Roslanderille ja Seevelle hienot tulokset Weisser Bärissä

Teemu Seeve Kasper Roslander Weisser Bär

Julkaistu: Tiistai, 12.2.2013

Nuoret suomalaiset Kasper Roslander ja Teemu Seeve miekkailivat hienosti sijoille 5. ja 8. perinteikkäässä kansainvälisessä kilpailussa Berliinissä, Weisser Bärissä.

Suomalaiset miekkiailivat hienosti suuressa kansainvälisessä Weisser Bär -kilpailussa Berliinissä. Tällä kertaa maajoukkueen kärkinimet Niko Vuorinen ja Alexander Lahtinen (sijat 40 ja 23) jäivät nuorempien kisaajien varjoon, kun Teemu Seeve ja Kasper Roslander taistelivat tiensä aina kahdeksan joukkoon asti, sijoille 8 ja 5. Kilpailussa oli mukana suuren saksalaisjoukon lisäksi myös useita kovatasoisia miekkailijoita, mm. Nikolai Novosjolov joka jäi sijalle 65 sekä Jörg Fiedler, joka voitti kilpailun.

Lopputulokset:

1. GER FC Leipzig FIEDLER Jörg 1978

2. FRA CHALONS CHAM FAVA Alex 1989

3. UKR HEREY Anatoliy 1989

3. NED SC Den Bosch TULEN Tristan 1991

5. FIN HABDA Helsinki ROSLANDER Kasper 1992

6. CZE SC Praha BERAN Jiri 1982

7. FRA BLASZYCK Alexandre 1988

8. FIN TMÅF Turku SEEVE Teemu Sakari 1992

9. UZB KUDAEV Ruslan 1980

10. GER FC Offenbach BAYER Thorsten 1984

11. FRA BOREL Yannick 1988

12. FRA ST GRATIEN MAYA Sylvain 1992

13. GER FC Leipzig HALLER Rudolf 1991

14. FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON BONNAIRE Jonathan 1991

15. GER Heidenheimer SB BÖHM Constantin 1991

16. GER SV Böblingen KIENTZLE Jens 1992

17. CAN PELLETIER Vincent 1976

18. GBR ALLEN Gregory 1972

19. FRA MARCHAL Virgile 1990

20. SUI ZFC Zürich BRUNOLD Bruce 1992

21. NED Scaramouche OOSTHOF Collin 1989

22. FRA FORT DE F AE KILO Clayde 1989

23. FIN HFM Helsinki LAHTINEN Alexander 1991

24. GER SC Berlin KNEIST Toni 1984

25. CZE VSK Humanita Praha POKORNY Richard 1991

26. FRA PARIS LPR CARNEAU Theo 1992

27. GER Heidenheimer SB MULTERER Niklas 1988

28. FRA P PITRE CDE ADONAI Christopher 1992

29. CZE USK Praha AMBROZ Matyas 1986

30. FRA LEVALLOIS DE LEOTARD Clement 1989

31. GER FC Grunewald SCHREYER Pascal 1986

32. EST ALLIKA Marno 1982

33. NED SC Den Bosch VERWIJLEN Bas 1983

34. GER Heidenheimer SB REIN Stephan 1988

35. GER Bayer 04 Leverkusen SPAUTZ Falk 1990

36. ROU CSU Craiova SBARCIA Alin 1984

37. GER FC Offenbach BODOCZI Nikolaus 1993

38. GER Bayer 04 Leverkusen PFEIFFER Jens-Steffen 1981

39. GER Bayer 04 Leverkusen GAYK Tobias 1984

40. FIN HFM Helsinki VUORINEN Niko Topias 1989

41. GER Bayer 04 Leverkusen KNEIP Christoph 1980

42. NOR ERTZEID Thomas 1986

43. GER FC TBB SCHMIDT Richard 1992

44. SWE FFF Stockholm HARMENBERG Karl 1987

45. BLR Dinamo SOKOLOVSKI Vitali 1992

46. GER Heidenheimer SB MAUNZ Florian 1994

47. GER FA Rheinfelden STRITTMATTER Swen 1969

48. ITA D'ANDRASSI Edoardo 1990

49. FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON JERENT Daniel 1991

50. SUI BFC Basel OBERSON Philippe 1992

51. GER TSG Reutlingen LINDENMANN Bastian 1990

52. LAT Daugavpils BJSS SJANITA Jurijs 1988

53. CZE USK Praha KOVARIK Tomas 1985

54. GER Bayer 04 Leverkusen BÜRGER Fabian 1993

55. RUS BELOUSOV Evgeny 1966

56. SWE DIF Stockholm KASE Robin 1992

57. ITA MASSONE Filippo 1990

58. GER TSV Laupheim BRAUN Stefan 1984

59. RUS LOSEVSKIY Sergey 1983

60. GER UFC Frankfurt WEITBRECHT Moritz-Arnim 1993

61. GER FC Leipzig LAUNER Steffen 1986

62. GER TG Biberach BENZING Thomas 1990

63. GER OSC Potsdam EICHLER Felix 1988

64. SWE DIF Stockholm JOHNSSON Fredrik 1992

65. EST NOVOSJOLOV Nikolai 1980

66. FRA GUSTIN Ronan 1987

67. FRA STOLZ Olivier 1990

68. BEL CE Pommeau d Or LAMPERTZ Guillaume 1993

69. NOR MILAK Dino 1991

70. CZE SC Praha CAPEK Martin 1983

71. GER Elmshorner MTV HINZ Gerald 1965

72. GER WMTV Solingen STEINBERGER Raphael 1985

73. GER Heidenheimer SB KÄPPELER Dominik 1995

74. GER Heidenheimer SB DANILEJKO Maxim 1994

75. BEL Confrerie Gent GHIJS Laurent 1988

76. FRA COLMAR SR HOEFFEL Benjamin 1993

77. GER PSV Berlin BERGNER Maximilian 1989

78. GER Bayer 04 Leverkusen GURSKI John 1990

79. GER WMTV Solingen KUCHALSKI Tim 1994

80. GER FC TBB JEAN-BAPTISTE Julian 1989

81. GER FC Offenbach LANGGUTH Lars-Erik 1990

82. FRA FC Offenbach PEIGNET Frederic 1988

83. CAN LEBLANC Marc-Andre 1986

84. GER SC Berlin KIRSCHEN Uwe 1967

85. POL Piast Gliwice NYCZ Mateusz 1989

86. GER FC TBB KEREKES Erwin 1991

87. BEL VAN CLEEMPUT Robrecht 1984

88. GER FG Segeberg RICHTER Arne 1994

89. SWE FFF Stockholm BERGDAHL Erik 1988

90. GER MTV Braunschweig SCHLÜTER Niclas 1970

91. CZE USK Praha AMBROZ Jakub 1986

92. CZE CSK Riegel ANDERLE Petr 1977

93. GER Bayer 04 Leverkusen BELLMANN Lukas 1995

94. SWE AFF Göteborg LARSSON Adam 1977

95. GER FC Hardheim-Höpfingen MÜLLER Moritz 1995

96. POL GRIPAS Artiom 1984

97. GER FC TBB ACKERMANN Rouven 1982

98. UKR Ukraine KOCZERGIN ALEKSANDER 1975

99. LAT ESPA Daugava KARPACOVS Vitalijs 1972

100. RUS SIMOVSKIKH Sergey 1965

101. GER FC TBB HERZBERG Fabian 1988

102. NOR Bygdø FK Oslo PIASECKI Bartosz 1986

103. CAN BOISVERT-SIMARD Hugues 1981

104. UKR RUDENKO Sergej 1974

105. GER Osnabrücker SC GLANE Sebastian 1989

106. GER SC Berlin ERDMANN Manuel 1985

107. GER TSV Berlin-Wittenau F SWIRIDOW Anton 1995

108. GER FC TBB SIEBER Marcel 1994

109. NED AEW Leiden VAN WINDEN Levy 1991

110. GBR Edinburgh FC HENDERSON Matt 1992

111. SVK BSK Bratislava KARKALIK Matej 1991

112. GER Heidenheimer SB MARKOVICS Thomas 1990

113. GER EFG Essen PLAJER David 1995

114. RUS KUROCHKIN Andrey 1970

115. GBR WILLIS Robert 1986

116. CZE Dukla Praha KASPAR Daniel 1980

117. GER Darmstädter FC BITSCH Peter 1996

118. GER TSV Berlin-Wittenau F PETERS Kevin 1989

119. UKR KURULENKO Sergii 1969

120. GER TSV Berlin-Wittenau F HORSTMANN Manuel-Stephen 1997

121. NED Scaramouche BLAAS Bjorn 1990

122. AUS BAKER Matthew 1982

123. NED Deventer SV DE VRIES Matthijs 1989

124. SWE LUGI Lund LINK Fredrik 1965

125. LAT ESPA Daugava GUSEVS Genadijs 1971

126. ITA FLOREANI Fabrizio 1991

127. GER FC Grunewald DIEDERICHS Zorro 1983

127. ROU CSU Craiova TRANDAFIRESCU Ionut 1993

129. GER PSV Berlin TILSNER Benny 1978

130. NOR VONEN Joakim 1990

131. CZE SC Bystrice BILKO Martin 1993

132. BEL CE Pommeau d Or REGIBEAU Gaspard 1992

133. SWE FFF Stockholm GUSTAVSSON Christian 1986

134. GER FC Grunewald JAREK Filip 1996

135. CZE SC Praha PITRA Pavel 1988

136. FRA FORT DE F AE SAINTE ROSE Thomas 1992

137. BEL BLEUS Evert 1987

138. UKR BOYKOV Vladyslav 1970

139. GER OSC Potsdam GERLACH Florian 1988

140. RUS BORODAKO Dmitry 1982

141. GER OSC Potsdam DOGUE Patrick 1992

142. SVK BSK Bratislava CIPAR Stefan 1988

143. ROU CSU Craiova DRAGOMIR Liviu 1989

144. GER Heidelberger FC/TSG R SHAFIQ Waheed 1987

145. CZE Sokol Dejvice SEIDL Julian 1990

146. GER OSC Potsdam WIEDE Robert 1975

147. LTU VASILIAUSKAS Andrius 1993

148. POL Muszkieter Gliwice ROKOSZ Lukasz 1989

149. NED Pallos Utrecht VAN NUNEN David 1995

150. SUI CEB Bienne Biel CLENIN Laurent 1992

151. LAT MARKOVS Arturs 1988

152. NED AEW Leiden BIJKER Peter 1968

153. GER Heidelberger FC/TSG R REISS Hilmar 1990

154. NED Scaramouche OOSTHOF Ryan 1991

155. GER FC TBB STUMPF Janek 1995

156. GER FC Regensburg LEHMANN Frank 1986

157. FRA COLMAR SR BARLOT Jules 1995

158. GBR BEAUMONT Edward 1981

159. GER FC TBB DELFS Lennart 1994

160. SUI BFC Basel FINK Cédric 1992

161. UZB KHAMITOV Gayrat 1992

162. GER SV 1845 Esslingen MANGOLD Simon 1994

163. FRA CHALONS CHAM HAUTERVILLE Jonathan 1992

164. UZB ALEKSANDROV Roman 1989

165. GER TSG Friesenheim NEWMAN Mark 1974

166. GER UFC Frankfurt WEIDLICH Reinhard 1992

167. BEL Confrerie Gent WARREYN Sander 1992

168. NOR SV 1845 Esslingen FALCK-YTTER Jan 1961

169. GER TSC Eintr. Dortmund GREMLER Frederik 1994

170. CZE SC Bystrice SZMEK Marek 1990

171. SVK BSK Bratislava GEJMOVSKY Alexander 1983

172. RUS PISHCHIKOV Yan 1981

173. GER WMTV Solingen SCHUBA David 1994

174. GER TV Kaufbeuren BÜTTNER Christian 1993

175. GER FG Segeberg THUM Florentin 1987

175. GER TSV Berlin-Wittenau F PROHL Christopher 1984

177. CZE SC Praha KAIZER Michal 1978

178. GER WMTV Solingen THEISS Sebastian 1988

178. NED FC Almere JELDERS Christiaan 1990

180. CZE Dukla Praha SVECHOTA Ondrej 1993

181. GER Dresdener FC 1998 e.V SALIMO Emilio 1996

182. CZE TURKOTT Michal 1970

183. CZE HOYER Martin 1967

184. SUI ZFC Zürich KELLER Stefan 1960

185. GER FC TBB GIERISCH Sven 1987

186. AUT FTSJF Feldkirch KATHAN Leonard 1992

186. GER TSG Friesenheim GRIEBEL Thomas 1992

188. RUS SHARAFIEV Boris 1965

189. BEL FEROT Francois Xavier 1991

190. GER FC Offenbach BARTSCH Sebastian 1985

191. GER TSV Schwaben Augsburg REISER Joffrey 1992

192. SUI SEN Neuchatel JACCARD Christophe 1976

193. GER Darmstädter FC PETERSOHN Ulf 1976

194. GER PSV Trier WARNKING Pascal 1970

195. GER MTV Braunschweig KRASEL Jonas Jakob 1995

196. SUI ZFC Zürich KLOTZ Hans 1958

196. GER MTV München RUSCH Harald 1966

198. UKR KIEW TYMO Evgen 1992

199. SUI SES Sion MICHELLOD David 1994

200. CAN TIKHOMIROV Arseni 1992

201. AUT HELLER Alexander 1991

202. GER MTV München MENZEL Wolfgang 1996

203. POL AZS AWF Warszawa KOSZUTSKI Radoslaw 1994

204. GER Quernheimer FC GROTHKLAUS Dennis 1989

205. GER FC Offenbach SANDMANN Daniel 1990

206. GER PSV Berlin KAUBE Thomas 1974

207. GER TSV Berlin-Wittenau F LHUISSIER Laurent 1988

208. LAT FC Grunewald KULESOVS Vadim 1992

209. CZE FC Karlin Praha CIGANIK Ondrej 1995

210. LAT ESPA Daugava PLOTNIKOVS Sergejs 1955

211. GER Heidelberger FC/TSG R STUDINGER Lucien 1997

212. GER TSV Laupheim ZUBEL Marius 1988

213. CZE FC Karlin Praha HOSKOVEC Vaclav 1995

214. GER FC Hardheim-Höpfingen MÜLLER Wilhelm 1997

215. GER TV Paderborn VOSS Thilo 1987

216. LTU Dvikova-Gaja KAZAKEVICIUS Giedrius 1995

217. LAT ESPA Daugava SAFIN Timur 1973

218. LTU STALMAKOV Javgenij 1982

219. COL RODRIGUEZ Carlos 1958

220. GER TSG Balingen EPPLER Jeremias 1992

221. SWE LUGI Lund LARSSON Peter 1961

222. GER EFG Essen SCHWEIKOWSKI Nicolai 1996

223. UZB KNYAZEV Igor 1991

224. JPN HANAWA Takamitsu 1972

225. GER FC Hardheim-Höpfingen HACK Maximilian 1995

226. GER TSG Reutlingen PFANDER Linus 1997

227. GER TV Alzey ERDMANN Fabian 1995

228. GER TV 1860 Frankfurt BRAINMAN Daniel-Mike 1995

229. GER FC TBB HEILMANN Falk 1993

230. GER Charlottenburger FC EICKERMANN Constantin-Karo 1992

230. LTU Florete-Gaja MINKEVICIUS Lukas 1995

232. SUI SES Sion SCHMIDLI Yannick 1995

eliminated in round 2

233. GER TSC Eintr. Dortmund EVSENIN Egor 1995

234. GER EFG Essen SCHUHMANN Julian 1995

234. BEL CRE Arlon PARISSE Olivier 1993

236. SLO SOBOCAN Rok 1971

236. GER UFC Frankfurt WEIDLICH Christoph 1995

236. GER TSG Reutlingen BAASNER Timo 1991

239. GER SC Berlin WAGNER Adrian 1991

239. GER FC Mannheim BURK Nikolas 1989

239. USA HARRINGTON Joseph 1967

242. GER TSC Eintr. Dortmund HEIDELBACH Johann 1996

242. GER Elmshorner MTV LADEWIG Lukas 1996

244. CZE CSK Riegel KUBIS Petr 1982

245. LTU KRUJALSKIS Gotfridas 1989

246. GER TG Berlin HOEFFKEN Tilman 1986

eliminated in round 1

247. GER Wilhelmshavener SC Fr WOLFTEICH Stefan 1991

247. GBR TG Berlin HEDLEY Stephen 1977

249. GER SSG Bensheim GEBHARDT Steffen 1981

249. GER WMTV Solingen BEHR Peter Christian 1966

249. SWE FFF Stockholm MÅRTENSSON Nicklas 1971

252. GER FC Berlin Südwest HEGNER Holger 1964

253. GER FC Grunewald PLASS Jörg 1978

253. SWE FFF Stockholm LINDGREN Bo 1964

255. GER PFC Potsdam BECKER Detlef 1959

256. SVK Slavia STU Bratislava CELLER Pavol 1989

257. GER FC Grunewald MÜLLER-RATH Frank 1967

258. GER OSC Berlin HEILAND andreas 1985

999. USA THISTLEWAITE Doug 1962


(Teemu Tokola) - Uutista on katsottu 10047 kertaa 12.2.2013 jälkeen.

Kommentit

Kirjoita kommentti tähän uutiseen LÄHETTÄJÄN IP-OSOITE KIRJATAAN YLÖS JA KAIKISTA VÄÄRINKÄYTÖKSISTÄ TEHDÄÄN ILMOITUS
Kommentti julkaistaan tällä nimellä
Pahoittelemme hassua kysymystä - sillä yritetään estää mainosohjelmia kirjoittamasta palstalle.
Ytimekäs otsikko
Kirjoita viestisi tähän.

Haku

Hae sanoja uutisista

Muuta

Tuoreimmat uutiset

Syksyn kisakausi alkoi komeasti - Ilmarille voitto Berliinissä
Syyskauden huipentuma Oulussa itsenäisyysviikonloppuna
Kansainvälinen kisakausi päättyi hienosti Riigassa
Kevään 2019 harjoitusaikataulut
OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa
OMS valmistautui SM-kisoihin Limingassa
Marianne Hiltunen OMS:n uusi puheenjohtaja
Oululaiset pärjänneet hyvin syksyn kv kisoissa
Salilla kisailtiin sisäisissä
OMS ja Suomi Italian paramiekkailutapahtumassa

Suosituimmat uutiset

Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi
SM-mitalit seuroittain 2009
Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus
OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan
Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa
Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin
Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle
Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu
Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan

Viimeisimmät kommentit

Leirien aselajit?
Krajnyakille pronssia Riossa
Leirin aselajit?
Hyviä taisteluita!
Mitali Allezista
Onnittelut!
Maailman kärki kiinni
Ilmoittautuminen avattu
Hyvää kansaivälisyyttä
Elokuun ajan jatketaan kesäaik

Eniten kommentteja

Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa
Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää
Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa
Paulus nimettiin maajoukkueeseen
Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille
Oulun Miekkailuseura sai oman salin
Uutisia voi nyt kommentoida
Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys
Sisäiset kilpailut V/2008
Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan

Tuoreimmat uutiset

Tuoreimmat uutiset

( 9.9.) Syksyn kisakausi alkoi komeasti - Ilmarille voitto Berliinissä (katsottu 322 kertaa)
( 28.8.) Syyskauden huipentuma Oulussa itsenäisyysviikonloppuna (katsottu 651 kertaa)
( 13.5.) Kansainvälinen kisakausi päättyi hienosti Riigassa (katsottu 986 kertaa)
( 5.1.) Kevään 2019 harjoitusaikataulut (katsottu 1481 kertaa)
(10.12.) OMS vei lähes kaiken SM-kotikisoissa (katsottu 1489 kertaa)
( 1.12.) OMS valmistautui SM-kisoihin Limingassa (katsottu 1516 kertaa)
(18.11.) Marianne Hiltunen OMS:n uusi puheenjohtaja (katsottu 1704 kertaa)
(10.11.) Oululaiset pärjänneet hyvin syksyn kv kisoissa (katsottu 1460 kertaa)
( 22.9.) Salilla kisailtiin sisäisissä (katsottu 2202 kertaa)
( 17.9.) OMS ja Suomi Italian paramiekkailutapahtumassa (katsottu 2204 kertaa)
( 1.9.) Lisenssikausi on alkanut! (katsottu 2375 kertaa)
( 12.8.) Syksyn miekkailukausi käynnistyy ma 13.8. (katsottu 2697 kertaa)
( 30.7.) Miekkailukausi käynnistyy kaudenaloitusleirillä (katsottu 2704 kertaa)
( 10.6.) Oulun Kesäkisat tarjosivat jälleen reippaasti miekkailua (katsottu 3482 kertaa)
( 27.5.) Floretin PM-kisoista kokemusta ja 4 mitalisijaa (katsottu 3297 kertaa)
( 24.5.) Oulu seudulle uusi seura, Miekkailuseura Pisto (katsottu 3364 kertaa)
( 21.5.) Kaikki oululaiset mitaleilla superviikonlopussa (katsottu 3340 kertaa)
( 7.5.) Miekkailutoimintaa Oulussa kehitetään uudella hankkeella (katsottu 3519 kertaa)
( 6.5.) Oulun Miekkailuseuran sääntömääräinen kevätkokous (katsottu 3141 kertaa)
( 5.5.) Uuden salin kisakäyttöä testattiin sisäisissä (katsottu 3355 kertaa)

Suosituimmat uutiset

Katsotuimmat uutiset

( 1.9.2010) Kaleva uutisoi MM-valinnan näyttävästi (katsottu 76563 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 (katsottu 30842 kertaa)
( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus (katsottu 26193 kertaa)
( 12.5.2010) OMS osallistui Amazing Oulu -tapahtumaan (katsottu 25044 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa (katsottu 23683 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin (katsottu 23435 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle (katsottu 23079 kertaa)
( 25.2.2008) Zagrebin floretin juniori-MC-kilpailu (katsottu 22905 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa (katsottu 22414 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan (katsottu 22153 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin (katsottu 21933 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea (katsottu 21371 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit (katsottu 20909 kertaa)
( 12.4.2011) Noora Norman tiukasti mitaleilta Kalpamaratonissa (katsottu 20827 kertaa)
( 4.10.2008) Polar 2008 - kalvan tulokset (katsottu 20243 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen (katsottu 20144 kertaa)
( 8.12.2007) Naisten kalvan joukkue-SM 2007 (katsottu 19808 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset (katsottu 19511 kertaa)
( 7.10.2007) Polar-miekkailukilpailu 2007 tulokset - kalpa (katsottu 19405 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 (katsottu 19367 kertaa)

Eniten muualta linkitetyt uutiset

( 27.7.2007) Suomelle sotilasilmailu-5-ottelun maailmanmestaruus - 163 linkkiä muualta (uutista katsottu 26193 kertaa)
( 17.1.2005) Kilpailu- ja toimitsijakielto Jan Badelle - 139 linkkiä muualta (uutista katsottu 23079 kertaa)
( 22.8.2008) Suomalaiset ylivoimaisia sotilasilmailu-5-ottelussa - 125 linkkiä muualta (uutista katsottu 23683 kertaa)
( 3.2.2008) Oulun ensimmäisten kolmiottelukilpailujen tulokset - 103 linkkiä muualta (uutista katsottu 19511 kertaa)
( 4.2.2009) Nuoret huippumiekkailijat saivat OK:n tukea - 99 linkkiä muualta (uutista katsottu 21371 kertaa)
(10.12.2007) Vuoden 2007 Suomen mestarit - 98 linkkiä muualta (uutista katsottu 20909 kertaa)
(22.12.2006) Vuoden 2006 SM-mitalistit - 95 linkkiä muualta (uutista katsottu 18404 kertaa)
( 8.12.2007) Naisten kalvan joukkue-SM 2007 - 91 linkkiä muualta (uutista katsottu 19808 kertaa)
(21.12.2008) Suomen mestarit 2008 - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 19367 kertaa)
( 7.10.2007) Polar-miekkailukilpailu 2007 tulokset - kalpa - 88 linkkiä muualta (uutista katsottu 19405 kertaa)
( 25.1.2008) Yliopiston urheilumitalit 2007 - 86 linkkiä muualta (uutista katsottu 18732 kertaa)
(13.12.2008) Minijuniorien Merikoski-malja 2008 ratkaistiin - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 23435 kertaa)
( 16.3.2009) Ruusa voittoon Erkki Kerttula Memorialissa - 82 linkkiä muualta (uutista katsottu 18711 kertaa)
( 16.1.2010) Carolina Fusoni kovaan tulokseen Pisassa - 80 linkkiä muualta (uutista katsottu 18607 kertaa)
( 30.1.2007) Yliopisto palkitsi myös miekkailijoita - 78 linkkiä muualta (uutista katsottu 18889 kertaa)
( 23.3.2009) Sunnuntaina oli turkulaisten vuoro juhlia - 76 linkkiä muualta (uutista katsottu 17650 kertaa)
(29.10.2008) Espoo Masters -kilpailun tulokset - 69 linkkiä muualta (uutista katsottu 17881 kertaa)
( 24.8.2008) 3- ja 4-ottelun SM-kisojen tulokset - 56 linkkiä muualta (uutista katsottu 19163 kertaa)
( 26.4.2009) Floretin junnu-SM-kilpailuista tulossa iso tapahtuma - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 17946 kertaa)
( 6.2.2009) Dennis Bade sai jatkoa OPM:n urheilija-apurahalleen - 55 linkkiä muualta (uutista katsottu 20144 kertaa)

Kommentit

Viimeisimmät kommentit

( 7.12.2016) Leirien aselajit? (Vuoden 2017 miekkailuleirit) -Sari
( 15.9.2016) Krajnyakille pronssia Riossa (Riikka Kähkönen matkassa liiton leirillä Unkarissa) -Teemu Tokola
( 18.7.2016) Leirin aselajit? (Kaudenaloitusleirillä mahtava ulkomaalaisosanotto) -sari
( 12.6.2016) Hyviä taisteluita! (Kesäkisat alkoivat vauhdikkaasti) -sari
( 10.5.2016) Mitali Allezista (Aikuisryhmälle hyvää kokemusta Jyväskylästä) -sari
( 10.2.2016) Onnittelut! (Oululaiset Pariisissa) -Mikko
( 8.2.2016) Maailman kärki kiinni (Oululaiset Pariisissa) -Ukk
( 1.12.2015) Ilmoittautuminen avattu (Merikoski-maljan päätöskisat 5. - 6.12. ja 13.12.) -Ruusa Degerman
( 18.9.2015) Hyvää kansaivälisyyttä (OMS maailmalla tänäkin viikonloppuna) -TH
( 17.8.2015) Elokuun ajan jatketaan kesäaik (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 9.8.2015) Alkuperäisessä uutisessa virhe (Ensi viikon treeniaikataulussa muutoksia) -Ruusa Degerman
( 6.6.2015) Åke, Opettajani! (Åke Aaltonen in Memoriam) -Eija Jalaba
( 13.5.2015) Onneksi olkoon Maria ja muutki (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Risto
( 12.5.2015) Onnittelut (Maria Hirvelälle PM-kultaa!) -Mami
( 13.4.2015) Onnea (Javier Menéndez ja Carolina Sancho saivat poikavauvan) -RN
( 11.3.2015) Miekkailija-elokuvasta (Miekkailija-elokuvan liput varattavissa) -Sari
( 11.2.2015) Lajin nimi (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Eija R
( 2.2.2015) Biathle?! (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Saskia
( 1.2.2015) Hienoa (Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa) -Tomi
(16.12.2014) Joulun ajan harjoitusajat (Joulutervehdys miekkailuliitolta) -Ulla Kokkonen

Eniten kommentoidut uutiset

( 4.3.2010) Paulus miekkailu-uransa tähänasti kovimmassa paikassa - 9 kommenttia (katsottu 17837 kertaa)
( 10.6.2009) Kesäkisoissa kokeiltiin uutta joukkuekisajärjestelmää - 7 kommenttia (katsottu 16891 kertaa)
( 30.8.2009) Historiallisen miekkailun seminaari Oulussa - 7 kommenttia (katsottu 18728 kertaa)
( 1.6.2010) Paulus nimettiin maajoukkueeseen - 6 kommenttia (katsottu 17509 kertaa)
( 17.5.2009) Paulus miekkaili kalvan SM-pronssille - 5 kommenttia (katsottu 16960 kertaa)
(31.12.2009) Oulun Miekkailuseura sai oman salin - 5 kommenttia (katsottu 21933 kertaa)
(19.11.2008) Uutisia voi nyt kommentoida - 4 kommenttia (katsottu 16874 kertaa)
( 12.5.2009) Kalvan SM-kisoilla loistava medianäkyvyys - 4 kommenttia (katsottu 17161 kertaa)
(27.11.2008) Sisäiset kilpailut V/2008 - 4 kommenttia (katsottu 16951 kertaa)
( 28.1.2009) Puheenjohtaja ja valmennuspäällikkö saivat pojan - 4 kommenttia (katsottu 22153 kertaa)
( 28.9.2009) Ruusa ja Paulus floretin voittoon Polarissa - 3 kommenttia (katsottu 22414 kertaa)
(15.12.2009) SM-mitalit seuroittain 2009 - 3 kommenttia (katsottu 30842 kertaa)
(20.11.2010) Sofian säilän SM-kisat loukkaantumisen myötä pettymykseen - 3 kommenttia (katsottu 16815 kertaa)
( 30.1.2015) Sonja Rajakangas biathlonfinaaliin Isossa-Britanniassa - 3 kommenttia (katsottu 18897 kertaa)
( 23.8.2009) OMS menestyi veteraanien SM-kisoissa - 3 kommenttia (katsottu 18204 kertaa)
( 12.6.2011) Kesäkisat 2011 keräsi hyvän osanottajamäärän - 2 kommenttia (katsottu 15420 kertaa)
( 15.5.2012) Johtokunta tiedottaa 1 - 2 kommenttia (katsottu 14917 kertaa)
( 4.3.2014) Kevään loput sisäiset kilpailut - 2 kommenttia (katsottu 15363 kertaa)
( 10.5.2015) Maria Hirvelälle PM-kultaa! - 2 kommenttia (katsottu 12446 kertaa)
( 3.2.2009) OMS:lle tasa-arvoisen liikuntakulttuurin tunnustuspalkinto - 2 kommenttia (katsottu 15884 kertaa)

Hakutoiminnot

Sanahaku

Etsi uutisteksteistä seuraavia sanoja:


Asiasanahaku

Asiasana (erottele useammat asiasanat puolipisteillä):


Asiasanat

Valitse asiasana seuraavasta listasta, niin näet kaikki kyseiseen asiasanaan liittyvät uutiset.
Alisher Usmanov
blogit
Helea Tokola
Kalle Laine
U23
veteraanit
1
10sport
2
2007
2013
2014
2015
5
5-ottelu
A
Achim Peters
aikataulu
Aino Järvinen
Akateeminen SM
Akateemiset SM-kilpailut
Aleksandra Dvoryanchikova
Aleksei Shabunin
Alexander Lahtinen
Alexandre Allione
Alisher Usmanov
alkeiskurssi
Alkeiskurssit
alkeisseminaari
Allez
Allez kalpamaraton
Allez-kalpamaraton
Amazing Oulu
András Koroknay-Pál
Andrea Baldini
Anna Lahtinen
Anna Leppävuori
Anna Salminen
Anna-Maria Raudaskoski
Anne Kenttä
Anni Herranen
Annina Laine
Antte Hietaharju
Antti Repo
apurahat
Ariana Olivia Peters
Arma Ulea
Arttu Pulkkinen
arvokisakriteerit
arvonta
aseenkorjaus
aselakimuutos
Ateena
B
Baku
Belgian mestaruus
Belgrad
biathlon
Birmingham International
blogit
Brightonin julistus
Bruno Gaby
C
Cadet Circuit
Carolina Fusoni
Carolina Sancho
Catania
Catharina Kock
CEP Marathon
Challenge Bernadotte
Challenge CEP
Challenge Monal
Claudia Bokel
Club Scherma Pisa Antonio Di Ciolo
Coupe de Heracles
Coupe de Stockholm
Coupe du Nord
Coupe Heracles
cup-finaali
cup-finaalit
D
Dennis Bade
divisioonajako
Dmitriy Li
E
Eduard Sergun
Eesti vehklemisliit
Eevi Bengs
EFC
EHMS
EKM
EKO-Aims
Elisa Heroja
elokuvat
Elokuvateatteri Star
EM
EM 2009
EM 2010
EM 2011
EM 2013
EM 2014
EM 2015
EM2004
EM2008
EM2009
Engarde
ennuste
Enrico di Ciolo
Erik Liesola
Erkki Kerttula Memorial
Ervin Szücs
Escrime Internationale
esittely
esittelyt
Espoo masters
Espoon Miekkailijat
Ester Bálint
etelänapa
Etelänapamanner
Euroopan miekkailu-unioni
Eurooppa-cup
European Games
Eurosport
Eva Hautala
F
Facebook
FIE
FIE-tuomaripätevyys
FIE-tuomarit
FIE: valmentajakoulutus
Fiia Liiti
finaali
fiore
floretin SM
floretti
floretti,kalpa
florettivastaava
Forum 24
Francesco Salvo
G
Gabor Totola
Gabriel Menéndez
Gautier Baudry
Gdansk Szkola Floretu
Gdanska Szkola Floretu
Glo Art Challenge
Gunnar Gräsbeck
Guy Windsor
H
haastattelu
HABDA
hallitus
harjoittelu
harjoitukset
harjoitusryhmät
harjoitustakit
harjoitusvuorot
harrastusten ilta
Heidenheim
Helea Tokola
Helena Somervalli
Helsingin Miekkailijat
HEMA
Herman Bonner
HFM
HFM 90v
HFM 90v.
hieronta
hiihtoloma
Hilla Hämäläinen
historiallinen miekkailu
historiikki
Hugo Menéndez
huippu-urheilu
huippu-urheilun muutosryhmä
HuMu
hyvinvointiviikko
I
ikäluokat
Ilari Saarinen
Ilkka Hartikainen
Ilkka Saarela
illanvietto
ilmailuviisiottelu
Ilmari Heiskari
Ilmavoimat
ilmoittautuminen
Ilona Syvälä
In Memoriam
Instagram
IRC
Irene Enright
Irma Lindeman
Ismo Hokkanen
Ivan Blagoev
Ivar Lönnberg
IWG
J
Jaakko Paavolainen
Jaakko Rauma
Jaana Pihkala
Jan Bade
Jani Kotikangas
Javier Menéndez
Javier Menéndez Fernández
johtokunta
Joonas Kotikangas
joukkue
joukkuekilpailu
joukkuekisa
joukkuemaailmancup
Jouko Pakarinen
joulutervehdys
Jouni Alanärä
Juha Lumijärvi
junioripalkinnot
juniorit
Jussi Korhonen
K
kadet
kadetit
kaksintaistelut
kalenteri
Kaleva
Kalle Laine
kalpa
Kalpa ja mieli
kalpa, SAF Pokalen
kalpa: Risto Degerman
kalpajuniorit
Kalpamaraton
kalpasparring
kalvan SM
kamppailulajit
kangasmerkki
Kari Kaaja
Karjalan Kalpa
karttapalvelu
Kasper Roslander
Katja Västi
Katri Savolainen
Katterin Miekka
kaudenaloitusleiri
kausikatsaus
KaVe
Kazan
Kenneth Quek
Kesäkisat
Kesäkisat 2009
Kesäkisat 2010
kesäleiri
kesäleirit
kesävuorot
keväliittokokous
kevätkokous
kevätliittokokous
kiertopalkinto
kilpailujärjestelmä
Kilpailukalenteri
kilpailukielto
kilpailumääräykset
kilpailut
kilpailutoimikunta
kiltamestaruus
Kimmo Pentikäinen
Kimmo Puranen
kirjat
Kirsi Yrjölä
kisaformaatti
kisakutsut
kisamatkat
kisat
kisatoimisto
Klaus Härö
KOK
Kokkola
Koko Oulu askeltaa
kolmiottelu
Kummacon
KuMS
Kuopion Miekkailijat
Kupittaa
Kupittaa Tournament
kurinpito
Kurt Lindeman
kutsu
kuvagalleria
käyttökatkos
L
lajimarkkinointi
Laura Salminen
Laura Teivainen
Lauri Hirvelä
Leanid Sadouskiy
lehti
leiri
leiri: floretti
leirit
Lena Tallroth-Kock
Leon Paul
Levi Open
Levi Open 2017
Liikukko nää?
Limingan Pisto
Liminka
lisenssi
logo
Longsword Open
Lontoo 2012
LPM
Lumilyhty
M
maailmancup
maajoukkue
maajoukkuekeskus
maksut
Marathon CEP
Maria Hirvelä
Marianne Hiltunen
Marja-Liisa Someroja
Martia Arts Center
masters
Mateo Menendéz
Mateo Menéndez Sancho
matot
Mats Wikström
Matti Huhtala
Matti Pulli
Matti Uotila
MC 2011
MC 2013
MC 2014
MC 2015
MC 2016
MC 2018
MC-pisteet
media
Merikosk
Merikoski -kisa
Merikoski-malja
Merikoski-malja, sisäiset kilpailut
Michaela Kock
miekat ja rikokset
Miekka Suomessa
Miekkailija
Miekkailija-elokuva
miekkailijoiden tuki
miekkailu liitto video
Miekkailu Suomessa
miekkailuesittely
miekkailukenkä
miekkailukisat
miekkailuleirit
Miekkailunäyttely
miekkailusali
Miekkailuseura Pisto
miekkakokoelma
miesten floretti
Miika Lahti
Mika Heiskari
Mika Roman
Mikkelin Miekkailijat
Mikko Honkasalo
minijuniorit
minijunnut
mitalistit
MM 2009
MM 2010
MM 2011
MM 2013
MM 2014
MM 2016
MM 2017
MM 2018
MM 2018;OMS;Santeri Ylitervo;Ilmari Heiskari;Ilkka Saarela;Eva Hautala
MM-kilpailut
MM2004
MM2007
MM2008
MM2009
MM2010
Moskova
N
naiset
neliottelu
Nelonen
Niilo Tokola
Nike
Niko Vuorinen
Niko Vuorinen: kalpa
Nikolai Novosjolov
Nils Sjöblom Memorial
Noora Norman
Noora Uusitalo
Nordic Historical Fencing League
Nuori Suomi
Nykyaikainen 5-ottelu
Nykyaikainen viisiottelu
O
ohjaajat
Oliver Mattson
Olli Järvelä
Olli Mahlamäki
olympiakamppailu
olympiakamppailutapahtuma
Olympiakomitea
Olympialaiset
oman seuran analyysi
OMS
OMS, harjoittelu
OMS-vauvat
OMS;Olli Järvelä;Cadet Circuit
OMS;valmentaja
OMS;verkkosivu
OMSas
oms_tagram
oparit
Opetusministeriö
opiskelijat
oppitunnit
oppituntikortit
Oppituntimaksut
Oskar Lönnberg
Oskari Taponen
Oskari Taponen.
osuma-alue
Oulu
Oulu Ouhoi
Oulu Pentathlon
Oulu-lehti
Oululehti
Oulun kesäkisat
Oulun mestaruus
Oulun Miekkailutarvike
Oulun päivät
Oulun Yliopisto
Outi Jaakkola
Outi Kenttä
Outi Supponen
OYY
P
Paha perhe
Pál Schmitt
palkinnot
PanOULU
paralympialaiset
Pariisi
Paul Moulin
Paula Soitiala
Paulus Tokola
Peking
Pekingin olympialaiset
Pekka Korhonen
perhemiekkailutapahtuma
peruutukset
Peter Grönholm
Petra Rousu
Petri Vammelvuo
pikkujoulu
pikkujoulut
Pisa
pistooliammunta
pitkämiekka
PM 2009
PM 2010
PM 2011
PM 2012
PM 2013
PM 2014
PM 2015
PM 2016
PM 2018
PM2004
PM2008
PM2011
PM2016
PM2019
Pohjoismaat
Pohjolan Työ
Polar
Polar 2009
Polar 2010
Pontus Huttunen
PoPLi
presidentti
Pro-olymp
puheenjohtaja
puheenjohtajan katsaus
puheenjohtajavaali
pyörätuolimiekkailu
R
Radio Suomi
ranking
Ranskan maajoukkue
rapiiri
Rasmus Mellanen
Rauhan Tervehdys
Reeta Alanko
Reijo Nurmi
Reilu Peli
Rene Roch
Riikka Kähkönen
Rio
Rio 2016
Rio de Janeiro
Risto Degerman
ritarihaarniska
RM
Rolf Wiik
Roope Takala
Rovaniemen Miekkailijat
RSS
Ruusa Degerman
S
SAF Pokalen
Sai Väyrynen
Saimaan Säilät
Sakari Raudaskoski
sali
salitalkoot
saliyö
Salvatore Sanzo
Sami Miettinen
Sammakkosali
Samuel Tokola
Santeri Ylitervo
Sara Kurttila
Sari Männikkö
satelliittimaailmancup
Seija Polkko
Selma Mustonen
seminaari
seniorit
Seppo Lauhio
seurakehitystyö
seuralehti
seuramenestys
seuran kokous
seuraneuvottelukunta
seuratuki
seuravaihdot
SH4
Sheffield
Siivouspäivä
siivoustalkoot
Simone Piccini
Simone Vanni
sinettikriteerit
Sinettiseura
sisäiset kilpailut
sisäiset kilpailut, Merikoski-malja
sisäiset kisat
SLU
SM 2008
SM 2009
SM 2010
SM 2011
SM 2012
SM 2013
SM 2013;András Koroknay-Pál;Michaela Kock
SM 2014
SM 2015
SM 2016
SM 2017
SM 2018
SM 2019
SM-kisat
SM2004
SM2006
SM2007
SM2008
SM2011
SM2013
SM2015
SM2016
SM5L
SM5L; EM 2015
SM5L;Terho Mustonen;Tanja Tammimies
SML
SMT
Sofia Blanco
Sofia Tauriainen
Solti Team
SOLTI Team leiri
Sonja Rajakangas
Sonja Rajakangas.
Sotilaiden MM-kisat
sotilasilmailuviisiottelu
sparraus
SportElite
sporttipassi
Stiven Naatus
strategia
STTR
Suomen Cup
Suomen mestari
Suomen mestarit
Suomen urheilugaala
SuomiMies
Suvi Lehtonen
syyskokous
syysliittokokous
syysloma
Szombathely
säilä
Säiläklubi
säilän SM
Särestö
Särestö Open
Säännöt
Säännöt, STTR, FIE
T
T
t-paita
Tallinna Mõõk
talviloma
Taneli Pahkala
Tanja Tammimies
Tatu Huovilainen.
teatterimiekkailu
Teemu
Teemu Elonen
Teemu Korhonen
Teemu Lakkasuo
Teemu Seeve
Teemu Tokola
Terhi Lumme
Terho Mustonen
Tero Hakkarainen
Thomas Bach
TMÅF
toiminnanjohtaja
toiminta-avustus
Topias Tauriainen.
Toppilan sali
Torni-turnaus
Trekanten
Trekanten International
tuet
Tukholma
tuki
tuomarit
tuomaritoiminta
tuomarivelvoite
tuomarointi
Tuomitseminen
tuotteet
Turun Miekkailijat
Turun Sanomat
turvallisuus
turvallisuusohjesääntö
tytöt
Tähtiseura
Töölön kisahalli
U
U23
uinti
Ullmax
universiadit
universiadit 2009
Universiadit 2011
URA-säätiö
urheilija-apuraha
Urheilukanava
urheilumiekkailu
urheilumitali
uudistus
uutiset
uutiskirje
V
vaalit
Valdemar Laine
Valentina Vezzali
Valge Daam
valmennustoimikunta
valmentaja
valmentajahaku
valmentajakoulutus
valmentajat
Valo
Valter Mickwitz
vappu
varainhankinta
varkaus
varusteet
varustetilaukset
vasenkätisyys
Vehkleja
Veikko Tirri
verenluovutustempaus
verkkapuku
verkkarit
verkkokumppanuus
verkkosivu
verkkosivut
verkkotunnus
Verneri Vesterinen
veteraanimiekkailu
veteraanit
veteraanit, kalpa
video
videot
Viikkosavo
viisiottelu
Vilhelmiina Heiskari
Ville Elonheimo
Ville Ojell
Ville Rosenlund
Viro-Suomi-maaottelu
vironmestaruuskilpailut
visiirikypärä
VMS
voittajakommentit
VOK
Vulcanalia
vuoden miekkailija
vuoden seura
Vuoden urheilukirja
W
Weisser Bär
World Combat Games
Wuxi
X
X-On
Y
yhdistyminen
yksityistunnit
YLE
yleiskokous
yliopiston urheilumitali
Ylioppilaslehti
Ylioppilasmiekkailijat
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakilpailut
Ylioppilasmiekkailijoiden juhlakisat
YM
YM Juhlakisa
YM juhlakisat
YM:n juhlakisat
Young Lions
Ystad International
Z
Zsofia Olah
Å
Åke Aaltonen
Oulun Miekkailuseura ry
johtokunta@oulunmiekkailuseura.fi
Alasintie 3-7
90400 OULU, Finland
puh 045-8997710
y-tunnus 1869494-4
Katto-organisaatiot
Yhteistyökumppanit
Tue Oulun Miekkailuseuraa!
Instagram