindeman
Ismo Hokkanen
Ivan Blagoev
Ivar Lönnberg
IWG
J
Jaakko Paavolainen
Jaakko Rauma
Jaana Pihkala
Jan Bade
Jani Kotikangas
Javier Menéndez
Javier Menéndez Fernández
johtokunta
Joonas Kotikangas
joukkue
joukkuekilpailu
joukkuekisa
joukkuemaailmancup
Jouko Pakarinen
joulutervehdys
Jouni Alanärä
Juha Lumijärvi
junioripalkinnot
juniorit
Jussi Korhonen
K
kadet
kadetit
kaksintaistelut
kalenteri
Kaleva
Kalle Laine
kalpa
Kalpa ja mieli
kalpa, SAF Pokalen
kalpa: Risto Degerman
kalpajuniorit
Kalpamaraton
kalpasparring
kalvan SM
kamppailulajit
kangasmerkki
Kari Kaaja
Karjalan Kalpa
karttapalvelu
Kasper Roslander
Katja Västi
Katri Savolainen
Katterin Miekka
kaudenaloitusleiri
kausikatsaus
KaVe
Kazan
Kenneth Quek
Kesäkisat
Kesäkisat 2009
Kesäkisat 2010
kesäleiri
kesäleirit
kesävuorot
keväliittokokous
kevätkokous
kevätliittokokous
kiertopalkinto
kilpailujärjestelmä
Kilpailukalenteri
kilpailukielto
kilpailumääräykset
kilpailut
kilpailutoimikunta
kiltamestaruus
Kimmo Pentikäinen
Kimmo Puranen
kirjat
Kirsi Yrjölä
kisaformaatti
kisakutsut
kisamatkat
kisat
kisatoimisto
Klaus Härö
KOK
Kokkola
Koko Oulu askeltaa
kolmiottelu
Kummacon
KuMS
Kuopion Miekkailijat
Kupittaa
Kupittaa Tournament
kurinpito
Kurt Lindeman
kutsu
kuvagalleria
käyttökatkos
L
lajimarkkinointi
Laura Salminen
Laura Teivainen
Lauri Hirvelä
Leanid Sadouskiy
lehti
leiri
leiri: floretti
leirit
Lena Tallroth-Kock
Leon Paul
Levi Open
Levi Open 2017
Liikukko nää?
Limingan Pisto
Liminka
lisenssi
logo
Longsword Open
Lontoo 2012
LPM
Lumilyhty
M
maailmancup
maajoukkue
maajoukkuekeskus
maksut
Marathon CEP
Maria Hirvelä
Marianne Hiltunen
Marja-Liisa Someroja
Martia Arts Center
masters
Mateo Menendéz
Mateo Menéndez Sancho
matot
Mats Wikström
Matti Huhtala
Matti Pulli
Matti Uotila
MC 2011
MC 2013
MC 2014
MC 2015
MC 2016
MC 2018
MC-pisteet
media
Merikosk
Merikoski -kisa
Merikoski-malja
Merikoski-malja, sisäiset kilpailut
Michaela Kock
miekat ja rikokset
Miekka Suomessa
Miekkailija
Miekkailija-elokuva
miekkailijoiden tuki
miekkailu liitto video
Miekkailu Suomessa
miekkailuesittely
miekkailukenkä
miekkailukisat
miekkailuleirit
Miekkailunäyttely
miekkailusali
Miekkailuseura Pisto
miekkakokoelma
miesten floretti
Miika Lahti
Mika Heiskari
Mika Roman
Mikkelin Miekkailijat
Mikko Honkasalo
minijuniorit
minijunnut
mitalistit
MM 2009
MM 2010
MM 2011
MM 2013
MM 2014
MM 2016
MM 2017
MM 2018
MM 2018;OMS;Santeri Ylitervo;Ilmari Heiskari;Ilkka Saarela;Eva Hautala
MM-kilpailut
MM2004
MM2007
MM2008
MM2009
MM2010
Moskova
N
naiset
neliottelu
Nelonen
Niilo Tokola
Nike
Niko Vuorinen
Niko Vuorinen: kalpa
Nikolai Novosjolov
Nils Sjöblom Memorial
Noora Norman
Noora Uusitalo
Nordic Historical Fencing League
Nuori Suomi
Nykyaikainen 5-ottelu
Nykyaikainen viisiottelu
O
ohjaajat
Oliver Mattson
Olli Järvelä
Olli Mahlamäki
olympiakamppailu
olympiakamppailutapahtuma
Olympiakomitea
Olympialaiset
oman seuran analyysi
OMS
OMS, harjoittelu
OMS-vauvat
OMS;Olli Järvelä;Cadet Circuit
OMS;Santeri Ylitervo;Aino Järvinen
OMS;valmentaja
OMS;verkkosivu
OMSas
oms_tagram
oparit
Opetusministeriö
opiskelijat
oppitunnit
oppituntikortit
Oppituntimaksut
Oskar Lönnberg
Oskari Taponen
Oskari Taponen.
osuma-alue
Oulu
Oulu Ouhoi
Oulu Pentathlon
Oulu-lehti
Oululehti
Oulun kesäkisat
Oulun mestaruus
Oulun Miekkailutarvike
Oulun päivät
Oulun Yliopisto
Outi Jaakkola
Outi Kenttä
Outi Supponen
OYY
P
Paha perhe
Pál Schmitt
palkinnot
PanOULU
paralympialaiset
Pariisi
Paul Moulin
Paula Soitiala
Paulus Tokola
Peking
Pekingin olympialaiset
Pekka Korhonen
perhemiekkailutapahtuma
peruutukset
Peter Grönholm
Petra Rousu
Petri Vammelvuo
pikkujoulu
pikkujoulut
Pisa
pistooliammunta
pitkämiekka
PM 2009
PM 2010
PM 2011
PM 2012
PM 2013
PM 2014
PM 2015
PM 2016
PM 2018
PM2004
PM2008
PM2011
PM2016
PM2019
Pohjoismaat
Pohjolan Työ
Polar
Polar 2009
Polar 2010
Pontus Huttunen
PoPLi
presidentti
Pro-olymp
puheenjohtaja
puheenjohtajan katsaus
puheenjohtajavaali
pyörätuolimiekkailu
R
Radio Suomi
ranking
Ranskan maajoukkue
rapiiri
Rasmus Mellanen
Rauhan Tervehdys
Reeta Alanko
Reijo Nurmi
Reilu Peli
Rene Roch
Riikka Kähkönen
Rio
Rio 2016
Rio de Janeiro
Risto Degerman
ritarihaarniska
RM
Rolf Wiik
Roope Takala
Rovaniemen Miekkailijat
RSS
Ruusa Degerman
S
SAF Pokalen
Sai Väyrynen
Saimaan Säilät
Sakari Raudaskoski
sali
salitalkoot
saliyö
Salvatore Sanzo
Sami Miettinen
Sammakkosali
Samuel Tokola
Santeri Ylitervo
Sara Kurttila
Sari Männikkö
satelliittimaailmancup
Seija Polkko
Selma Mustonen
seminaari
seniorit
Seppo Lauhio
seurakehitystyö
seuralehti
seuramenestys
seuran kokous
seuraneuvottelukunta
seuratuki
seuravaihdot
SH4
Sheffield
Siivouspäivä
siivoustalkoot
Simone Piccini
Simone Vanni
sinettikriteerit
Sinettiseura
sisäiset kilpailut
sisäiset kilpailut, Merikoski-malja
sisäiset kisat
SLU
SM 2008
SM 2009
SM 2010
SM 2011
SM 2012
SM 2013
SM 2013;András Koroknay-Pál;Michaela Kock
SM 2014
SM 2015
SM 2016
SM 2017
SM 2018
SM 2019
SM 2020
SM-kisat
SM2004
SM2006
SM2007
SM2008
SM2011
SM2013
SM2015
SM2016
SM5L
SM5L; EM 2015
SM5L;Terho Mustonen;Tanja Tammimies
SML
SMT
Sofia Blanco
Sofia Tauriainen
Solti Team
SOLTI Team leiri
Sonja Rajakangas
Sonja Rajakangas.
Sotilaiden MM-kisat
sotilasilmailuviisiottelu
sparraus
SportElite
sporttipassi
Stiven Naatus
strategia
STTR
Suomen Cup
Suomen mestari
Suomen mestarit
Suomen urheilugaala
SuomiMies
Suvi Lehtonen
syyskokous
syyskokous 2019
syysliittokokous
syysloma
Szombathely
säilä
Säiläklubi
säilän SM
Särestö
Särestö Open
Säännöt
Säännöt, STTR, FIE
T
T
t-paita
Tallinna Mõõk
talviloma
Taneli Pahkala
Tanja Tammimies
Tatu Huovilainen.
teatterimiekkailu
Teemu
Teemu Elonen
Teemu Korhonen
Teemu Lakkasuo
Teemu Seeve
Teemu Tokola
Terhi Lumme
Terho Mustonen
Tero Hakkarainen
Thomas Bach
TMÅF
toiminnanjohtaja
toiminta-avustus
Topias Tauriainen.
Toppilan sali
Torni-turnaus
Trekanten
Trekanten International
tuet
Tukholma
tuki
tuomarit
tuomaritoiminta
tuomarivelvoite
tuomarointi
Tuomitseminen
tuotteet
Turun Miekkailijat
Turun Sanomat
turvallisuus
turvallisuusohjesääntö
tytöt
Tähtiseura
Töölön kisahalli
U
U23
uinti
Ullmax
universiadit
universiadit 2009
Universiadit 2011
URA-säätiö
urheilija-apuraha
Urheilukanava
urheilumiekkailu
urheilumitali
uudistus
uutiset
uutiskirje
V
vaalit
Valdemar Laine
Valentina Vezzali
Valge Daam
valmennustoimikunta
valmentaja
valmentajahaku
valmentajakoulutus
valmentajat
Valo
Valter Mickwitz
vappu
varainhankinta
varkaus
varusteet
varustetilaukset
vasenkätisyys
Vehkleja
Veikko Tirri
verenluovutustempaus
verkkapuku
verkkarit
verkkokumppanuus
verkkosivu
verkkosivut
verkkotunnus
Verneri Vesterinen
veteraanimiekkailu
veteraanit
veteraanit, kalpa
video
videot
Viikkosavo
viisiottelu
Vilhelmiina Heiskari
Ville Elonheimo
Ville Ojell
Ville Rosenlund
Viro-Suomi-maaottelu
vironmestaruuskilpailut
visiirikypärä
VMS
voittajakommentit
VOK
Vulcanalia
vuoden miekkailija
vuoden seura
Vuoden urheilukirja
W
Weisser Bär
World Combat Games
Wuxi
X
X-On
Y
yhdistyminen
yksityistunnit
YLE
yleiskokous
yliopiston urheilumitali
Ylioppilaslehti
Ylioppilasmiekkailijat
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakilpailut
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakisat
YM
YM Juhlakisa
YM juhlakisat
YM:n juhlakisat
Young Lions
Oulun Miekkailuseura ry
johtokunta@oulunmiekkailuseura.fi
Alasintie 3-7
90400 OULU, Finland
puh 045-8997710
y-tunnus 1869494-4
Katto-organisaatiot
Yhteistyökumppanit
Tue Oulun Miekkailuseuraa!
Instagram